Dylemat wyboru a Sharp XD1E

Sherif

New member
Jest to moj pierwszy post tutaj, wiec chcialem sie ze wszystkimi serdecznie przywitac i podziekowac za duzo dawke informacji, ktore mozna znalesc na forum ;)

Co do mojego tematu, planuje kupic TV o wielkosci 42", sledze watki na forum od przeszlo 6 miesiecy i jak pewnie wiekszosc niezdecydowanych nadal nie moge podjac jednoznacznej decyzji :eek: . Po przeczytaniu wielu postow za i przeciw zdecydowalem ze moim faworytem bedzie XD1e :D , juz bylem bliski zakupu, gdy pojawily sie watki o piszczacych cewkach :-? , odpuscilem troche i zaczelem interesowac sie takze plazmami, z racji takiej, ze wg wielu ludzi z forum do SDTV i DVD plazmy nadaja sie lepiej, no i cena mniejsza. Wczoraj bylem przypadkowo w MM na Ostrobramskiej w Wawie i porownalem sobie kilka tv, m.in obok staly: 42XD1e, 42PV600 Panasonica, i jakis wysoki model Pionieera (cena przeszlo 13kzl za 42"), w sumie duzej roznicy nie zauwazylem na SDTV. Jednak po krotkiej prezentacji Pioneera znow wrocilem do XD1e, a mianowicie, ten dosc drogi Pionieer mial wyraznie wypalone logo TVN24 widoczne na jasnym tle :shock: .
Co do tematu jestem juz ponownie zdecydowany na Sharpa, tylko co z tymi problemami, ktore pojawily sie w XD1e ? Czy ktos sie orientuje czy zostaly juz wyeliminowane, czytalem ze podobno pod koniec stycznia mialy sie pojawic pierwdze XD1e z wyeliminowanym problemem, czy ktos widzial juz moze w PL modele z lutego ? W jaki sposob mozna sprawdzic date produkcji (po numerze seryjnym) ?
BTW W jakim kraju sa produkowane 42XD1E, bo gdzies mi sie obilo o uszy ze od marca maja byc w PL klepane, prawda li to ?
Pozdrawiam i z góry dzięki za każde info.
Marcin
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Sherif napisał:
BTW W jakim kraju sa produkowane 42XD1E, bo gdzies mi sie obilo o uszy ze od marca maja byc w PL klepane, prawda li to ?
oj chyba nie w PL a w Japonii a część chyba w Spain
wracając jednak do tematu
jak widziałeś tego XD1 to trzeba było go posłuchać - wsadzić ucho za jego tył.
Ja mam GE1E i u mnie owe buczenie jest prawie niesłyszalne /jak ustawię głos na 0 / a jak normalnie go użytkuję przy głośności 8-14 to go wcale nie słychać. Nie wiem kto używa głośności "0" chyba że dżwięk idzie z ampli ale wtedy też nie jest przecież "0" cicho.

pozd
 

Sherif

New member
jarwisz napisał:
oj chyba nie w PL a w Japonii a część chyba w Spain
Doczytalem, w PL beda montowane moduły (może już bez buczących cewek :D ), http://miasta.gazeta.pl/torun/1,35576,3842581.html

jarwisz napisał:
wracając jednak do tematu
jak widziałeś tego XD1 to trzeba było go posłuchać - wsadzić ucho za jego tył.
Ja mam GE1E i u mnie owe buczenie jest prawie niesłyszalne /jak ustawię głos na 0 / a jak normalnie go użytkuję przy głośności 8-14 to go wcale nie słychać. Nie wiem kto używa głośności "0" chyba że dżwięk idzie z ampli ale wtedy też nie jest przecież "0" cicho.
pozd
Dzieki za info, czytalem juz m.in twoje posty i wiem, ze nie we wszystkich modelach bucza szczegolnie w GE1E. Sprawdzanie tego w sklepach MM jest troche uciazliwe bo jest tam dosc glosno :sad: , caly czas ludze sie ze gdzies znajde info, ze Sharp usunal ta wade w nowych modelach.
Pozdrawiam
marcin
 

macek

New member
Bez reklam
Sherif napisał:
W MM ?
Bez zmian 9999 :sad: , choc PV600 mieli w dobrej cenie bo za 7000 i mozna bylo negocjowac. W necie XD1 mozna juz za niecale 8000 znalesc ;).





dla ciekawosci podam ze ten tv na wyspach kosztuje okolo 6k ahhhh te ceny....
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Sherif napisał:
W MM ?
Bez zmian 9999
u mnie też w El-Domie była cena 9990zł ale ja po negcjacjach kupiłem za 8500zł + transport do domu.Tak więc cena ceną a potargować się można - podobno sklep w hurcie kupuje je po 8200zł więc ma z czego schodzić a że nie jest to chodliwy towar na pewno coś spuszczą.
wielkość upustu wg mnie zależy też od tego ile sztuk dany sklep ma na składzie /w moim sklepie było 10 sztuk/ i jak mają jedną sztukę pewnie tyle nie zejdą

pozd
 

Sherif

New member
jarwisz napisał:
u mnie też w El-Domie była cena 9990zł ale ja po negcjacjach kupiłem za 8500zł + transport do domu.Tak więc cena ceną a potargować się można - podobno sklep w hurcie kupuje je po 8200zł więc ma z czego schodzić a że nie jest to chodliwy towar na pewno coś spuszczą.
wielkość upustu wg mnie zależy też od tego ile sztuk dany sklep ma na składzie /w moim sklepie było 10 sztuk/ i jak mają jedną sztukę pewnie tyle nie zejdą

pozd
Dzieki za sugestie, ale juz probowalem i mimo, ze posiadam tak jakas karte VIP to zeszli mi z cena do 9500 :sad: . Cena jednak nie jest problemem, bo w sklepach Internetowych mozna go kupic ponizej 8kzl, problem jets taki, iz chcialbym byc pewny ze kupiony XD1 ma usunieta wade buczacych cewek. Choc nigdzie nei moge sie doszukac oficjalnej wzmianki n.t., mimo iz Sharp obiecuje rozwiazanie problemu juz od kilku miesiecy...
 

Leszek CH

New member
Sharp GE1

W1tam!
Mam pytanie do jarwisza. Czy zmieniałeś coś w ustawieniach swojego Sharpa (chodzi o buczenie), bo niestety w moim TV słychać buczenie.
Poza tym jest to naprawdę super telewizorek.
Pewnie zadzwonię do serwisu, ciekawe co powiedzą?
Pozdrawiam!
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Leszek CH napisał:
W1tam!
Mam pytanie do jarwisza. Czy zmieniałeś coś w ustawieniach swojego Sharpa (chodzi o buczenie), bo niestety w moim TV słychać buczenie.

nic nie zmieniałem
moje ustawienia
podświetlanie - 1
kontrast - 28
jaskrawość - 2
kolor - 6
barwa - 10
ostrość - 3

dalsze
temp kolorów- wysoka
czerń - włączona
DNR - poziom wysoki
trueD - włączone

oraz
Tryb Audio-Video - DYNAMIKA

Mogę jeszcze dodać iż zwiększałem parametry aby wymusić na nim to głośne buczenie - i nic - zawsze jest takie samo - prawie go nie słychać - jak mam ustawiony głos na "0" /trochę to go słychać ale bez przesady/
Natomiast jak ustawię głos na powyżej 6-7 to już go wcale nie słychać.

pozd
 

hernu

New member
Sherif napisał:
problem jets taki, iz chcialbym byc pewny ze kupiony XD1 ma usunieta wade buczacych cewek. Choc nigdzie nei moge sie doszukac oficjalnej wzmianki n.t., mimo iz Sharp obiecuje rozwiazanie problemu juz od kilku miesiecy...

Z tego co mi wiadomo, problem buczących cewek dotyczy tylko modelu 46XD1E.
 

rudolf

Member
Może nie do końca w temacie bo wątek dotyczy większych rozmiarów ale powiem że posiadam 37XD1E od 3miesięcy i nie słyszę żadnego buczenia.
Telewizorek super( co nie oznacza że bez wad). polecam.
Polecam także zakup u Kikiego ( do którego też byłem nastawiony początkowo sceptycznie). Moje doświadczenie z zakupu to: bardzo dobre ceny , no i przede wszystkim sam możesz u siebie w domu sprawdzić.
 

Sherif

New member
rudolf napisał:
Telewizorek super( co nie oznacza że bez wad). polecam.
tzn ? Jakie wg wedlug Ciebie posiada ten TV ?
rudolf napisał:
Polecam także zakup u Kikiego ( do którego też byłem nastawiony początkowo sceptycznie). Moje doświadczenie z zakupu to: bardzo dobre ceny , no i przede wszystkim sam możesz u siebie w domu sprawdzić.
To oczywiscie tez biore pod uwage ;)
 

hernu

New member
Sherif napisał:
tzn ? Jakie wg wedlug Ciebie posiada ten TV ?

Przeczytaj "AudioVideo" z lutego 2007, jest tam m.in. test 37XD1E


okrojona wersja testu:
http://www.av.com.pl/index.php?art=333

w której zabrakło tylko ocen za obraz:
(-) wąski zakres kątów patrzenia (co mnie dziwi, gdyż żaden właściciel tego sprzętu jak do tej pory się na to nie uskarżał)
(-) jakość odbioru sygnału SDTV "odbiega na niekorzyść od średniej w teście"
(+) reprodukcja głębokich czerwieni
(+) czas reakcji - chociaż i tutaj recenzenci przyczepili się do gorszych osiągów niż w Amoi-u

Konkluzja
"Gdyby nie wąskie kąty (dobrego) widzenia, Sharp byłby godny polecenia."

PS. Dopiski o ocenie za obraz, cytaty, oraz konkluzja zostały przepisane z w/w numeru miesięcznika i w żadnym razie nie są moimi opiniami.
 

Sherif

New member
hernu napisał:
Przeczytaj "AudioVideo" z lutego 2007, jest tam m.in. test 37XD1E

PS. Dopiski o ocenie za obraz, cytaty, oraz konkluzja zostały przepisane z w/w numeru miesięcznika i w żadnym razie nie są moimi opiniami.
Mi chodzilo o bardziej osobiste wady i opinie kolegi, ktory kilka postow wyzej sie wypowiedzial ;) . Co do samych testow to nie czytalem akurat tego ale czytalem w jednym z ostatnich VideoMix opis 42XD1e i poza opisem funkjonalnym co ten tv potrafi oraz zdjeciami to nic wg mnie te testy nie wnosza, bo dla przykladu jak sie popatrzy na ocene punktowa, to wszystkie TV sa ocenione wysoko i maja nawet tyle samo punkto (AFAIR dotyczylo to numery 1/07 i testu kilku TV)
 
Do góry