Dysk USB z LAN'em

kryzys123

New member
Czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi pomóc? Szukam obudowy USB do dysku twardego (SATA) ze złączem ethernet, która umożliwi mi jednoczesne korzystanie z obu portów. Tzn. chciałbym dysk podłączyć do TV przez złącze USB i korzystać z jego zasobów, a przez port ethernet do switcha w celu wrzucania na dysk nowych plików po sieci LAN. Niezbędna jest obsługa NTFS. Jest coś takiego w sprzedaży? Spotkał się ktoś z taki wynalazkiem? Z reguły są w sprzedaży obudowy, które działają albo na USB albo po LAN'ie.
 

itmind

New member
Odświeżam temat ponieważ sam mam podobny problem.
Szukam dysku zewnętrznego/obudowy z interfejsem USB oraz portem RJ45. Za pomocą usb chciałbym podłączyć dysk do TV Samsung zaś przez sieć lan wrzucać na niego pliki. Jest sporo dysków typu nas z portem RJ45 oraz usb jednak usb służy do podłączenia innego dysku lub pendrive a tu nie o to chodzi.

Pozdrawiam
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Skoro nie ma pod SUB to mozesz poprzez siec ten dysk zobaczyc, nie wiem jak bedzie z kwestia Pauza,Stop i przewijanie.
 

itmind

New member
Na prawdę nikt nie korzysta z takiego rozwiązania?
Przecież podłączony bezpośrednio do tv dysk usb będzie działał dużo szybciej i stabilniej niż przez sieć, będzie możliwe przewijanie filmu itd.
A przez sieć można by ściągać przesyłać pliki z sieci bezpośrednio na dysk, no. torrenty itd
 

mil999

New member
Nie wiem czy coś takiego istnieje. To tak jakby podłączyć dysk do dwóch urządzeń na raz. Są routery z portem USB i wtedy dysk jest widoczny w sieci.
 

satman777

New member

itmind

New member
Właśnie na tego Welland'a naczytałem się sporo negatywnych opinii. Poza tym dziwi mnie to, że taka firma robi takie produkty a bardziej znani producenci jak Seagate czy WD nie mają czegoś takiego w swojej ofercie.

Co do playera to taka opcja mnie nie interesuje, mój tv Samsung ue40d5000 świetnie odczytuje wszystkie formaty jakie mnie interesują więc wstawianie playera mija się z celem.

Pozdrawiam i czekam na dalsze propozycje
 

Traper2000

New member
Witam,
ja u siebie zastosowałem rozwiązanie DLNA. Kupiłem serwer multimediów z kieszenią na dysk 3,5" ZYXEL NSA310. Wpiąłem go do routera i teraz mam dostęp do zawartości z komputera, telefonu i sprzętu zgodnego z DLNA. Zyxel odczytuje pliki do 1080p avi,mpeg,mkv itp. łacznie z napisami. Na swoim samsungu D6500 odtwarzałem po wifi filmy fullHD z bitratem do 16mbit/s (wyższego nie miałem).
 

joker25

New member
Witam,
ja u siebie zastosowałem rozwiązanie DLNA. Kupiłem serwer multimediów z kieszenią na dysk 3,5" ZYXEL NSA310. Wpiąłem go do routera i teraz mam dostęp do zawartości z komputera, telefonu i sprzętu zgodnego z DLNA. Zyxel odczytuje pliki do 1080p avi,mpeg,mkv itp. łacznie z napisami. Na swoim samsungu D6500 odtwarzałem po wifi filmy fullHD z bitratem do 16mbit/s (wyższego nie miałem).
kolego a czy ten dysk podłańczając przez port usb z telewizorem jest widoczny na tv i wszyskie pliki jakie są na dysku ? i z tego co wiem to ten dysk jest trochę głośny
 

Traper2000

New member
kolego a czy ten dysk podłańczając przez port usb z telewizorem jest widoczny na tv i wszyskie pliki jakie są na dysku ? i z tego co wiem to ten dysk jest trochę głośny
nie podłączałem dysku przez usb a tylko do routera przez lan (szczerze, to nawet nie wiem czy pracuje w trybie pamięci). Odnośnie hałasu to go nie słyszę bo jest schowany nad szafkami kuchennymi.
 

joker25

New member
dysk

nie podłączałem dysku przez usb a tylko do routera przez lan (szczerze, to nawet nie wiem czy pracuje w trybie pamięci). Odnośnie hałasu to go nie słyszę bo jest schowany nad szafkami kuchennymi.

wiec jakbys miał zamiar sprawdzić czy dysk pracuje do tv poprzez usb ciekaw jestem odpowiedzi
bo sam nie mogę sie zdecydowac na dysk
 
Do góry