Dylematy zakupowo instalacyjne projektora i ekranu

dzierbiaty

New member
Witam

Mam zamiar kupić cały zestaw: projektor, uchwyt do projektora i ekran. Na całość tak około 13 tyś.
W którym sklepie mógłbym uzyskać sensowną zniżkę zakupując cały zestaw od razu za gotówkę? Podzielicie się koledzy waszymi sukcesami w upolowaniu najlepszej zniżki?
Co do projektora to celowałbym w Sony VPL-HW40ES. Niestety obawiam się, że nie zostanie za wiele na ekran, a domyślam się, że nie będzie tani.
Chciałbym zakupić ekran elektrycznie opuszczany z napinaczami, przekątna 115 cali. Dodatkowo obawiam się, że materiał musi być akustycznie transparentny ponieważ po opuszczeniu ekranu głośnik centralny będzie zasłonięty. No chyba że koledzy utwierdzicie mnie w przekonaniu, że nie ma potrzeby wykosztowania się na droższy, transparentny akustycznie materiał.
Górna wysokość głośnika centralnego to 90 cm nad podłogą. Czy dobrze uważam, że gdyby dolna krawędź ekranu była na wysokości 90 cm nad podłogą to będzie to za wysoko? Z ekranem akustycznie transparentnym chciałem aby dolna krawędź ekranu była na wysokości około 50 cm nad podłogą.

Jeśli finansowo nie zmieszczę się to na czym przyoszczędzić? Zejść z ceną projektora do tak 7-8 tys? Tylko który wtedy wybrać?
Odległość projektora od ekranu to 4 metry. Odległość oglądania od ekranu to 3 metry. Ściana za ekranem ciemny brąz, ściany boczne kawa z mlekiem. Ekran byłby podwieszony na belce, 60 cm poniżej białego sufitu. Seanse filmowe tylko nocno-wieczorne. W oknach rolety.

Liczę na waszą pomoc w rozwianiu moich wątpliwości.
Pozdrawiam
 

RwVision

New member
Ja tylko napisze, ze 115" z 3m bedzie troche meczylo (u mnie, 4,20m na 125" jest idealne).

A dolna krawedz ekranu na poziomie 80-90cm to standard
 

dzierbiaty

New member
Podziękowania RwVision

Gdyby dolna krawędź była na wysokości około 90 cm to by mi zaoszczędziło troszkę pieniążków; dodatkowo nie musiałbym brać ekranu z niestandardowym czarnym górnym pasem ale..
Jak tak patrzę to środek ekranu byłby powyżej linii oczu siedzącego. Środek ekranu byłby byłby nawet wyżej niż środek obecnie zawieszonego tv.
Z drugiej strony, faktycznie w kilku artykułach znalazłem informację o wysokości około 1 metra.

Pozdrawiam
 

dzierbiaty

New member
Witam
Tak czytam i czytam to forum..i jak na razie pomyślałem sobie o projektorze Epsona. Z tym, że mam troszkę rozrzut:
1. TW5200
2. TW6100
3. TW6600
4. TW7200
Wiem, że rozrzut cenowy jest dość duży. Czy modele nr 2, nr 3 i nr 4 są warte dopłaty? Zauważyłem, że TW7200 ma bardzo wysoki kontrast. Poza modelem TW5200 nie widać za bardzo opinii na tym forum. Czy to znaczy, że reszta modeli jest gorsza, czy tylko cena odstrasza?
Porównanie parametrów można znaleźć w internecie ale jakie to ma odzwierciedlenie w rzeczywistości jak to się przedkłada na jakość obrazu?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry