dylematy nowicjusza

tomek-p

New member
Witam


Postanowiłem zakupić wieże Yamaha Pianocraft e840. Jednak cały czas chodzi mi po głowie kupno wzmacniacza i kolumn. Czy z funduszem 2500 zł kupie coś co zagra lepiej albo podobnie do Yamahy ? Było by to podłączone do komputera. Jestem kompletnie zielony w temacie więc proszę doradźcie mi w temacie.


Pozdrawiam
 

Cyborg65

New member
Witam

Za 2,5k PLN i dwa głośniki.to jak dobrze pogadasz z kol kiki na PW to pewno
Amplituner Pioneer VSX-920 - zdjęcia, foto, galeria produktu
a na pewno np
Amplituner Pioneer VSX-820 - zdjęcia, foto, galeria produktu
I po lekkich poszukiwaniach np.
Maestro II 180 :: Tonsil - Sklep internetowy e-tonsil
I możesz z czasem rozbudować system.
Rozumiem że nie jesteś wielkim fanem stereo bo na tamto coś nawet byś nie spojrzał więc zestaw stereo omijam.
P:lol:zdrawiam
PS
Tak na oko po twojemu to jest co porównywać?
 

Cyborg65

New member
Witam

A jaki problem posłuchać i porównać jakość dźwięku?
Bo całej reszty to nie ma co do czego porównywać.
Wielokanałowy Amplituner z wszystkimi nowymi dekoderami i gniazdami.
Podłączysz pod niego wszystko co zechcesz TV, dekoder kablówki,Konsole do gier,i co ci tam będzie potrzeba.Z czasem możesz dokupić resztę głośników i będziesz miał normalne KD. A co zrobisz z tamtym brzęczykiem.
To oczywiście subiektywna opinia ale w życiu nie wydałbym nawet 300PLN na takie coś.Ani do domu ani nad wodę.
P:lol:zdrawiam.
Trochę może poczytaj i zorientuj się w temacie zanim zaczniesz płacić za cokolwiek.
Może jestem jakimś dowcipnisiem.
 
Ostatnia edycja:

mkk1

New member
po pierwsze : jaki duży masz pokój ?
po drugie : piano jak do muzyki ( tak mniemam bo piszesz ze kompa masz , czyli filmy z kompa ) , to niższy model , tylko z cd
a po trzecie : wcale bym nie przekreślał piano w konfrontacji z podanymi wyżej pionkami . powiedziałbym nawet że w stereo piano lepiej zagra
ale to trzeba iść do salonu i samemu posłuchać, co serdecznie polecam :)
można jeszcze popatrzeć na małe denony - m37/38 , 107, marantz cr503 z missionami .
Chociaż ja bym się rozejrzał za zestawem yamaha rx 797 + jakieś kolumienki do tego
M
 
D

Deleted member 141725

Guest
piszesz w dziale stereo więc jeżeli zależy Ci na jakości to wybierz stereo. Pianocraft zdecydowanie lepiej zagra w stereo niż wymienione wyżej ampli KD i to na prawdę z dużą różnicą. Jednak do 2,5k można jeszcze pomyśleć o innych klockach jak wymieniony RX-797 czy Marantz SR5023.
 

tomek-p

New member
tak naprawdę to sam jeszcze nie wiem czego chce, ale bardziej jestem za zestawem wzmacniacz i kolumny. Muszę się zastanowić i posłuchać. Mój pokój to 10m2
 

Cyborg65

New member
Rozumiem że nie jesteś wielkim fanem stereo bo na tamto coś nawet byś nie spojrzał więc zestaw stereo omijam.
P:lol:zdrawiam?

Najlepiej to czytać i myśleć co się czyta.

A ten "Zestaw" z tymi brzęczykami lepiej to zagra tylko od ampka z brzęczykami w stereo.
P:lol:zdrawiam
PS
Pokój nie jest gigantyczny to fakt więc najpierw się zastanów.
 
Ostatnia edycja:

tomek-p

New member
co myślicie o takim zestawie:
amplituner: Harman/Kardon HK 3490
kolumny: JBL ES80, Yamaha NS-555, JBL E80
podłączone do komputera. Jak to wygląda z podłączeniem do komputera? W płycie głównej mam wyjście spdif out i optyczne czy potrzebuje kupować jakąś lepsza kartę muzyczną?







 
D

Deleted member 141725

Guest
Amplituner udany i jak mało który stereo ma wejście cyfrowe więc komputer podłączysz kablem optycznym, dzięki czemu nic nie wydasz na lepszą kartę muzyczną bo nie będzie miało to sensu. Kolumny lepiej posłuchać.
 

salata

Member
tak naprawdę to sam jeszcze nie wiem czego chce, ale bardziej jestem za zestawem wzmacniacz i kolumny. Muszę się zastanowić i posłuchać. Mój pokój to 10m2

To ja dodan 3 grosze. Ta Yamaha w stereo jest przereklamowana. Pisze obiektywnie bo sam posiadam wzmaka, cd i tuner tej firmy. Do sypialni potrzebowalismy z zona czegos co gra, a wybtedny jestem, wiec trwalo to jakies pol roku. Po przesluchaniu wielu zestawow wybralem Denona d-m37. Nie jest bez wad, ale ma wiele zalet. Moge podpiac 2 dodatkowe zrodla audio plus usb i stacje dokujaca do ipoda. Dzwiek z tych malych Missionow zawstydza wiele zestawow mini i mie tylko mini - z pianocraftem na czele. Porownywalem tez z paroma JVC w cenie ok 3k, Philipsami i jakims Onkyo. Wady jakie do tej pory znalazlem to:
- pilot nieergonomiczny (najgotszy jaki mialem w reku)
- jak na sprzet do sypialni to transport cd calkiem glosny (jak sie slucha na niskim poziomie glosnosci)
- brak funkcji shuffle i repeat przy odwarzaniu z usb

Ten secik kupisz w przyzwoitej cenie, zamowisz podstawki i zostanie ci jeszcze. Powtorze raz jeszcze szkoda kasy, czasu i nerwow na sprzet do wszystkiego jak planujesz sluchac muzyki, a film w stereo tez sobie obejrzysz.

Jak ciekaw jestes zalet to moge cos napisac ale w pozniejszym terminie.

BTW. Dzwiek stereo cyfrowo do wzmacniacza? Feee..... ile to konwerterow po drodze musi przejsc.

Dodam, ze moj sprzet gra na podobnym metrazu.

--
regards
salata via tapatalk
 

pkomp

New member
wejścia cyfrowe miały nawet wzmacniacze 15 lat temu.....plus bo karty nie potrzeba dodatkowej - dobra integra(potrafiaca puscić bitstream) wystarczy
sony kiedys miał bardzo dobre wzmaki serii ESD

ps.ten denon gra całkiem fajnie - jak porzadnej klasy wieżyczka...pianocraft nie jest żadną rewelacją - jest dźwiekowo na poziomie wieżyczek sprzed 15 lat
 
D

Deleted member 141725

Guest
Aż tak bym nie chwalił - uważam, że sprzęt z przed 15 lat grał znacznie lepiej niż obecny:). Dla mnie ten Denon czy Yamaha Pianocraft grają na podobnym poziomie, aczkolwiek zupełnie inaczej. Jeżeli ktoś lubi dźwięk "efekciarski" to Yamaha bardziej mu się spodoba. Denon według mnie w tym porównaniu gra bardziej precyzyjnie. Nie wyróżnił bym żadnego z tych modeli - ale obydwa są godne uwagi dla kogoś kto szuka czegoś więcej niż marketowa wieżyczka, ale nie ma potrzeby uzyskać jak najlepszego dźwięku.
 

tomek-p

New member
Cześć
Co powiecie o takim zestawie:
Denon DCD-510AE
Denon PMA-510AE
Jakie kolumny do tego mi polecicie? Tak wiem, odsłuch, ale jak już wcześniej pisałem chciał bym mieć jakiś zarys tego czego szukam. Muzyka każda (najwięcej hip-hop i elektroniczna), zależy mi żeby był wyraźny mocny bas i ciepły dźwięk. Pokój to 10m2 jak narazie, ale w niedalekiej przyszłości bedzie to 15-20m2. Chciał bym żeby to były kolumny podłogowe.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry