Dysk 1TB

mako1993

New member
a czym ten dysk adata różni sie od tych co wymieniłem ?? czytałem o nim i nic specjalnego w nim nie widze ;) wygląd ma jakiś dziwny ;D i tym sie różni od innych ;)
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
W HD710 zainstalowany dysk posiada zabezpieczenie przeciwudarowe Shockproof, obudowa jest gumowana i posiada zabezpieczenia przed wilgocią (łącznie z zaślepką na gniazdo). Całość posiada port USB 3.0 ze standardowym gniazdem bez udziwnień, kabelek z pojedynczą wtyczką i dobrze przemyślanym mocowaniem wokół obudowy na czas przenoszenia.
 

dex1

New member
Ja Ci polece Samsunga M2/M3 Portable 1TB USB 3.0
Sprawdzony model, cichy, nie grzeje się, gniazdo w dysku solidne (nie wyrabia się jak u niektórych innych producentów). Gwaracja 3 lata.
 

mako1993

New member
aha ok ;) thx :) chyba dodam te kilkadziesiąt zł i kupie właśnie ten dysk ;D tylko ja mieszkam w krk i nie wiem czy będzie ten dysk w sklepach a polecasz cos jeszcze innego ;) /???
 

outcold

Member
Witam, podepnę się do tematu, a co polecicie jako dysk sieciowy, w ostatnim czasie trochę poszperałem i znalazłem te 2 typy:
- Zyxel NSA310 + dysk 1TB
Zyxel sieciowy serwer plików - NSA310 + dysk 1TB (2792053006) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. oraz
- Synology DS112j
Synology DS112j Serwer Plików NAS Nowość (2789697890) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
kolejne pytanie to czy router który posiadam TP Link 340G, da rade a jeśli nie to co w zamian za niego????? Z góry dzieki z pomoc.
 

mako1993

New member
ja mam pytanie co do tych dyskow sieciowych czy tv jako funkcja allshare wykryje taki dysk i bedzie wszystko pieknie smigac ?? bo teraz jak odtwarzam film full hd przez allshare to laguje ;/ wiec narazie odtwarzam tylko przez pendrive ;D
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
- Synology DS112j
Synology DS112j Serwer Plików NAS Nowość (2789697890) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
kolejne pytanie to czy router który posiadam TP Link 340G, da rade a jeśli nie to co w zamian za niego????? Z góry dzieki z pomoc.
Synology jest świetny. Bardzo fajna platforma. Serwer DLNA działa i jest OK. Router po kablu da radę. Co do WiFi to zależy od poziomu sygnału, ale raczej zalecam kabel.

ja mam pytanie co do tych dyskow sieciowych czy tv jako funkcja allshare wykryje taki dysk i bedzie wszystko pieknie smigac ?? bo teraz jak odtwarzam film full hd przez allshare to laguje ;/ wiec narazie odtwarzam tylko przez pendrive ;D
Odtwarzasz przez kabel Ethernet czy po WiFi?
 

outcold

Member
Synology jest świetny. Bardzo fajna platforma. Serwer DLNA działa i jest OK. Router po kablu da radę. Co do WiFi to zależy od poziomu sygnału, ale raczej zalecam kabel.


Odtwarzasz przez kabel Ethernet czy po WiFi?

PeteShadow, dzięki za szybką odpowiedź, akurat mam miejsce więc będzie po kablu. Pozdrawiam
 

mako1993

New member
po wifi ;) nie mam jak puścić kabla;/ bo tv w drugim pokoju ;/ pliki avi leca normalnie tak samo ipla i tvnplayer bo ale jak wlacze jakis filmik w 3d to przy szybszych akcjach scina a avatara 19gb scina co chwile ;d
 

outcold

Member
Witam, w związku iż mam zamiar jednak kupić sieciowy serwer plików - Zyxell NSA310 + dysk 1TB mam pytanie czy w przypadku podpięcia serwera i tv do rutera będę mógł wybierać poszczególne dane (głównie filmy) przez TV, chodzi mi czy telewizor będzie go widział jak np zewnętrzny dysk gdy mam teraz podpięty przez usb ???? Czy aby nim sterować muszę mieć włączony komputer???
 
Do góry