Dylematy

Finger69

New member
Witajcie,

pisałem już wcześniej, radziłem się, ale im dłużej zgłębiam temat tym więcej kombinuję i szukam najlepszego rozwiązania. Kupiłem już Yamahę 773, Monitor Audio BX6 + reszta z zestawu 5.0. W kinie gra to nieźle, aczkolwiek stereo to porażka. Ok, miałem tego świadomość dlatego ampli z pre out. Kupiłem dodatkowy wzmacniacz, HK 6500, polepszenia w audio nie ma dużego. Słuchałem BX6 na niezłym wzmaku i wiem, że kolumny potrafią wiele.

Konkluzja - preamp w 773 jest na tyle biedny, że dokupowanie dodatkowego wzmacniacza niewiele daje w stereo, w kinie lekka poprawa. Ok, niebawem dokupię dobrego rDAC'a i Xindaka MT-3 do stereo. Tylko teraz tak mnie tchnęło jak przeglądam allegro, czy nie sprzedać tej yamahy i nie kupić używanego procesora z wysokiej półki + 3 końcówki mocy.

Za około 1000zł jest Rotel RSP-1066, do tego za 1500zł w używkach kupię końcówki rotela na tył i centalny, a potem docelowo i tak idzie MT-3 na fronty (może w wersji jako końcówka mocy).

Większość filmów, które oglądam to albo dvd które kupuję na giełdzie/allegro, trochę materiałów w .mkv, sporadycznie coś na blueray. Odtwarzacz Dune HD 3D. Większość tych filmów i tak ma co najwyżej DTS, materiał HD zdekoduje mi player.

No i zasadniczo pytania są takie:
- wydaje mi się, że lepsze kino osiągnę na dobrym procku z niezłymi końcówkami ale w DTS niż na średnim cenowo ampli nawet jeśli odtwarzam kodeki HD. Czy się mylę?
- czy jeśli jednak zdecyduje się na tego Rotela to czy jako preamp nie będzie mulić? Czy wtedy Xindak MT-3 w wersji końcówka mocy czy klasyczny zintegrowany i żeby grał z pominięciem Rotela?

Powiem szczerze, że spędza mi to sen z powiek... tak serio to nie zależy mi na bajerach sieciowych i innych udogodnieniach tej Yamahy...

Z góry dzięki za merytoryczną dyskusję.
 

ro35

New member
jedynie słuszna decyzja... to posłuchać jak to gra,
mam tego rsp + rmb-1075, w stosunku do starego modelu amplitunera harmana jest znacznie lepiej (miałem podobne dylematy).
 

Finger69

New member
Nie mam aktualnie dobrego źródła więc nie odniosę się do samego wzmaka. To raczej dobry piecyk. Jutro może kupię rDAC'a.

ro35 znacznie lepiej w kinie? Czy w stereo?
 

ro35

New member
w stereo: kontrolowany bas, więcej detali w dźwiękach, dynamika,
w kinie: zapomina się o kolumnach i małym pokoju - iluzja otaczającego dźwięku wzrasta i... zupełnie subiektywna opinia - zmniejsza się różnica pomiędzy dobrze zrealizowaną ścieżką DD a DTS.
trudno ukryć, że ten procesor i końcówka dobrze współpracują, który klocek ma wyższe "zasługi" - nie wiem,
całkiem przyzwoita recenzja procesora rsp-1068, który dźwiękowo podobny 66:
Rotel - RSP-1068 - Procesory AV - Testy sprztu audio
ps.
obserwując ceny na alledrogo, nie było problemów ze sprzedażą procesorów w okolicy 900zl (dobrze utrzymane i obowiązkowo pilot!), z reguły cena startowa ok.1100zl - te bujają się na aukcjach długo :> warto być cierpliwym, tym bardziej, że zdarzają się sztuki od pierwszego właściciela.
 
Ostatnia edycja:

Finger69

New member
Jednak wina piecyka :) słucham na rDacu z zasilaczem Tomanek i mam wrażenie, że ktoś narzucił koc na głośniki. W dodatku średnie są nerwowe. Niebawem będzie xindak mt-3 to pewnie dopiero będzie pięknie. Pierwsze wnioski mam takie: pre-out w yamasze nie jest najgorszy, bo po podpięciu harmana w kinie było lepiej. Mam nadzieje, że na xindaku będzie kozak. Jeżeli potwierdzą się moje przypuszczenia to dokupię jeszcze jakąś porządną koncówkę do pędzenia centralnego, najlepiej lampę.

Pytanie pomocniczne: czy się da puścic surroundy jako bi-amp i czy ma to sens? Chyba bez sensu kupować koncówki i wykorzystywać ampli jako procesor. I jeszcze jedno spostrzeżenie na gorąco. Ten piecyk jest super do muzyki klubowej. W filmowej i instrumentalnej jest lipa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry