Dysk twardy+ telewizor+ amplituner (AC-3, DTS-HD)

maku99

New member
Przy filmach z USB zwykle domyślny mam głos słabszej jakości (np. z lektorem). Tak więc robię tak:
1) W ustawieniach odtwarzania filmu wybieram odpowiednią ścieżkę dźwiękową
2) W menu telewizora: Dźwięk -> Ustawienia dodatkowe -> Wyjście cyfrowe audio -> Format dźwięku.
W zależności od ściezki ustwionej w pkt 1. mam
a) PCM lub Dolby Digital
b) PCM lub DTS
....
3) Jeśli wybiorę PCM na wyświetlaczu ampli mam PLII C (ProLogic Cinema) - bo tak sobie domyślnie ustawiłem, gdy nie ma nic lepszego
Jeśli DolbyDigital to mam DOLBY
Jeśli DTS to DTS....

Szczerze to nie kojarzę, żebym miał kiedyś aktywną opcję "DTS neo 2:5" (pkt 2)

Oczywiście tak jak kapusta napisał, opcje dostępne w pkt 1 + pkt 2 zależą od ścieżki materiału.
 

Zax93

New member
Ustawiłem tak jak mówił Kapusta : wybór głośników telewizyjne a format dźwięku w zależności od filmu. Przetestował kilka filmów i wnioski :

W filmie w DTS dźwięk jest w PCM jest głośniejszy. ( Dźwięk ze wszystkich głośników jest taki sam )

W filmie w DD dźwięk jest ok PCM działa ale cicho. ( To samo co wyżej wydaje mi się że dźwięk ze wszystkich głośników jest taki sam dlaczego?

W filmie w AAC dźwięk śmiga i w DD i w PCM ciekawostka tutaj rzeczywiście słyszę dźwięk 5.1 ( centralny gra głośno frontowe delikatnie w surround żądnego głosu aktorów tylko efekty)

Nie znam się czy rzeczywiście tak jest ?:D

Maku : rozumiem że wybierasz odpowiednią ścieżkę dźwiękową bo film ściągasz z dźwiękiem DTS i DD tak ?

w PCM mam również PLII C
w dd mam mn movie
w dts mam mn movie


Maku masz jeden film w 2 ścieżkach dźwiękowych tak ? Odczuwasz różnicę jak masz w dd i dts ust np mn movie ?

Mam jeszcze dwa pytania:
1) Za każdym razem muszę wchodzić w menu, dźwięk, dod ust itd żeby wybrać format dźwięku czy można jakoś szybciej ( skrótem)?
2) Jak macie ustawione w dźwięk, ust głośnika i głośność automatyczna ?
 

maku99

New member
Hej,
...wybór głośników telewizyjne a format dźwięku w zależności od filmu...

Rozumiem, że film podpinasz przed USB do TV i TV masz połączony optykiem z denonem? jeśli tak to po co ustawiasz głośniki telewizyjne. W takiej opcji grają tylko głośniki w TV. Ja u siebie daje opcję "Odbiornik" - nie wiem jaki masz TV, może jest inaczej.

Maku : rozumiem że wybierasz odpowiednią ścieżkę dźwiękową bo film ściągasz z dźwiękiem DTS i DD tak ?
TAK
w PCM mam również PLII C
w dd mam mn movie
w dts mam mn movie

nie wiem co to "mn movie" - mono movie? - jeśli tak to spróbuj przestawić

PCM - to chyba najsłabszy format - zwykle 2.0 - PL II sztucznie rozdziela na 5.1

W DD formacie mam dźwięk w apli DOLBY (widac to np. na wyświetlaczu) - mogę co prawda zmienić np. na Mono movie, stereo itp... ale domyślnie jest DOLBY i takie powinno być (dokładnie Dolby surround) i analogicznie dla DTS - dla innych nie miałem okazji sprawdzić

Maku masz jeden film w 2 ścieżkach dźwiękowych tak ? Odczuwasz różnicę jak masz w dd i dts ust np mn movie ?

Jest ogromna różnica między DD i DTS a PCM.
DTS jest lepszy (według mnie) od Dolby więc jak jest dostępny to jego wybieram.

Mam jeszcze dwa pytania:
1) Za każdym razem muszę wchodzić w menu, dźwięk, dod ust itd żeby wybrać format dźwięku czy można jakoś szybciej ( skrótem)?
2) Jak macie ustawione w dźwięk, ust głośnika i głośność automatyczna ?

1. Niestety tak i tu ważna jest kolejność działań, które podałem we wcześniejszym poście. Chociaż czasem, ale nie zawsze jest tak, że jak (pkt 1) ustawiam ścieżkę dźwiękową to format się zmienia sam (pkt 2), co widać od razu na wyświetlaczu w ampli (zmiana np. z PLII na DOLBY/DTS).
2. Jak mam opcje odbiornik (czyli głos z kina) to te opcje mam niedostępne (one sa dla głośników w TV)

Na koniec jeszcze jedna uwaga - sprawdź tez inny film, mi ogólnie czasem (bardzo rzadko ale jednak) ściągnąć film, w którym niby jest Dolby lub najsłabszy PCM i np. to co ma iść centralnym to leci prawym kanałem - Ostatnio tak miałem z filmem Red Dragon (2002).
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Przy filmach z USB zwykle domyślny mam głos słabszej jakości (np. z lektorem). Tak więc robię tak:
1) W ustawieniach odtwarzania filmu wybieram odpowiednią ścieżkę dźwiękową
2) W menu telewizora: Dźwięk -> Ustawienia dodatkowe -> Wyjście cyfrowe audio -> Format dźwięku.
W zależności od ściezki ustwionej w pkt 1. mam
a) PCM lub Dolby Digital
b) PCM lub DTS
....
3) Jeśli wybiorę PCM na wyświetlaczu ampli mam PLII C (ProLogic Cinema) - bo tak sobie domyślnie ustawiłem, gdy nie ma nic lepszego
Jeśli DolbyDigital to mam DOLBY
Jeśli DTS to DTS....

Szczerze to nie kojarzę, żebym miał kiedyś aktywną opcję "DTS neo 2:5" (pkt 2)

Oczywiście tak jak kapusta napisał, opcje dostępne w pkt 1 + pkt 2 zależą od ścieżki materiału.


Tu jest wszystko ładnie opisane
Lepiej i prościej się nie da.

Jaki masz wogóle tv?
 
Ostatnia edycja:

Zax93

New member
Ustawiłem tak jak napisałeś :
PCM to PLII C
Jeśli DolbyDigital to mam DOLBY
Jeśli DTS to DTS

i wszystko wydaje się być ok.
Mój telewizor to Samsung F6500 40cal


A jak u was z filmami z kodekiem AAC? Gorsza jakoś dźwięku od DTS i DD?
Robicie aktualizacje swoich TV ? Jeśli tak to bezpośrednio z TV czy wrzucacie na pendrive i z USB ?
 
Do góry