Dylematy plazmowicza... moze ktos pomoze ?

Luki27

New member
Witam

Po dlugich przymsleniach i przeczytaniu licznych postow doszedlem do wniosku ze bedzie to plazma, ale mam pytania odnosnie jej wad:

1. Czy duzym problemem sa odbicia w ciagu dnia. Plazma szczegolnie jak ma byc u mnie 42 cale to juz duze lustro i boje sie ze ogladajac na niej w dzien bede widzial moje okna, ktore ustwione sa na zachod i po poludniu dosc mocno wali tam slonce (okna sa oczywiscie z boku a nie na wprost TV)
Tak wiec do uzytkownikow plazm - czy przeszkadzaja Wam odbicia przy ogladaniu TV z ciagu dnia - czy przeszkadzaja Wam odbijajace sie okna ??

2. Martwi mnie problem wypalania w kontekscie grania na TV. Poniewaz jestem maniakiem symulacji jazdy samochodem mam zamiar od czasu do czasu korzystac z plazmy podlaczonej do kompa. I tu pojawia sie problem bo w tego typu grach czesto wyswietlane sa w jednym miejscu np. czas, jakies wskaziniki itp. - boje sie ze przy grania ok 3 godz. (nie wiecej) moze dojsc do wypalenia takich "duszkow". Czy te 3 godz to wystarczajacy czas na powstanie "duszkow" - jesli korzysta ktos z plazmy w ten sposob i potrafi odpowiedziec to bede wdzieczny.

3. Poniewaz zastanawiam sie na dwoma modelami bylbym wdzieczny jesli ktos mial mozliwosc porownnia, o podzielenie sie opiniami.
Chodzi o Panasa 42 PV60 oraz Samsunga 42 C7H.
Wiem ze Panas jest niby lepszy ale w MM kosztuje w granicach 5400 ale Samsunga w Promocji mozna kupic juz za 3890 tak wiec roznica spora tym bardziej ze oba mozna w ratach 0 %.
Tak wiec chodzi o to czy Panas jest o tyle lepszy ze warto dokladac az 1500 zl - zeby kupic Panasa musialbym sie strasznie gimnastykowac a Samsung jest dla mnie w miare dostepny cenowo... szegolnie w opcji rat 0%

Aha jakby ktos byl zainteresowany to przy odrobinie szczescia moze uda mi sie w poniedzialek porownac te dwa TV na tym samych sygnalach to cos napisze, ale z tym jeszcze nie wiadomo.

Pozdrawiam
Luki

Ps. Sorki za bledy ,ale pozno juz http://**********.com/style_emoticons/default/smile.gif
 
W RTV MIX AGD plazma LG 42pc1r za 3999. Panasa może nie doścignie, ale to stosunkowo nowy model i od samsunga wydaje mi się że ma lepszy obraz.
 

Ricardogo

New member
Dokonałeś trudnego wyboru między LCD i plazmą i tu gratulacje.:bober:

ad1. odbicia są bo to duży płaski element ale daje się przeżyć (tryb
dynamiczny pomaga),
ad2. o duszkach i wypalaniu zapomnij to temat dla miłośników lcd,
każda plazma ma jakiś system zapobiegający powstawaniu i drugi
usuwający jeśli się pojawią (dzieci oglądają po kilka godzin ten sam
program i po półtora roku i 4 000 godzinach oglądania spokój).

Ciesz się zakupem i nieszukaj wad :)
 

Luki27

New member
Ricardogo napisał:
Dokonałeś trudnego wyboru między LCD i plazmą i tu gratulacje.:bober:

ad1. odbicia są bo to duży płaski element ale daje się przeżyć (tryb
dynamiczny pomaga),
Raczej zostane juz z wyborem na plazmie :)
W tej chwili nie martwia mnie odbicia bo nie ma takiego slonca ale boje sie jak bedzie w lato... uzywales go juz w lato w sloneczne dni - jak mocno masz oswietlony pokoj ?

Ricardogo napisał:
ad2. o duszkach i wypalaniu zapomnij to temat dla miłośników lcd,
każda plazma ma jakiś system zapobiegający powstawaniu i drugi
usuwający jeśli się pojawią (dzieci oglądają po kilka godzin ten sam
program i po półtora roku i 4 000 godzinach oglądania spokój).

Ciesz się zakupem i nieszukaj wad :)
Bede sie staral :) Ale na razie musze cos wybrac i najlepiej bylo by zeby to byl TV do 4 tys.... ( niestety...
Mysle ze "duszki" zaleza od konkretnego modelu i firmy i mam nadzieje ze przy normlanym ogladaniu jak u mnie nie bedzie z tym problemow - ewentualnie zastanawialem sie przy podlaczeniu kompa.

A jaka plazme Ty posiadasz ??
 

Ricardogo

New member
Umnie problem odbić praktycznie nie istnieje, za to słońce świeci w oczy oglądającego, rolety to podstawa i za 100zł znika problem odbić.

LG ale przed zakupem poczytaj moje posty o problemach z serwisem (finał pozytywny ale nerwy były), i na co zwracać uwagę przy zakupie.
 

Luki27

New member
Jesli nie PV60 ani nie Samsung to co ? - LG ??

Witam
No i tak juz zglupialem jak kazdy kto probuje sobie pomoc czytajac forum przez zakupem np. TV...
Wiem oczywiscie mniej niz na poczatku... Chcialem plazme 42 cale:
mial byc na poczatku PV60 - troche za drogi, pojawil sie pozniej Samsung 42C7H - jest w promocji za 3890 - cos miga i w sumie jak na razie w tej promocji jeszcze go nie maja... ale i tak chyba jest cos z nim nie tak...

... wiec moze LG ?
przyznam sie ze nie jestem przekonany do tej marki ale moze zaproponujecie mi cos 42 cali z LG z 1024x786 ?
Najlepiej zeby byl bez "wezy" i tym podobnych, nie mial jakiejs z wad jak samsung i nie trzeba go bylo od razu oddawac do serwisu, zeby mial porownywalny obraz z PV60 i zeby oczywiscie byl niedrogi :D

Bede :blagam: za wszelkie propozycje.
Czy ten LG 42PC1R bedzie taki ?? :confused: czy to troche nie za ciemny TV - 1200 ?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
po co zakładasz drugi podobny post
w poprzednim piszą Ci o panasonicu i Samsungu
im więcej postów tym mniej konkretnych odpowiedzi

ps
poczytaj jeszcze tu
porównanie może zastanowisz się nad LCD ?

pozd
 

yatre

New member
Luki27 napisał:
Witam
No i tak juz zglupialem jak kazdy kto probuje sobie pomoc czytajac forum przez zakupem np. TV...
Wiem oczywiscie mniej niz na poczatku... Chcialem plazme 42 cale:
mial byc na poczatku PV60 - troche za drogi, pojawil sie pozniej Samsung 42C7H - jest w promocji za 3890 - cos miga i w sumie jak na razie w tej promocji jeszcze go nie maja... ale i tak chyba jest cos z nim nie tak...

... wiec moze LG ?
przyznam sie ze nie jestem przekonany do tej marki ale moze zaproponujecie mi cos 42 cali z LG z 1024x786 ?
Najlepiej zeby byl bez "wezy" i tym podobnych, nie mial jakiejs z wad jak samsung i nie trzeba go bylo od razu oddawac do serwisu, zeby mial porownywalny obraz z PV60 i zeby oczywiscie byl niedrogi :D

Bede :blagam: za wszelkie propozycje.
Czy ten LG 42PC1R bedzie taki ?? :confused: czy to troche nie za ciemny TV - 1200 ?
Witam,
Tak dobrze to dają tylko w Erze;), bardzo zbliżony do twoich wymagań może być własnie pc1r. Wiem, że każdy swoje chwali:D ale sam przeszedłem to samo co Ty. Po kilku miesiącach przeglądania forum, czytania o wężach, glinianych mordach i zacinających się pilotach miałem po prostu dość. Informacje się kumulowały i groziło to eksplozją. Wreszcie przyszedł dzień i dokonałem wyboru, pomogła mi w tym wspólnota Forumowiczów i .... promocja :D. Zakupiłem pc1r za niecałe 4k. Jest podpiety pod N-kę, kablówkę i DVD. N-ka daje generalnie najlepszy obraz na czele z jej sztandarowymi kanałami HD :blagam:(całe 2 sztuki;)), sygnał HD to wypas dla oczu. DVD też nieźle daje a o kablówce szkoda się wypowiadać - kiepski sygnał = kiepski odbiór. Jeżeli chodzi o jasność to nie wydaje mi się żeby było ciemniej niż do tej pory miałem. Reasumując mój trochę przydługi wywód to ten telewizor nie ma węży, glinianych gąb, obraz jest porównywalny do pv60 oraz imho jest niebrzydki i zdaje się, że nie drogi.
pozdrawiam
yatre
 
Ostatnia edycja:

Luki27

New member
yatre napisał:
Witam,
[...] i .... promocja :D. Zakupiłem pc1r za niecałe 4k.
Reasumując mój trochę przydługi wywód to ten telewizor nie ma węży, glinianych gąb, obraz jest porównywalny do pv60 oraz imho jest niebrzydki i zdaje się, że nie drogi.
pozdrawiam
yatre

No wiec własnie ja czekam na promocje ale myślałem o Samsungu a na LG jak na razie nie ma... może poczekać trzeba...
Czyli wg Ciebie ten LG lepszy od Samsunga - możesz podać jakieś argumenty co lepszego ma LG w porównaniu z Samsungiem ? - bo dla mnie to porównywalne modele tylko PV60 jest IMHO lepszy.
 

jax

New member
Taka sama cena była albo jest w Saturnie, może jakieś promo będzie z okazji otwarcia złotych tarasów.
 

Yatanza

New member
Jakim cudem

podaja rozdzielczosc 1024x768 dla formatu obrazu 16:9? Gdzie jest sciema i o co tu chodzi?
Wiem, ze pewnie bylo, ale ale w arc. nic nie znalazlem :confused:
 

yatre

New member
Luki27 napisał:
No wiec własnie ja czekam na promocje ale myślałem o Samsungu a na LG jak na razie nie ma... może poczekać trzeba...
Czyli wg Ciebie ten LG lepszy od Samsunga - możesz podać jakieś argumenty co lepszego ma LG w porównaniu z Samsungiem ? - bo dla mnie to porównywalne modele tylko PV60 jest IMHO lepszy.
Wiatm
Moim wyznacznikiem były moje oczy:D. Poszedłem do sklepu i patrzyłem, patrzyłem, patrzyłem..... aż zdecydowałem się:bober:. Wg mnie nie ma różnic pomiędzy tymi modelami w wyposażeniu jak i wyświetlaniu więc wybrałem imho ładniejszy. Panasonic niestety odpadł w przedbiegach ze względu na swój plastikowy wygląd, który mi się kojarzy z niektórymi zabawkami mojego syna;).
pozdrawiam
yatre
 

jax

New member
Tak jak pisałem wyżej, jest promo w Saturnie na otwarcie Złotych tarasów, LG 42PC3RA za 2999zł, może taki.
 

setunia

New member
Bez reklam
@Luki27
Ustosunkuję sie do zasadniczych pytań.
Po pierwsze primo - moja plazma stoi pod katem 90 stopni do okna i w odległości 1m od niego. To chyba najgorsze mozliwe postawienie tego wyświetlacza, ale cóż. Największy problem mam teraz zimą bo okno jest na południe i słońce świeci nisko. Nawet przy opuszczonych roletach (materiałowych) komfort oglądania w słoneczne dni jest bardzo niski.
Latem prawdopodobnie będzie lepiej bo słoneczko będzie juz wysoko i balkon nad oknem wyłapie promienie bezpośrednie, a jasność dnia zredukuje roleta. Powtarzam najgorsze są promienie bezpośredni przechodzące przez okno i padające na plazmę, u mnie np. przez szczelinę miedzy dwoma roletami.
Po drugie primo - jestem maniakiem symulatorów walk w kosmosie i tam tez wystę pują stałe elementy jak HUD. Z powidokami nie ma tu roblemu bo nawet nie muszę ich czyścić, a tylko jeśli już coś powstanie to po przełaczeniu plazmy na telewizję raczej samo schodzi.
Ostatnia sprawa to stosunek jakości TV do ceny. Tu należy sprawdzić to organoleptycznie :D Jeśli te 1500 peelenów to np cały Twój miesięczny dochód "a nie widzisz żadnej różnicy" to lepiej zaszaleć w barze mlecznym.
Ale jeśli to Twoja dniówka i do tego zobaczysz jakąkolwiek róznicę to pamietaj nie warto mieć czegoś gorszego i nie być z tego zadowolonym, jeśli można mieć coś lepszego i pełną satysfakcję podczas wieczornych seansów.
 

jaszi2

New member
Ja też stałem przed wyborem Samsung czy LG. Jechałem po Samsunga , a w ostatniej chwili zmienilem zdanie i kupiłem LG PC1R i nie żałuję.
 

smoku666

New member
jaszi2 napisał:
Ja też stałem przed wyborem Samsung czy LG. Jechałem po Samsunga , a w ostatniej chwili zmienilem zdanie i kupiłem LG PC1R i nie żałuję.
9 miesięcy temu miałem ten sam problem.... co wybrac... panas, samsung czy lg. w moim przypadku w gre wchodziła tylko plazma 42'' (jak dla mnie ma jednak lepszy obraz niż lcd) no i cena tez miała spore znacznie...

ja wybrałem lg 42PC1RR (to to samo co 42PC1R +2tunery +HDD)

i po 9 miesiącach uzytkowania moge smiało polecic ten TV
- problem duszków jest znikomy
- problem padającego słonca na tv istnieje tylko w przypadku jesli słońce pada bezposrednio przez okno na matryce plazmy... i jest taki sam jak w przypadku mojego starego tv crt sony, czyli zadna tragedia, wystarczy miec jakakolwiek rolete, zasłone czy cos podobnego, lub po prostu tak ustawic tv zeby nasze kochane słoneczko nie swieciło idealnie na tv

a co do pytania czy lg 42pc1r nie jest aby za ciemny - to dodam ze max ustawien jasnosci w tv jakie uzywam to 60%, przy 100% gały mi wypala:blagam:

Najlepiej to na spokojnie raz jeszcze sprawdz osobiscie interesujacie cie modele plazm, i wtedy podejmij decyzje. Pamietaj że to ty bedziesz używał ten tv i to ty masz być z niego zadowolony:bober:

powodzenia!
 

Luki27

New member
smoku666 napisał:
- problem padającego słonca na tv istnieje tylko w przypadku jesli słońce pada bezposrednio przez okno na matryce plazmy... i jest taki sam jak w przypadku mojego starego tv crt sony, czyli zadna tragedia, wystarczy miec jakakolwiek rolete, zasłone czy cos podobnego, lub po prostu tak ustawic tv zeby nasze kochane słoneczko nie swieciło idealnie na tv

powodzenia!
Ale problem odbic jest chyba we wszystkich plazmach taki sam ?
Czy ktos moze zauwazyl roznice ??
 
Do góry