Dylemat w wyborze LED & LCD

Grzegorz82

New member
Stoje przed dylematem w wyborze TV nie wiem co wybrać czy LED-a czy LCD, wstępnie zastanawiałem się nad LE32C650 a UE32C6500 ostatnio widziałem w sklepie dla idiotów 32C6600 ktory jak wyczytałem z instrukcji ma możliwość nagrywania przez USB. Różnic miedzy LED a LCD nie dostrzegłem w jakości obrazu i bylem wstępnie zdecydowany na C650 (tańszy i różnic nie dostrzegłem wiec po co przepłacać) ale C6600 przydatną ma fukcjie PVR. Czy możecie mi pomoc w wyborze czy sa jakieś różnice miedzy nimi których nie dostrzegłem ?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Tylko czy faktycznie skorzystasz z tego PVR? Najlepiej jakby byl timeshiftem czy jakos tak do nagrywania wczesniej zaprogramowanych w kalendarzu stacji. Kolejne pytanie ile miejsca na dysku zajmie taki film i czy nagra rowniez kanaly analogowe.
 

Grzegorz82

New member
Wiem ze LED to LCD tylko inne podświetlenie maja.
Zastanawiam się tylko czy warto tyle dokładać, czy są jakieś inne różnice miedzy nimi ?
 

cureman

Active member
Bez reklam
No tak nie ma jak znawca tematu,bierz LEDA jakosciowo przebija LCD a i mniej energii pobiera ,Kolego czern na LEDACH przebija LCD bez popitki a i kolorami spokojnie go przebija .No ale jak sie nie ma kasy na LEDA to lepiej pisac pierdoly.
 

kubis

New member
Kolego nie podniecaj się za bardzo z tym Ledem :)
Ja miałem do wyboru Sony hx700 i nx700 i moim zdaniem dużo lepiej odbierał hx i właśnie jego wybrałem ale najlepiej samemu zobaczyć różnice.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
No tak nie ma jak znawca tematu,bierz LEDA jakosciowo przebija LCD a i mniej energii pobiera ,Kolego czern na LEDACH przebija LCD bez popitki a i kolorami spokojnie go przebija .No ale jak sie nie ma kasy na LEDA to lepiej pisac pierdoly.
Czerń tak (ale tylko w pełnym podświetleniu, nie edge), ale idealnie jest tylko na wprost - wraz ze zmianą kąta podświetlenie LED drastycznie traci na jasności. Ta technologia jest ślepym zaułkiem, ale jeszcze kilka lat będziemy ją oglądać (inne na razie są w powijakach) do spółki z plazmą.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
No tak nie ma jak znawca tematu,bierz LEDA jakosciowo przebija LCD a i mniej energii pobiera ,Kolego czern na LEDACH przebija LCD bez popitki a i kolorami spokojnie go przebija .No ale jak sie nie ma kasy na LEDA to lepiej pisac pierdoly.
PEwnie kupiles LEDa i teraz cierpisz ze zwykly LCD lepiej gra ;).
Ty tez pewnie zaje... znawca jestes. Napisalem "jak dla mnie" wiec o co kaman?
Pewnie jestes kolejnym dzieckiem techniki, ktore daje sie zlapac na zagrywki marketingowe i podnieca sie nazwami nowych technologii.
 
Ostatnia edycja:

ADAM12116

New member
Ii to i to jeden i ten sam szit w nowym nazewnictwie, LEDem to nazwali aby klientów pozyskać nowych edge led daje tylko mniejsze zużycie prądu i nic więcej
 

satman777

New member
Prawda jest taka: Jak chcesz kupić dobry telewizor to nie kupuj najniższych modeli, czy to CCF, czy LED. Leda weź z local dimming i wtedy to ma sens. A jak nie to ja osobiście brałbym (i wziąłem zresztą) w miarę wysoki model CCF.
 
Do góry