Dylemat - wymieniać czy nie wymieniać

zetcezc

New member
Cześć,
dzięki pomocy kolegów z tego forum, będzie chyba z 10 lat temu, zakupiłem LCD Sony KDL-46X3500.
Wybór był, uważam, super. TV do dziś działa rewelacyjnie i bezawaryjnie. Jak dla mnie - super obraz i dźwięk.
Ale, że muszę wyposażyć w TV mieszkanie na wynajem - i stoję przed wydaniem 1500-2000 na TV - pomyślałem, że wstawię tam Soniaka, a zamiast 2K wydam powiedzmy 5K i kupię coś do domu.
Może nadaża się okazja na zakup czegoś nowszego technologicznie i przede wszystkim większego.

No i teraz moje pytanie - ile muszę wydać, żeby odczuć różnicę ;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-4 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost (max kąt 30 stopni)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna na ścianie prostopadłej do TV - od wschodu. Pokój raczej zacieniony.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL-46X3500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, płynny obraz (nie gorzy niż mam teraz), lepszy kolor czarny - teraz to raczej grafit ;)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+, Internet
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder NC+ (albo wymiana na moduł CI), konsola Nintendo Wii. W tej chwili mam jeszcze Google Chromecast w celu oglądania Youtube i Netflix, ale lepiej jak przejmie tę rolę SmartTV.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Dziennie około 2-3h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale Netflix, Domo+, Kuchnia+
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Raczej nie - sporadycznie Wii.
16. Preferencje co do marki? Nie posiadam
17. Preferencje co do wielkości? 65 lub 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak płynności obrazu, kiblowaty dźwięk, efekt teatru TV na filmach
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 5 tysięcy
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko - obecny mam 10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Korzystam, Netflix, Youtube, Showmax. Player.
23. Czy telewizor ma mieć 3D - bez znaczenia

Z góry dzięki za wszelkie uwagi.
 
Ostatnia edycja:

Lettner123

New member
Za 6k bierz lg 55b7 najlepszy wybór moim zdaniem szkoda 5 k wydawać z LCD tym bardizej jak kupujesz tv raz na 10 lat :D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra modele :
Philips 55pUS8602 za 4999 zł
Oled LG 55G910 za 3999 zł
TCL 55X2 za 3750 zł
LG55 SK81 za 5199 zł
LG Oled 55B7 za 5999 zł
 

zetcezc

New member
Nie ma łatwo ;)
Odzruciłem model FullHD, który podałeś. Przy tej wielkości ekranu wolę 4K.

OLED bardzo kusi obrazem ale też bardzo straszy wypalaniem. Widzę już oferty na nowe 55b7V po 4800 PLN, więc to jest w sumie mój faworyt.

LG55 SK81 nie mogę znaleźć. Miałeś na myśli SJ810V? Widze je na ceneo już od 3300 i to jest też chyba fajna opcja jak spękam przy OLED.

Decyzja w każdym razie nie podjęta. Ale mam jeszcze spokojnie kilka tygodni na to, więc czytam i oglądam, a TV tanieją :)
 

zetcezc

New member
No to się pochwalę zakupem: LG 55E7N. Kupiłem w outlecie za 5500 PLN bez stopy ( i tak trafił na wieszak ). Wydaje mi się, że pilota też ma z wersji 2016, bo nie ma przycisku Netflix (pilot był nówka w pudełku, więc też chyba dokupiony). Wg zapewnień sprzedawcy przebieg 0h. Wygląda w każdym razie idealnie. Matryca bez wad. Gwarancja producenta 24m.
Póki co jestem bardzo zadowolony, choć spodziewałem się większej różnicy wielkości przy przesiadce z 46 na 55 cali ;)

Wielkie dzięki za rady.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To chyba z demobilu , bo cena podejrzana.
Nowy bez pilota i podstawki...
Pewnie bez gwarancji również.
Niech gra jak najlepiej.
 

Lettner123

New member
Zakładam że kupiłeś tv w lubońu .Faktyczenie ceny mają petarda . Możesz potwierdzić czy na 100% gwarancja jest ?
 
Do góry