Dylemat zakupu Samsung UE55NU8072 czy starszy brat mu7000?

neotps

New member
Witam was serdecznie.
Czytałem, czytałem i czytałem. Wybrałem UE55NU8072. I czytałem dalej... i doczytałem. Brak DTS w modelach z 2018 (why samsung?) i brak one connect... który mimo okrojonej wersji spełniałby moje oczekiwania co do zmniejszenia ilości przewodów w kierunku TV. Z tego co czytałem jego starszy brat mu7000 ma dts oraz one connect. Czy różnica w obrazie jest istotna? TV będzie służył do filmów (dlna) i seriali (netflix/dlna) oraz xbox one s.

Pytania:
1. Czy brak dts da się jakoś ominąć? posiadam tv box jednak wymaga on obsługi myszką, a ja chciałbym mięć to wszystko pod jednym pilotem... Czy zakup kina domowego (też na liście ) lub zestawu typu philips e5 w czymś może pomóc, a jeżeli tak to jak to działa?

2. Czy coś innego w cenie 3-3.500 z opcją wyszukiwania głosowego jak w samsungu? Rozważam polecany Philips 55PUS8303 chociaż świat na samsungu się nie kończy to preferuje tę firmę.

3. Odtwarzanie przez xbox/tv box jako dekoder treści w DTS, a jak netflix? Tam jest DTS czy inny format dźwięku który samsung dekoduje?

I tak... z w miarę uproszczonego wyboru pojawiają się komplikacje których nie lubię. Będę wdzięczny za pomoc. Z wyborem TV zwlekam już parę lat a kiedy skłaniam się ku zakupowi to takie dylematy..
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Modele nu w każdym aspekcie są lepsze od zeszłorocznej serii jeśli mówimy o obrazie . Co do dts to raczej problem ale bez przesady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre modele z obsługą głosem:
- Philips 55PUS8303 za 3599 zł
- TCL 55DC 760 za 3199 zł
- LG 55SK8100 za 3199 zł
 

neotps

New member
Modele nu w każdym aspekcie są lepsze od zeszłorocznej serii jeśli mówimy o obrazie . Co do dts to raczej problem ale bez przesady.

Ok, obraz lepszy to plus. Ale brak czegoś co jest standardem w nowym tv z jeszcze tego roku to raczej coś nie na miejscu. Obecnie nie mam wsparcia w swoim do H.265/HEVC i stanowi to co jakiś czas problem. Philips wydaje się ciekawą alternatywą chociaż cena wyższa.. A może czekać na modele 2019 od samsunga i liczyć na obsługę standardów DTS?

Inaczej jeszcze zapytam. Załóżmy, że tv jest odtwarzaczem przez DLNA i mam film z DTS. Film odpala się bez dźwięku czy wcale? Jak bym miał soundbar który dekoduje DTS to czy TV przekaże sygnał do dekodowania przez soundbar i mam dźwięk? Czy jak logika wskazuje, źródło musi dekodować i przekazać sygnał aby sprzęt audio mógł go dalej przetworzyć?

Netflix - jak tam z dźwiękiem? Sam DTS czy DD też? Na TV box i PC nie mam możliwości podglądu jaki dźwięk jest oferowany a w smarttv samsung przy przełączaniu dźwięku jest pokazane jaki standard jest dźwięku - ktoś ma podgląd i może pokazać screen jakie są opcje wyboru?
 
Do góry