dylematy dot projektorów JVC DLA-X3 ,SONY Sony VPL-HW40ES OPTOMA HD50

naju

New member
WITAM i proszę o poradę

czy ktos testował porównywał jakość jvc dla-x3 z np x35 x500

Sony VPL-HW40ES

miałem okazje oglądać optome hd25 oraz jvc dla-x75

różnice na 1 rzut test filmem Xmen 1 klasa na optomie nie do przyjęcia obraz jakby wyciagniety z jakiegos analogowego kina z ziarnem i poprostu koszmar !!

ja jvc obraz zachowywał sie poprawnie

mój dylemat dotyczy tego aby dostac w miare dobry obraz nie drazniący za cene przyzwoita

ceny jakie mi proponowano : optoma hd25 max 2900

optoma hd50 4750 zł nowy

jvc dla-x3 4900 zł ( używany )

Sony VPL-HW40ES ponizej 7000 zł nowy

jvc dla x-500 13900 zł



rozrzut totalny ale chcę wiedzieć za czym warto się rozglądać czy stary jvc będzie lepszy od nowego Sony VPL-HW40ES ?

czy optoma hd50 za prawie 5000 będzie okej ?

proszę o opinie urzytkowników testerów o wrażenia

o sugestie na jakich materiałach robić porównanie ?

sądzę że im gorszy materiał filmowy potestujemy to lepszy wyjdzie super .
 

Maciej1305

New member
Cześć !
Jeśli nie kupiłeś jeszcze projektora to dobrze się zastanów, czy na pewno jest Ci on potrzebny.
ja szykowałem i starałem się przygotować do tego zakupu przez 6 miesięcy maksymalnie rozważnie. czytałem, oglądałem, porównywałem itd... .
problem polega na tym, że na jedno pytanie u ludzi którzy zajmują się tym tematem profesjonalnie raczej nie znajdziesz obiektywnej odpowiedzi, ponieważ każdy z nich ma inny interes w sprzedaży tych urządzeń i bardziej czy mniej świadomie nie odpowiadają na problem tylko operują półprawdami.
Dzisiaj to rozumiem, bo jeśli operować prawdą to sprzedaż tych "cacek" spadnie o 2/3. powód jest banalny - te urządzenia z tzw. wyższej półki nie nadają się do normalnych pomieszczeń i nie ma możliwości wyegzekwować jakości o którą też mi chodziło.
jeśli masz pomieszczenie dedykowane do takiego rodzaju projekcji to można się bawić w jvc itp., ale jeśli chcesz korzystać w salonie czy pomieszczeniu gdzie jest światło odbite ( czy białe ściany ) to dobrze to przemyśl.
ja już mam to za sobą i jestem lżejszy o 20.000 tysi.
moja rada nie kupuj bez sprawdzenia u siebie w domu. Postaw sprawę jasno - przeprowadzam próbę w pomieszczeniu docelowym albo nie kupuję.

Pozdrawiam
 

Pan_Kowalski

New member
Dlatego powstały ekrany do projekcji w pomieszczeniach użytkowych. Czytaj salon z jasnymi ścianami, nie jaskinia. Wtedy jakość będzie adekwatna do możliwości projektora.

W innym przypadku, nawet najdroższe projektory sim2 za kilkadziesiąt tys euro, w połączeniu ze zwykłym ekranem białym bądź szarym przeznaczonym do dedykowanych pomieszczeń, a umieszczone w jasnym salonie - dadzą obraz MYDŁO.

I tyle filozofii.

Ogarnij sobie na youtube ekrany "magiscreen" będziesz wiedział o co chodzi. Inaczej nie ma sensu pchać się w projektor bo go zwyczajnie nie wykorzystasz i utopisz kasę. Zresztą jest już na forach sporo użytkowników tych ekranów to można poszukać fotek i opinii.

A z tych 3 wymienionych najlepszy będzie hw40. Zwłaszcza do normalnego salonu. jvc x30 nie wykorzystasz jeśli nie masz dedykowanej jaskini.

Chociaż ja bym wolał hw55, który można już wyrwać poniżej 9 tys. Tylko trzeba umieć negocjować ;)
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Swiatło odbite od ścian, sufitu to zmora wszystkich projków, tych tanich i tych drogich. nie każdy ma możliwość budowy tzw. jaskini w swoim mieszkaniu czy też domu. Można iść na kompromis i skorzystać z patentu Kolegi Bipo, w jego galerii wszystko jest pięknie pokazane. Powodzenia.
 

Pan_Kowalski

New member
Z całym szacunkiem ale już chyba wolałbym zrezygnować z projektora niż wieszać dookoła pokoju i na suficie czarne płachty na linkach jak na jakiejś budowie.

No chyba, że ktoś włącza projektor raz w tygodniu na 1,5 h. Ja swojego używam praktycznie codziennie i odpowiedni ekran załatwia sprawę przy białym suficie w normalnym salonie.

Tylko trzeba mieć świadomość, że coś takiego istnieje i nie pchać się w zwykłe białe/szare ekrany do użytkowych pomieszczeń.

Ale róbta co chceta. Ja tylko podsunąłem pomysł.

Resztę można znaleźć w sieci jak komuś zależy na dobrej jakości za rozsądne pieniądze.

https://www.youtube.com/watch?v=VEcWar7_Ep4 Tyle w temacie.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Z całym szacunkiem ale już chyba wolałbym zrezygnować z projektora niż wieszać dookoła pokoju i na suficie czarne płachty na linkach jak na jakiejś budowie.

No chyba, że ktoś włącza projektor raz w tygodniu na 1,5 h. Ja swojego używam praktycznie codziennie i odpowiedni ekran załatwia sprawę przy białym suficie w normalnym salonie.

Tylko trzeba mieć świadomość, że coś takiego istnieje i nie pchać się w zwykłe białe/szare ekrany do użytkowych pomieszczeń.

Ale róbta co chceta. Ja tylko podsunąłem pomysł.

Resztę można znaleźć w sieci jak komuś zależy na dobrej jakości za rozsądne pieniądze.

https://www.youtube.com/watch?v=VEcWar7_Ep4 Tyle w temacie.
Tak jak pisałem, to jest kompromis, ekran MS to fajna sprawa ale to wisi ciągle na ścianie bez możlwości schowania, a w pokoju dziennym, obiadowym, sypialni w jednym nie zabardzo by mi pasowało coś takiego na ścianie, może kiedyś zmienię zdanie:)
 
Do góry