Dysk SSD a PS3

gabo2

New member
tez dołączam do tego pytanie nie wiem czy dobrze slyszałem ale chyba da sie podłaczyc ten dysk do konsoli fat z linuxem bo slim chyba nie moze posiadac linuxa?
 

rl0infeck

New member
dysk ssd

ważne aby był SATA . a to że jest SSD nie ma znaczenia.

też jestem ciekawy jak by to działało. głównie mi chodzi o głośność PS3 . czy po wymianie będzie chodził ciszej
 

tomiga

New member
ważne aby był SATA . a to że jest SSD nie ma znaczenia.

też jestem ciekawy jak by to działało. głównie mi chodzi o głośność PS3 . czy po wymianie będzie chodził ciszej

SATA sata pytanie czy takie dyski wymagaja jakis spcajalnych sterownikow... (zazwyczaj kazde urzadzenie wymaga sterownikow tylko czesc z nich jest wbudowana w system) i tutaj widze ewentualny problem.

A co do zastosowan to mi chodzi raczej o szybkosc (zapisu/odczytu) niz glosnosc... aczkolwiek to tez jest argument.
 

MMrozo

New member
Dyski drogie i mała pojemność. Inna rzecz, że jest problem z zapisem tzn. jest określona ilość zapisów i po jej przekroczeniu już nie da się zapisywać. Więc IMHO tak jak napisał Masta_J na dzień dzisiejszy to nie ma większego sensu.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak chce akurat w cos zagrac i mi sie update pobiera... to minuta robi roznicy (przynajmniej dla mnie)
Zauważ, że na updacie różnica będzie wynosiła 20 sekund :mrgreen::mrgreen:
Rozumiem, że już masz taki dysk to i pewnie te 20 sekund będzie robiło dla Ciebie różnicę :-D
Ja sobie update pobieram na pełnym speedzie na PC i tylko podaje z pena - polecam :eek:k:

Pozdraiwam,
 

tomiga

New member
Tu raczej chodzilo o sytuacje: wpadli znajomi, a to zagrajmy w LBP a poniewaz nie gralem od 3 miesiecy nagle sciaga sie update 300 mb...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Rozumiem, ale 1 minuta...
No zresztą nieważne.
Mógłbyś napisać jaki masz dysk? Za ile kupiłeś?

Dziękuję i pozdrawiam,
 

tomiga

New member
Nie jeszcze nie kupilem. Tez uwazam ze stosunek cena/pojemnosc jest jeszcze nie oplacalna. A poza tym poki co potrzebuje wiekszej pojemnosci (mam 80) A moje myslenie 2 kroki do przodu polega na tym ze zastanowie sie nad zakupem za jakies 2 generacje :) (Czyli za 1,5-2 lata)
Narazie badalem temat :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja włożyłem 320 GB, z czego dostępne jest tylko 263 GB w PS3.
Na razie mam miejsca po szyję :)

Pozdrawiam,
 

MMrozo

New member
Ja mam oryginalny 250 i wolnego jest jeszcze 150. Faktem jest, że wszystkie media (zdjęcia, muzyka, filmy) są na dysku sieciowym a na ps3 tylko dema, gry i kilka mp3, zdjęć - drobnica.
 
Do góry