Dysk NAS czy obudowa? (współpraca z nettopem)

mrq

New member
Witam,

Zakupiłem ostatnio nettopa Foxconn NT-A3500 (link). Sprzęt służy mi do oglądania filmów na TV oraz prostej pracy biurowej (internet, pakiet Office itp).
Nettop poza gigabitową kartą sieciową ma kartę WiFi i porty USB 2.0/3.0 oraz wbudowany szybki dysk SSD 60GB. W stanie pracy całość pobiera ok 15W energii.
Na zewnętrznym dysku twardym 3,5" 2TB chciałbym gromadzić multimedia, które będą stanowić bibliotekę dla Foxconna.

Proszę o rade- czy lepiej zakupić jest obudowę NAS i spiąć ją poprzez switcha z Nettopem czy wystarczy nabyć obudowę na HDD i podłączyć ją do gniada USB nettopa?

Pytam pod kątem funkcjonalności, ceny, szybkości i "energożerności" obu rozwiązań.

Nie zalezy mi zbytnio na zaawansowanych funkcjach udostępnianych przez NASy- np. klienta sieci bittorent mam przeciez w Foxconn-ie. Dysk z biblioteką nie musi być też cały czas widoczny w otoczeniu sieciowym- wystarczy jezli bedzie działał wtedy, kiedy nettop.

Proszę zatem o poradę- które rozwiązanie bylo by lepsze?

Pozdrawiam,
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Sam sobie praktycznie odpowiedziales - Twój nettop bierze tylko 15W wiec po prostu podlacz do niego dysk na USB/sata. Mozesz go nie wyłączać przez cała dobę a i tak zużycie prądu będziesz miał jak w serwerku... może tylko mniej wygodnie będzie się nim w sieci zarzadzalo
 
Do góry