Dylemat zakupowy 75 czy 85 cali, nowy czy stary model

ciukier

New member
Tak czytałem i ostatnią sztukę za 8599 udało się wyrwać w Neonet, w ME też dzisiaj było niby 5 szt. online w tej cenie. Mamy od pół roku ten sam model ale 65 i póki co mega zadowoleni :)
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już po wszystkiemu!!!

Dziękuję wszystkim za rady. Poszło, już nie ma odwrotu.

Zakupiłem 85XH9096 w Neonet za 8599 zł.

Przestaję czytać od teraz testy, zaglądać na Ceneo itp. Tylko Google będzie mnie bombardowało reklamami jeszcze przez jakiś czas.

Dziękuję wszystkim za pomoc, wyrażenie opinii.

Zainspirowałeś mnie kolego, poza tym cena też weszła dobra. Ja zamówiłem w EURO ale cena identico. Do końca wahałem się między tym Sonym a tańszym LG 82UN85003LA, który co prawda został chyba tylko w dwóch sklepach. No ale raz się żyje. :grin::grin::grin:
 
Ostatnia edycja:

zdun8

New member
Chcę to przetestować na własnej skórze, a nie spieszy mi się. Jeśli ceny na BF będą słabe to poczekam.

kupuj teraz, na black frajer bedzie drozej, zobaczysz.

Dzisiaj mija dokladnie rok jak kupilem 65XH9005 za 4450 zl. Na BF byl drozszy rok temy pare stowek. Jest tak praktycznie co roku z cenami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak dobrze śledzisz ceny to już wiesz , że wiele z nich poszło do góry, niektóre nawet 20%. Więc BF będzie inny...
 

Grudazone

New member
Witam!

Podepnę się pod temat bo mam bardzo podobne założenia jak autor. Z tą różnicą że do tv mam max 3,5 metra i trochę inne przedziały użytkowania: 50 % TV Canal + (głownie piłka nożna, filmy), do tego 25% Netflix,
muzyka około 10% , granie na konsoli 15%.

Również celowałem w 75 cali X94J, gdzie atutem dla mnie było HDMI 2.1 ze względu na możliwą wymianę konsoli na nowszy model. Zastanawia mnie również czy zamiana Android TV na Google TV to krok w dobrą stronę.

Widzę jednak, że doradziliście koledze pójście w starszy większy model KE-85XH9096 ale teraz to już różnica blisko 3 k. Oglądałem ten model i moim zdaniem 11k to lekkie przegięcie.

Natomiast dziś trafiłem na model KD-85XH9505 w cenie 9999 w sony centre. Co o tym sądzicie? Jak plasuje się on na tle KE-85XH9096? To nie był przypadkiem najwyższy model? Czy warto?
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Jeszcze niedawno można go było kupić poniżej 8999... radzę poczekać, bo wzrosty cen są podyktowane Black Frajer. Ewentualnie może kiki coś ci zaproponuje.

Z Sony trzeba uważać, bo pod matrycę może dostać się syf i robaki ;)
 

Grudazone

New member
Jeszcze niedawno można go było kupić poniżej 8999... radzę poczekać, bo wzrosty cen są podyktowane Black Frajer. Ewentualnie może kiki coś ci zaproponuje.

Z Sony trzeba uważać, bo pod matrycę może dostać się syf i robaki ;)

Chodzi o 9096 czy 9505?Niestety nie ogarnąłem się wcześniej, a zeszłorocznych obserwacji ceny z blackfriday utrzymują się do świąt, więc raczej za długo nie będę czekał.
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Najtaniej były za 8599... ten TV pomimo wad jest i tak najbardziej opłacalnym TV w 85".

Problem z syfem pod matrycą mają XH i XG.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Poszukasz to znajdziesz. Problem jest ten sam w XH90 i XH95.


XH9095 ma gorszą czerń ale ogólnie jest oczywiście lepszy od XH90.
 

Grudazone

New member
Mam jeszcze pytanko czy są jakieś istotne różnice między Android TV a Google TV?
Druga ważna kwestia to jakie jeszcze dostrzegacie różnice między 9096 i 9505?
Przewaga w testach jest na korzyść 9505, natomiast na korzyść 9096 przemawia obiecana aktualizacja do 4K120, VRR i ALLM.
Na razie Xbox one ani obecny amplituner nie ogarnia HDMI 2.1, ale myślę że to kwestia czasu jak będę myślał o wymianie, szczególnie że mój "doradca" staje się nastolatkiem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice jakości są na korzyść XH95 z uwagi na największą liczbę stref w klasie zwykłych LCD .
Stare modele miały różnicę wyposażenia.
Różnice Google TV vs Android TV -są nie zawsze na korzyść.
 
Do góry