Dylemat

bober16

New member
Witam, postanowiłem kupić zestaw kolumn. Mam kilka typów, ale chciałbym usłyszeć Wasze opinie. Generalnie słucham muzyki "młodzieżowej", choć nie zawsze. ;) Zestaw ten używany byłby w 90% do muzyki i 10% w przypadku filmów. Pytanie, ile ? Powiedzmy, że 2000 zł/para !
Moje typy:
Tonsil Altus 300 - słuchałem, świetne średnie tony, dla mnie gra rewelacyjnie, dobry bas i wysokie tony,
Tonsil Zeus - (porównywałem z Altusami) potężniejszy bas, ciut wyższa góra, przytłumione średnie tony - idealnie sprawdzają się w przypadku dynamicznej muzyki, nie do każdego utworu,
Jamo S606 - grały o wiele gorzej od wyżej wymienionych zestawów - klapa (usprawiedliwia je jedynie fakt, że korektor w ampli. był źle ustawiony),
Jamo S718 ? - czekam na Waszą opinię,
Elac FS57 - grały przede wszystkim czysto, uważam, że podobnie jak Altusy 300, jednak przegrywały potyczkę ze względu na słabszy bas,
JBL E100 - najdroższy zestaw z wyżej wymienionych i (według mnie) najgorszy, grał dostatecznie, trochę lepsza średnica niż u Zeusów, ale gorszy bas i wys. tony.

Tak prezentuje się sprawa zakupu zestawu, proszę o opinię (zwłaszcza na temat Jamo S718). Na razie wygrywają kolumny firmy Tonsil... Czekam na modele (do 2000 zł/para), które są w stanie przynajmnie z nimi rywalizować lub wygrać.

Pozdrawiam !
 

darkmajin

Member
Bez reklam
o widze ze kolega na altusy zeusy .. jak dla mnie szkoda wydawac kasy na cos dobrego skoro ty preferujesz taki rodzaj kolumn kup cos z allegro za 600 pln jakis wzmak estradowy do tego altusy i jestes ustawiony wroc za pare lat jak bedziesz chciał przejsc z basu i syczenia na jakosc :)
 

bober16

New member
Jeśli chodzi o sprawę Altusów 300, to wydaję mi się, że w porównaniu do pozostałych wymienionych propozycji grają najlepiej. Podoba mi się ich brzmienie - być może kwestia przyzwyczajenia, bo posiadałem Altusy 75. Odnoszę takie wrażenie, że produkty Tonsila są postrzegane jak np. firmy STX, Alphard, a przecież to zupełnie inna półka.

Druga sprawa - skoro uważasz, że Altus i Zeus to "bas i syczenie", podaj nazwt zestawów, które grają dobrze i czysto, a ja poszukam, pojadę i odsłucham, być może dojdę do takiego samego wniosku, co Ty. ;)
 

bober16

New member
Mogę prosić o konkretne modele, bo kolumn poszczególnych firmy jest tyle na rynku. :D
Przekonamy się, szukam właśnie w moim mieście salonu z zestawami tych firm.
Co sądzicie o Jamo S718 ?
Może Yamaha NS-777 (podobają mi się) ?
 
Ostatnia edycja:

mrmari

New member
AvataR napisał:
bober16 prosta sprawa :) Skocz posluchac np Monitor Audio albo KEF :) Rozjada te Altusy Zeusy i innych polskich "mitycznych bogow" ;)

Może się nie znam, ale te wymienione zestawy kolumn to już inna półka cenowa niż produkty made in Września ;)
 

bober16

New member
Pozostało kilka zestawów:
Tonsil Siesta (bardzo chwalone),
Elac FS57 (ktoś tu wspomniał o przestrzeni, w przypadku nich idealna),
Tonsil 300 (bas głęboki, średnica bardzo dobra, tuba - zgodzę się, że wiele osób woli dziś kopułki, ale mi odpowiada),
Yamaha NS-777 (muszę posłuchać w porządnym sklepie audio),
Jamo S718 - czy ktoś może powiedzieć coś na ich temat ?,

Prawdopodobnie brzmienie Altusków 300 odpowiada mi dlatego, że nie mam aż takiego doświadczenia jak większość użytkowników tego forum...
icon_wink.gif
icon_smile.gif

Kilka lat i zawsze mogę zmienić, ale też prawdą jest, że kolumny droższe od Altusów o np. 500 zł zagrają o niebo lepiej. Przypominam, że chodzi o muzykę wymagającą głęboki bas, przestrzeni, czystej barwy dźwięku. Podobno ostatnio wyprodukowane modele różnych kolumn Tonsila grają lepiej od powstałych w czasie kryzysu firmy (do 2007 r.) !
Wiele osób może zadawać sobie pytania w stylu: po co zawraca głowę, skoro pasuje mu brzmienie Altusów 300 itp. ? Może wydawać się to dziwne, ale nie tylko ja tak twierdzę. Ten zestaw gra rzeczywiście lepiej od wynalazków (w podobnej cenie) zachodnich producentów... Jeszcze decyzja nie jest podjęta, pozostało kilka kolumn do wyboru.
icon_wink.gif
 
Do góry