Dysk multimedialny oraz LaCinema

analogee

New member
Witam,
mam pytanie odnośnie dysku Lacie: 301864EK na stronie producenta jest opisany jako
LaCinema Classic HD, Design by Neil Poulton

High Definition Media Player
Full HD| HDMI | Network | USB 2.0
1TB

Czy ktoś z Was miał już z nim do czynienia?
Pytam, bo mam projektor HDReady Benq W500 i nie wiem jak będą na nim wyglądały filmy ważące ok 3-6GB w formacie mkv zapisane i odtwarzane z tego dysku, który jest Full HD. Czy jest sens kupować taki dysk, jak filmy nie są w 1080p? A może znacie jakiś dysk niedrogi do 800zł który odtwarza mkv i ma optyczne wyjście? Pozdrawiam
Analogee
 

grzeseik

New member
to co pokazales to nie tyle dysk co player, w ktorym hdd siedzi. ostatnio duzo tego sie ukazuje.
na forum w dziale sprzet wiekszosc tematow jest o takich playerkach wiec sporo czytania przed toba. za 800zl daje rade cos z wbudowanym dyskiem znalezc.
sesn kupowania takich urzadzen to przede wszystkim wygoda. na dysku masz biblioteke filmow (muzyke czy zdjecia tez jesli chcesz), wlaczasz, wybierasz, ogladasz. jesli masz duzo filmow na kompie to nie bedziesz musial go podlaczac do projektora, tylko przerzucic do playerka. z filmami 6-8gb powinien sobie poradzic bez klopotu (pisze w ciemno, na stronie nie napisali za wiele o specyfikacji). do divixow i innych tego typu tez sie nada.
 

analogee

New member
dzięki za odpowiedź. chodzi mi jednak o to, jak będzie wyglądał obraz odtwarzany z dysku 1080p na projektorze 720p. ? czy nie będzie pixelozy? bo mam np. TV LCD 1080p i jak odtwarzam nawet dobrej jakości filmy (ok 3gb) to i tak jakość nie jest najlepsza..)
 

grzeseik

New member
dzięki za odpowiedź. chodzi mi jednak o to, jak będzie wyglądał obraz odtwarzany z dysku 1080p na projektorze 720p. ? czy nie będzie pixelozy?

w teorii duzo zalezy od jakosci skalowania twojego w500. w specyfikacji podana ma max rozdzielczosc 1920 x 1080 i z taka powinien ladnie sobie radzic. sklowanie w dol zdaje sie jest latwiejsze niz odwrotnie i pikselozy nie powinno byc, najwyzej mniej szczegolow (gdy podajesz obraz w wiekszej rozdz. niz wyswietlasz). jezeli ogladajac "normalny" material (np DVD) nie masz problemow z jakoscia obrazu to i z fullhd tez nie powinno byc. (polaczenie oczywiscie przez HDMI).

bo mam np. TV LCD 1080p i jak odtwarzam nawet dobrej jakości filmy (ok 3gb) to i tak jakość nie jest najlepsza..)
wiele zalezy od telewizora, rodzaju polaczenia (pewnie podajesz z laptopa przez hdmi lub dvi?). tak w ogole to malo maslane napisales: "odtwarzam dobrej jakosci film i jakosc nienajlepsza" :) moze to swiadczyc ze mimo duzego rozmiaru pliku ktos skopal kompresje? wiele niewiadomych. sciagnij sobie jakis oficjalny samplerek i bedziesz mogl potestowac gdzie lezy wina.
 

analogee

New member
no faktycznie, wyszedł mały tautologizm :) ok, czyli jak będę odtwarzał z dysku Full HD filmy zripowane z Blue Raya do wielkości ok 4GB lub dobre ripy dvd ważące ok 2gb (najwięcej filmów mam właśnie takich jak w/w) na projektorze HD Ready to nie powinienem mieć problemów z pixelozą lub coś w tę deseń? (W sensie że mój projektor nie będzie mógł sobie z czymś poradzić). Jeśli chodzi o TV to mam DVD podłączone do Bravii 46" i z DVD puszczam Xvidy lub Avi ważące ok 1,5gb to jest widać słabszą jakość. A jak odtwarzam to samo na projektorze to nie widać tego spadku... Czy to normalne ? (nie znam się na tym specjalnie :) )
 

grzeseik

New member
w secyfikacji twojego projektora napisane jest ze fullhd pociagnie (choc wyswietli hdready) wiec dzialalo bedzie. efekt bedzie moim zdaniem lepszy nic na soniaku bo: LCD generalnie slabiej skaluja, bo prawdopodobnie wiekszy dystans (choc i przekatna pewnie tez, ale dobrana tak aby te 720 lini nie bylo widoczne), bo projektor to inne warunki ogladania (zazwyczaj ciemno, nie ma tak jaskrawego wyswietlania jak lcd wiec dokuczajki mniej zauwazalne) itd.
tak wogole to w ramach dosc latwego sprawdzenia sprobuj podlaczyc kompa pod ten projektorek. najlatwiej laptopa z wyjsciem hdmi. wowczas bedziesz mial w zasadzie to samo co przy playerach (w koncu to mini komputery dedykowane do mediow). od razu porownasz czy DVD nie psuje ripow :) choc zakladam, ze przy bravi manta nie stoi ;)
 

analogee

New member
Super :) pożyczę od kumpla lapciaka z hdmi i sobie sprawdzę. A tak na marginesie, czy odtwarzacze z dyskami 2,5" można ot tak podłączać i odłączać do/od kompa jak pendrivey? Bo słyszałem że może się wtedy dysk spalić albo coś :/
 

grzeseik

New member
one (te dyski) sa plug and play wiec nie ma powodu do obaw. przy odlaczaniu pewnie trzeba uwazac aby nie wyciagnac wtyczki gdy trwa zapis/odczyt, lepiej uzyc opcji bezpiecznego wylaczania (w windows)... ale chyba spalic bedzie ciezko, najwyzej bledy w pliku powstana.
 

analogee

New member
o to dobrze wiedzieć.. a co myślisz o tych odtwarzaczach? Jedna z moich opcji to właśnie ten LaCie a drugi to Xtreamer... ten drugi ma dysk 2,5" i drożej wychodzi 1TB niż Lacie..
 

grzeseik

New member
o LaCie bardzo niewiele wiadomo - w zasadzie tylko widac jak wyglada. o xtreamerze jest zywy watek, duzo opini i spostrzerzen. przyjrzyj sie jeszcze med8er-owi, ariva 110, egreatom, a jak budzet nie ogranicza mocno to popcorn, qnap 1000, tvix i novatron (chyba nie wszystkie przyjma hdd do srodka, ale mozna podpiac pod usb). mnie osobiscie ten ostatni najbardziej odpowiada za sprawa wyswietlacza, co wydaje sie byc b. wygodne gdy chcesz posluchac muzyki.
 

analogee

New member
OK, że tak powiem klamka zapadła. zamówiłem hyundai mbox p500 czy jakoś tak z dyskiem 1TB. W sumie wolę dołożyć trochę więcej i mieć większą pojemność niż w Xtreamerze.. Tylko nie mów że odtwarzacz do bani czy coś bo się chyba podłamię :p Ma przyjść we wtorek to założę wątek i o nim coś niecoś napiszę jak znajdę chwilkę :)
 
Do góry