DYSK zew 2.5 ; 3.5 DO SAMSUNG b651

esselu

New member
Własnie zakupiłem LCD SAMSUNG model LE32B651
Nie mam do nie go żadnych zarzutów jak niektórzy piszą że wadą jest duży pilot (bez sensu) bo duży pilot to można nazwać zaletą

Chodzi cicho
Nie buczy (nawet jak ucho mam 10cm od TV)
Filmy chodzą idealnie


Chcę tylko kupić do niego jakis dysk zewnętrzny (bo nie chce mi się ciągle podłączać laptopa żeby obejrzeć jakis film)

Czy ten TV pociągnie dysk zewnetrzny (2,5calowy) [samsunga 400gb]
Zależy mi jeszcze żeby dysk zew był bez zasilacza.


Zastanawiam sie nad kupnem:

hxxp://allegro.pl/item704823133_dysk_zewnetrzny_usb_400_samsung_2_5_ 400gb.html

(mały, bez zasilacza)


Krótko mówiąc
Czy SAMSUNG LE32B651 pociągnie owy dysk , czy wykryje cale 400gb, czy bedzie dobrze czytal filmy z tego dysku ?
 

jolan

New member
Witam.
Moim zdaniem każdy dysk ci wykryje, tylko żeby miał wyjście USB i był sformatowany do NTFS. Co do wykrycia ilość GB danych to TV wykryje ci tak jak komputer czyli nie pełne 400 GB. Ja mam 1,5TB a wykrywa mi 1,43TB. To jest standard. Nigdy ci nie wykryje tyle ile jest napisane przez producenta.
Ja ci polecę tak:
Poco tracić kasę na 2,5 cala 400 GB 270zł. Zaraz go zapełnisz, mówię ci to. Dobrym sposobem jest kupno zwykłego dysku 3,5 cala SATA np 1,5TB Samsung kosztuje 380 zł (1TB Samsunga 300 zł) następnie obudowę zewnętrzną za ok 100 zł i zobacz sam za ile będziesz miał 1,5TB dysk który możesz podłączyć wszędzie, włożyć do kompa, podpiąć pod USB do kompa i do TV a nawet jak masz teraz do laptopa.
Wybór należy do ciebie.
Pozdrawiam.
 

esselu

New member
tylko wlasnie ja chce bez zasilacza bo zbytnio nie mam jak podłączac (zasilacz jest zazwyczaj gruby) a za tv nie ma miejsca w gniazdku
 

jolan

New member
No to kupuj 2,5 cala bez zew. zasilania.
Ja ci napiszę jak mam.
Od TV do kompa jakieś 5 metrów no i też tak myślałem czy by nie postawić dysku zew. koło TV ale zauważyłem że brakuje mi gniazd na zasilanie w przedłużaczu więc postawiłem obok kompa koło listwy, zasilanie podpiąłem do listwy a teraz jak chcę korzystać z dysku to podpinam pod USB w kompie króciutkim kabelkiem a jak chcę oglądać na TV to mam przedłużkę 5 m USB i wpinam do niej kabelek od dysku. Takim sposobem dysk nie stoi mi koło TV tylko pod kompem niewidoczny. Taka przedłużka USB kosztuje koło 40zł a podpiąć można do niej około 20m kabla USB.
 

esselu

New member
słuchaj a kabel w zestawie (kabel USB z zintegrowanym kablem dosilającym z drugiego gniazda USB)

to ja bede musial podpiąć do 2 gniazd USB w TV ? czy pociagnie z 1 gniazda ?

czy wystarczy ze podłącze do jednego gniazda USB a drugie rozgałęzienie bedzie sobie wisieć ?
 
Ostatnia edycja:

jolan

New member
Ja kupiłem ten kabel dosilający i włożyłem jednym koncem do TV, drugi koniec (żeński) lezy mi kolo kompa, i jak chcę np wgrać jakiś materiał na HDD to kabelek od dysku wtykam do kompa a jak chcę oglądać filmy z HDD to kabelek wyjmuję z kompa i wkładam w ten dosilający. Zawsze po podłączeniu dysku do TV telewizor wyświetli ci listęz opcjami jak chcesz połączyć się z dyskiem.
 

esselu

New member
Czyli mam rozumieć że TV pociągnie dysk z jednego gniazda, a drugie rozgałęzienie w tym kabelku usb nie będzie potrzebne.
 

jolan

New member
Poszukaj bo była o ty mowa, ja czytałem że niektórzy musieli podpinać pod dwa USB bo na jednym nie za bardzo dysk ciągnął, potrzebował większego zasilania.
 

ziewam

New member
Witam ja mam dysk wd 160 gb i jest wszystko ok zadnych dodatkowych kabli nie potrzeba .Wpinasz dysk w tv i wszystko chodzi bez problemu(dysk jest podzielony na 2 partycje i jest w systemie fat32-potrzebowały tego formatu inne urzadzenia).
Pozdrawiam i nie kombinuj
 

BoDeX

New member
Spalenie USB to w sumie żaden problem - większe zapotrzebowanie i już leży ..... Nie po to masz 2 wtyki, aby korzystać z jednego !!!
 

Tynio

New member
Witam

Nie chcę zakładać drugiego tematu podobnego więc odkopuję ten.

TV mam prawie rok i co jakiś czas korzystam z ze złącza USB by oglądnąć jakiś film lub zdjęcia.
Korzystam z pendrive 8GB ale jak na te czasy to jednak za mało L
Podłączyłem dysk 80 GB 2,5” firmy Hitachi i okazało się filmy w SD działały ale przy odtwarzaniu HD LCD zgłasza mi że „ Złącze/gniazdo USB zostało przeciążone)
Dysk podłączam pod oba gniazda USB czyli powinno być ok. ale jednak nie daje rady
Laptop. PS3 oraz komp stacjonarny bez problemu czyta ten dysk i jest wszystko OK.
Nie chcę zjarać TV więc jaki najlepiej dysk zakupić.
Będzie często przenoszony więc tylko w grę wchodzi 2,5” lub 1,8”
Pojemność to od 120 GB do koło 250 GB cena od 200 zł do 280 zł
Myślałem o dyskach firmy Samsung dwóch modelach

1,8” 120 GB model HXSU012BA S1 mini - http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/hard-disk-drives/mobile/HXSU012BA/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=
2,5“ 250 GB model HXMU025DA S2 Portable - http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/hard-disk-drives/mobile/HXMU025DA/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=

Pierwszy dysk jest mniejszy gabarytowo i do tego tylko na 1 usb (opisany że pobiera bardzo mało energii) ale jest niestety wolny bo 4200 obr/sek. Cena około 240 zł za tylko 120 GB

Drugi dysk to zwykły 2,5” który już ma USB Y (czyli 2 USB) jest szybszy ale i pewnie pobiera więcej energii – cena to około 220 zł za 250 GB

Czy ktoś może ma jakiś doświadczenie już z gotowymi dyskami na tym LCD ??
A może właśnie któryś z dysków posiada przy tym TV

Będę wdzięczny za wszelki info oraz odpowiedzi

Tynio

Pozdrawiam
 

moras86

New member
Ja mam A-DATA NH92 320GB 2.5". Korzysta z USB 2.0 zakończonego dwoma wtyczkami. Na komputerze działa z jedną wtyczką, ale transfer przy dużych plikach jest znacznie mniejszy.
Podpinam go do TV Samsung B651 jedną wtyczką USB i wszystko działa bezproblemowo (łącznie z przewijaniem wideo HD). ;)
 
Do góry