Dylematy miedzy Samsung NU8042, NU8052 a Philips PUS7803 , PUS8503

Dubel

New member
Witajcie!
Jestem tu nowy a przyciagnal mnie ogrom wiedzy jaki posiadacie.

Mam dylemat, musze kupic TV a im wiecej czytam tym bardziej glupi jestem. Potrzebuje tv do salonu gdzie ogladam tylko i wylacznie na wprost, glownie nc+. Czasem filmy z kompa i YT. Nie ma dla mnie znaczenia dzwiek gdyz posiadam kino 5.1 z amplituderem.
W gre wchodza dwa modele samsunga i philipsa
Samsung EU65NU8042 i EU65NU8052 oraz Philips 65PUS7803 oraz 65PUS8503
Nie gram na konsoli a tv uzywany tylko do tego co opisalem.

Pomozecie???

Pozdrawiam
 

irzi

Member
Witajcie!
Jestem tu nowy a przyciagnal mnie ogrom wiedzy jaki posiadacie.

Mam dylemat, musze kupic TV a im wiecej czytam tym bardziej glupi jestem. Potrzebuje tv do salonu gdzie ogladam tylko i wylacznie na wprost, glownie nc+. Czasem filmy z kompa i YT. Nie ma dla mnie znaczenia dzwiek gdyz posiadam kino 5.1 z amplituderem.
W gre wchodza dwa modele samsunga i philipsa
Samsung EU65NU8042 i EU65NU8052 oraz Philips 65PUS7803 oraz 65PUS8503
Nie gram na konsoli a tv uzywany tylko do tego co opisalem.

Pomozecie???

Pozdrawiam
A gdzie Ty kupisz te 2 modele Philipsa ? U nas chyba są tylko 55" wersje tych telewizorów.
65 to są 7303 i 8303
 

Dubel

New member
A gdzie Ty kupisz te 2 modele Philipsa ? U nas chyba są tylko 55" wersje tych telewizorów.
65 to są 7303 i 8303

W norwegii, Wszystkie telewizory sa zblizone cenowo i mieszcza sie w budzecie. Jest jeszcze opcja dolozenia do Samsung QE65Q7FN tylko czy przy moim korzystaniu ma to sens?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Określiłem jedynie wygląd.
Ma świetne oceny użytkowników -głownie w klasie jakości.
 

Dubel

New member
Określiłem jedynie wygląd.
Ma świetne oceny użytkowników -głownie w klasie jakości.

Mam nadzieje ze nie zrozumiales zle mojego postu. Duzo czytalem forum i jestem pelen podziwu dla Twojej wiedzy i wkladu jaki tu robisz.

Masz porownanie praktyczne i to jest nie do przecenienia.
 

irzi

Member
W norwegii, Wszystkie telewizory sa zblizone cenowo i mieszcza sie w budzecie. Jest jeszcze opcja dolozenia do Samsung QE65Q7FN tylko czy przy moim korzystaniu ma to sens?

A chyba ze tak :)
Wszystkie są ok. Podobny poziom.
Co nie wybierzesz to bedzie dobre.
Jeszcze jak cena podobna.
Qleda nie ma sensu. Te 2 pierwsze Samsungie też ładnie zagrają obrazem
Gdybym to ja kupował to tak jak Kiki - Philips :)
 

Dubel

New member
A chyba ze tak :)
Wszystkie są ok. Podobny poziom.
Co nie wybierzesz to bedzie dobre.
Jeszcze jak cena podobna.
Qleda nie ma sensu. Te 2 pierwsze Samsungie też ładnie zagrają obrazem
Gdybym to ja kupował to tak jak Kiki - Philips :)

Samsungi sa wprzeliczeniu po 4300zl , Philips PUS 7803 to koszt 3860zl, a PUS 8503 to koszt 4940zl
Jeszcze w sobote myslalem o Sony ale juz mi przeszlo ;)
7803 tez ma procesor P5 wiec czy warto doplacac 1000pln do matrycy w 8503?? Roznica w jakosci obrazu rekompensuje 25% ceny? ;)
 
Ostatnia edycja:

tommek82

New member
Ostatnia edycja:

irzi

Member
Samsungi sa wprzeliczeniu po 4300zl , Philips PUS 7803 to koszt 3860zl, a PUS 8503 to koszt 4940zl
Jeszcze w sobote myslalem o Sony ale juz mi przeszlo ;)
7803 tez ma procesor P5 wiec czy warto doplacac 1000pln do matrycy w 8503?? Roznica w jakosci obrazu rekompensuje 25% ceny? ;)

120Hz 8503 i 60Hz 7803. Do sportu lepszy ten pierwszy...
Ps. Ceny sprzętu niewiele mniejsze niż podobnego w polskich sklepach ...
 
Ostatnia edycja:

Dubel

New member
120Hz 8503 i 60Hz 7803. Do sportu lepszy ten pierwszy...
Ps. Ceny sprzętu niewiele mniejsze niż podobnego w polskich sklepach ...

Ceny 65PUS8503 w Polsce nie znalazlem, na Amazon DE kosztuje 2.238,90 euro, ja zaplacilem ( juz zakupilem) ca. 4950 zl (1150 euro) wiec chya lekka roznica jest ;)
W polsce jest dostepny 55PUS8503 za 5659zl (ceneo.pl)

Edit: znalazem w PL PUS8503 ( https://www.mall.pl/telewizory/phil...n=EC&utm_content=EC025&utm_term=1233868&ceneo )cena 8990zl :/
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Jeżeli nie boisz się upadku marki Panasonic to bierz model fx780. Droższy jest od Samsung nu8 ale ma lepszya jakość obrazu.
A z wymienionych bralbym Samsunga.
 

janunio

New member
Bez reklam
Ja od lat nie rozumiem walki o np. 200 zł w cenie produktu typu 65" TV.
To jest latanie godzinami po necie albo jazda samochodem i strata wielu godzin cennego czasu.
Ja się z tego dawno WYLECZYŁEM.
Zawsze mówię tak: za 200 zł to mam 3 kg łososia wędzonego na zimno wysokiej klasy i świeżości.
Albo 1000 jajek ...
Fora dla fanów jakości VIDEO nie są dedykowane dla osób chcących zaoszczędzić parę zeta.
 

piotrson

New member
Jw

Witam
Może pomogę , dostałem na urodziny Sam. 8055 choć się skłaniałem do LG.
Miałem 4 letniego Philips PFS 8109 ale padł
Sam. 8055 głos z tv dobrze z listwy i głośnika basowego- dobrze
Obraz Matryca VA - dobrze , słaby materiał telewizyjny- słabo
4K wiadomo - bardzo dobrze
Teraz minusy : Nie funkcjonuje karta Nc Telewizja na kartę od n-ki gniazdo CI plus tego Tv nie czyta jej (wiele prób włącznie z tel. do suportu N-ki oni nie maja pojęcia o co w ogóle mi chodzi masakra)
Duży minus bo TV jest z 11.2018 r.
słabe kąty widzenia i to powinni sobie wziąć do serca ci chcą taką matrycę aczkolwiek w moim starym Philips PFS 8109 było dużooooo lepiej .
Reasumując jak jest budżet to mój faworyt sk 9500 , potem Philips 8503 , samsung 8055.

U mnie samo się rozwiązało bo dostałem 8055 w prezencie jako niespodziankę :-o
Tv testuje 2 dni i jest ok . oczywiście porównuje go z moim dawnym Philipsem i moim LG LB740v
z sypialni.
i wydaje mi się że Philips miał jednak lepszy obraz (po prostu inny ) ale to moja indywidualna opinia .

Za to Samsung jest zdecydowanie szybszy i nie ma żadnych zawieszeń wszystko śmiga perfekt i też obraz nie jest zły ...... może to kwestia ustawie muszę po próbować jeszcze zaznaczam że ani sam ani philips nie były profesjonalnie kalibrowane .
Teraz materiał idzie z iptvtech w HD oraz FHD i jest dobrze nawet bardzo dobrze .
W starym philipsie tak pięknie by nie było he he he ale może nowy jest zdecydowanie lepszy
jak go nie brałem pod uwagę ponieważ byłem pod silna sugestią żony że Tv powonień chodzić przynajmniej 7 lat i to jest prawda ....
OK Może pomogłem ale staraj się słuchać tu tych co mają na co dzień styczność z TV jak choćby
kolega Kiki.
Pozdrawiam Piotr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wiem że już wybrałeś, ale życzę po przejściach obecnie przede wszystkim dużo zdrowia. I niech Ci wybraniec dobrze gra .
Napisz jedynie na PW w sprawie kalibracji.
 
Do góry