Dynamic Volume Marantz

TomekOp

Member
Witam. Możecie mi na chłopski rozum wyjaśnić funkcje Dynamic Volume ?
W menu napisane: ustawienie dynamiki (różnicy miedzy najgłosniejszym i najcichszym dźwiękiem).

O co tu biega? Jeśli włącze na LIGHT wyraźnie dźwięk staje się dynamiczniejszy. Ale dlaczego na Heavy jest mniej dynamiczny zupełnie tak jakbym wyłączył Dynamic Volume? Rozumię, że jeśli coś jest Light to powinno mieć najmniejszy wpływ na muzykę. Dlatego nie bardzo rozumie o co biega w tej kompresji... czy macie ja włączoną? Chciałbym mieć dzwięk jak najbardziej dynamiczny i zbliżony do oryginału... Pozdrawiam Tomek.
 

dimo

New member
"Technologia dynamicznego natężenia dźwięku Audyssey
Wrażenia słuchowe mogą być znacznie osłabione, w przypadku wystąpienia istotnych zmian głośności pomiędzy programami telewizyjnymi, reklamami i w trakcie samych programów. Kiedy tak się dzieje, aby utrzymać pożądane natężenie dźwięku, trzeba stale regulować poziom głośności. Technologia dynamicznego natężenia dźwięku Audyssey na bieżąco monitoruje poziom głośności i automatycznie dostosowuje go, utrzymując pożądaną głośność dla wszystkich treści, przy jednoczesnej optymalizacji zakresu dynamicznego celem zachowania realistycznych wrażeń."

Chodzi o to, żeby wszystko było dobrze słychać przy umiarkowanych poziomach głośności ( dialogi, wybuchy itp.)
 

TomekOp

Member
"Technologia dynamicznego natężenia dźwięku Audyssey
Wrażenia słuchowe mogą być znacznie osłabione, w przypadku wystąpienia istotnych zmian głośności pomiędzy programami telewizyjnymi, reklamami i w trakcie samych programów. Kiedy tak się dzieje, aby utrzymać pożądane natężenie dźwięku, trzeba stale regulować poziom głośności. Technologia dynamicznego natężenia dźwięku Audyssey na bieżąco monitoruje poziom głośności i automatycznie dostosowuje go, utrzymując pożądaną głośność dla wszystkich treści, przy jednoczesnej optymalizacji zakresu dynamicznego celem zachowania realistycznych wrażeń."

Chodzi o to, żeby wszystko było dobrze słychać przy umiarkowanych poziomach głośności ( dialogi, wybuchy itp.)

Zaczynam kapować...to chodzi konkretnie tylko o filmy. To aby wszystko bylo dobrze slyszalne tak jak naisaleś to które ustawienie należy zastosować light, medium czy heavy?
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
dźwięk staje się dynamiczniejszy.

Nic bardziej mylnego, wręcz na odwrót. Dźwięk po uaktywnieniu tej opcji jest mniej dynamiczny. Tak jak panowie wyzej wspomnieli, wyrównuje różnice między cichym, a głośnym momentem w odsłuchu.
Jest to nic innego jak kompresor, plus delikatny lloudness przy cichym słuchaniu.
Jezeli chcesz mieć dzwiek zgodny z oryginałem nie włączaj tego.

Dla bliższego rozeznania tematu znajdź na yt filmy dotyczące " loudness war ".
 

TomekOp

Member
Nic bardziej mylnego, wręcz na odwrót. Dźwięk po uaktywnieniu tej opcji jest mniej dynamiczny. Tak jak panowie wyzej wspomnieli, wyrównuje różnice między cichym, a głośnym momentem w odsłuchu.
Jest to nic innego jak kompresor, plus delikatny lloudness przy cichym słuchaniu.
Jezeli chcesz mieć dzwiek zgodny z oryginałem nie włączaj tego.

Dla bliższego rozeznania tematu znajdź na yt filmy dotyczące " loudness war ".

No i teraz już wszystko wiem :) dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Staraj się nie korzystać z tej funkcji. Na temat Dyn.Vol. sporo pisałem w wątku który podaj Krzychu, jak znajdziesz wolny tydzień ;) to się dokopiesz.
 

JanekM

New member
Funkcja ta ma też zastosowanie przy słuchaniu muzyki klasycznej, gdzie dynamika, głośność bardzo się zmienia w trakcie trwania utworu. Jeśli chce się zniwelować nagłe skoki głośności, to właśnie do tego to służy.
Natomiast jeśli chce się słuchać w "oryginale", to tak jak napisał Armanig, zdecydowanie trzeba unikać tej funkcji.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A ja mieszkając w blokach i w porach nocnych wolę załączyć tą opcję. Wtedy głośność mam wyrównaną i przy niewielkim podkręceniu volume wszystko bardziej słyszalne. Nie ma takich skoków. Gdy mam tą opcję na Off, to czasami można dostać zawału, bo wtedy podkręcić głośność trzeba bardziej a gdy zmieniają się sceny to potrafi przywalić:) Czyli w dzień na OFF a w nocy wolę załączyć.
 

TomekOp

Member
Dzięki. Codziennie jestem na forum, ale jak juz w pracy mnie coś gryzie, to chciałbym juz na chacie zaraz wszystko wiedzieć. Można przenieść ten wątek tam gdzie trzeba. Czasami też jestem po prostu lazy bastard. Pozdrawiam.
 
Do góry