dysk multimedialny+ruter+wzmacniacz+tv????????????????

mazilo

Member
Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy dobrze kombinuję?
Posiadam:
- TV PANASONIC TX-P42S10E
- wzmacniacz HARMAN KARDON HK 980
- Router NETGEAR WNR3500L
- nieznanej mi firmy dysk zewnętrzny
- laptop TOSHIBA SATELLITE A300-1MT
- docelowo chcę zakupić dysk multimedialny 8level media THOR HD
Tu pojawia się moja wątpliwość??????
Chcę to wszystko ze sobą połączyć w celu oglądania filmów i odsłuchu muzyki ze wzmacniacza-bez konieczności włączania TV
Kombinuję z podłączeniem i myślę nad takim czymś:
-Dysk multimedialny podłączę z TV za pomocą kabla HDMI
-wzmacniacz podłącze z dyskiem multimedialnym za pomocą kabla RCA
-dysk multimedialny połączę z routerem za pomocą kabla ETHERNET w celu dostępu w dysku multimedialnym radia intenetowego
-a gdzie podłączyć dysk zewnętrzny do router czy pod dysk multimedialny?????
(chodzi mi o to żebym nie włączał TV w cel odtwarzania muzyki tylko laptopa który ma się łączyć za pomocą Wi-Fi)

naprawdę nikt nie pomoże???????????????????????/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pro_fill

New member
Bez reklam
zewn. HDD podłącz pod USB w dysku multimedialnym.
jedyny problem jaki możesz napotkać, to natężenie prądu z gniazda USB. jeśłi będzie zbyt małe od tego co potrzebuje zewn HDD, to może się zdarzyć, ze będziesz potrzebować zewnętrznego źródła zasilania.
 

mazilo

Member
jeśli podłącze dysk przenośny pod dysk multimedialny to mam rozumieć że już tv nie będę musiał włączać w celu odtworzenia muzyki tylko kompa?????????
A jak mam łączyć się z dyskiem przenośnym skoro dysk multimedialny nie ma wi-fi ?????????????
 

pro_fill

New member
Bez reklam
TV będzie ci tylko potrzebny w celu wskazania materiału do odtwarzania - dysk multimedialny nie ma wyświetlacza i będzie to trochę utrudnione.

aby mieć dostęp do zewn. HDD podłączonego pod dysk multimedialny poprzez gniazdo USB, podłącz dysk multimedialny jak chciałeś z router'em - kablem LAN [zakładam, ze router ma Wi-Fi].


samo połączenie z dyskiem multimedialnym [dostęp do niego] będziesz miał opisany w instrukcji - ja do swojego mam poprzez wpisanie adresu IP, u ciebie może być inaczej
 

mazilo

Member
cały bajer polega na tym że nie chcę włączać TV w celu wybrania muzyki tylko do tego celu chcę używać laptopa ponieważ jego mam włączonego praktycznie cały dzień.
A może lepiej by było połączyć router wi-fi z dyskiem multimedialnym kablem USB???????? to może wtedy będzie oki?????????
Proszę o pomoc bo szkoda mi niepotrzebnie wydawać kasy ;-)
 

pro_fill

New member
Bez reklam
chyba najprościej będzie podłączyć zewn. HDD do laptopa i laptopa do wzmacniacza - wtedy na bank nie będziesz musiał włączać TV.

nie znam kombinacji, jaką ty wymyśliłeś, aby za pomocą laptopa uruchamiać multimedia z dysku multimedialnego lub zewn. HDD do niego podłaczonego i aby zawartość była puszczana przez wzmacniacz.
sorry - ale ja odpadam.
 

mazilo

Member
sęk w tym że nie chcę ciągnąć kabla przez cały dom w celu puszczenia muzy,z resztą dźwięk ma wiele do życzenia ponieważ wiadomo jak z karta muzyczną

gdzie ci fachowcy????????????????????
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Vaderus

New member
Bez reklam
Jeśli twój ampli obsługuje DLNA i widzisz go na kompie w Otoczeniu Sieciowym i do tego jest DMR (poszukaj tego w swojej instrukcji), to spokojnie mozesz na kompie z Windows Media Playera wybrać muzyczke i dać opcje "Graj Do", wybrać ampli z listy urządzeń i słuchać wszystkiego przez ampli sterujac z kompa (sterować można tez w tym przypadku przez iPhone i Android'a).
Jeśli ampli nie obsługuje DLNA, to z kompa nim nie wysterujesz.
 

mazilo

Member
a może airport express ??????/ podłączę go do wzmacniacza a następnie połączy się z routerem pod który będzie podłączony dysk zewnętrzny i wówczas będę korzystał z laptopa bez kabli z którego będę komunikował się z routerem i puszczał muzykę bez kabli.......tylko wtedy lipa z filmami w tv
 
Ostatnia edycja:
Do góry