dylemat... W6 czy W8?

vrossi

New member
Witam

Jestem na etapie kupna nowego Tv do salonu. Postanowiłem że ma to być przekątna 50 cali. Od razu zaznaczam że nie wymagam od niego funkcji smart oraz 3D (chociaż wiem że teraz o taki tv ciężko) a bardziej zależy mi na lepszym jakościowo obrazie (w głównej mierze oglądał będę kanały z cyfrowego UPC przez CI+).

Jakis czas temu zdecydowalem się na wybór Sony KDL-50W656A w cenie 3499PLN

Aczkolwiek dzisiaj dostałem informacje ze do sklepów Euro RTV wchodzą nowe Tv Sony. Mianowicie modele:

KDL-50W805B
i
KDL-50W829B

oba w cenie 4299PLN

Pytanie do Was czy warto dołożyć te 800PLN do nowszych modeli? Czy jakość obrazu będzie lepsza? dużo lepsza?

Gdyby ktoś mógł powiedzieć coś więcej na temat powyższych propozycji byłbym bardzo wdzięczny :blagam:

Pozdrawiam Forumowiczów ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo prosta decyzja. Seria 800 jest na matrycy natywnej 100Hz.
I tak powinieneś wybrać !
 

prezy

New member
Bez reklam
Pytanie do Was czy warto dołożyć te 800PLN do nowszych modeli? Czy jakość obrazu będzie lepsza? dużo lepsza?

Najlepszym rozwiązaniem w tej chwili jest kupić W805A w dobrej cenie. Uważam, że w ofercie na 2014 dla W805B ogromnego skoku technologicznego co do jakości obrazu nie będzie.
Jeżeli chodzi o róznice W6 a W8 z pewnością je odczujesz w obrazie
 

vrossi

New member
dziekuje za dotychczasowe porady, a czy pomiedzy KDL-50W805B motionflow XR 400Hz a KDL-50W829B i motionflow XR 800Hz różnica będzie zauważalna? czy jest to bardziej marketing którego oko nie jest w stanie dostrzec i szkoda dopłacać? (euro RTV zmieniło ceny po pierwszym dniu dla KDL-50W805B = 3999PLN a dla KDL-50W829B = 4399PLN)
 

accu

New member
Bez reklam
też mnie to ciekawi czy różnica warta 400 zł oraz czy są jakieś inne różnice?

Witam uprzejmie,

Sprawa jest prosta .

W telewizorze firmy Sony KDL-50W805B jest montowana matryca 100 Hz .
W telewizorze firmy Sony KDL-50W829B jest montowana matryca 200 Hz.(czyli lepiej jest jeszcze odtwarzany ruch w transmisjach sportowych czy kinie akcji , niż przy użyciu matrycy 100 Hz , gdzie ruch też
odtwarzany jest płynnie)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W sklepie internetowym MatrixMedia.pl telewizor firmy Sony KDL-50W829B w cenie 4299.00 zł + 5 lat
gwarancji firmy Sony . (darmowa dostawa) Zaczyna być ciekawie .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

andrju75

New member
Witam.Czyli technicznie i praktycznie w Sony KDL-55W950B ze względu,że jest zamontowana matryca IPS(pasywna-matryca prawdopodobnie 100 Hz) z Motionflow XR 400 Hz to będzie sporo wolniejsza niż w Sony KDL-55W905A(matryca 200 Hz) z Motionflow XR 800 Hz?Pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam.Czyli technicznie i praktycznie w Sony KDL-55W950B ze względu,że jest zamontowana matryca IPS(pasywna-matryca prawdopodobnie 100 Hz) z Motionflow XR 400 Hz to będzie sporo wolniejsza niż w Sony KDL-55W905A(matryca 200 Hz) z Motionflow XR 800 Hz?Pozdrawiam.

Momentami pewnie jest do zauwazenia ta roznica ale tak generalnie to nie wiem czy normalny czlowiek jest w stanie to widziec podczas normalnego ogladania..Sony ma w swoich tv bardzo dobrze opracowana technologie odnosnie plynnosci ruchu. Ale tez dziala cos takiego jak podswiadomosc ze ma sie te 200 hz i motionflow xr 800 hz. :)
 

ptaszeczek

New member
Witam pytanie pokój 18 m 3-3,5 metra czy 47 nie będzie za dużo , chodzi mi po głowie 47w805..ceny idą w dół modeli z poprzedniego sezonu..
 

Zimny_

New member
Ceny ładnie spadły, najlepszy moment na zakupy. Co do W955B, już niedługo będą testy. Sam jestem bardzo ciekawy jak wyjdzie porównanie między W905, a W955B. Matryca IPS jest dużym zaskoczeniem. Czytałem na zagranicznych forach, tam jeszcze nikt nie przekreśla W955B. Za to największe ciekawość wzbudza nowa W8. Lada dzień więcej się wyjaśni.
 
Do góry