Dylemat w sprawie wyboru wielkości ekranu w plaźmie

Yagga

New member
Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu tv ale mam problem bo pokój jest dość mały a znalazłam dobra ofertę cenową tylko czy 50 cali to nie za dużo?
LG 50PN6500 za 1999.99 zl w Neonet.
Pokój ma wymiary 4.60 x 2.80, kształt prostokąta, wejście i okno z krótszego boku.
Gdzieś widziałam tę tabelkę do wypełnienia ale, proszę wybaczyć, to mój pierwszy post na forum i nie mogłam teraz jej znaleźć.
TV z kablówki, głównie do odbioru i oglądania filmów, żadnych gier. Jeśli za duży to proszę o jakąś inną alternatywę bo mam kompletny mętlik i nie wiem co wybrać. Cena jak najniższa ale sprzęt sensowny, nie byle jaki. Zależy mi na porcie USB do odtwarzania plików z dysku zewn. lub pendrive i jeszcze nie wiem czy Full HD, czy HD ready starczy? Na razie telewizja z kablówki ale nie wiem czy to się kiedyś nie zmieni na satelitę. Proszę pilnie o odp. bo promocja się kończy...
 

pebe86

Member
Bez reklam
A jaka odległość od tv? Bo wymiary pokoju nic nam o tym nie mówią...

Ja mam 55' z odległości niecałych 3m, i NA PEWNO nie jest to za duży ekran. Wręcz przeciwnie, mógłby być i większy i na pewno nie byłby za wielki (również wizualnie).
Przesiadałem się z 40', spodziewałem się szoku, ale nic z tych rzeczy, dużo groźniej te wymiary wyglądają na papierze, niż w domowej rzeczywistości...
 

Yagga

New member
Sorry, faktycznie nie podałam odległości od ekranu. Z tym też pewien problem bo wymieniałam meble po remoncie i nie pomyślałam wtedy o tv.
Jeśli usiądę na sofie, która stoi na tym dłuższym boku to od mebla jest ok. 2 metry, jeśli postawiłabym lub powiesiła ( tu dylemat bo ściana jest działowa i nie wiem czy można na takiej wieszać?) na ścianie przy drzwiach czyli przy wejściu na krótszym boku to gdyby usiąść przy oknie to będzie ok. 4 m. ale wtedy telewizor będzie stał vis a vis okna.
Znajomi pukają się w czoło jak mówię o 50" w takim pokoju i dlatego postanowiłam zapytać. Jeszcze proszę o potwierdzenie czy ten LG jest ok, czy wybrać coś innego i ewentualnie co? Myślałam o Panasonicu ale nie znalazłam o podobnych parametrach.
 

pebe86

Member
Bez reklam
W mojej ocenie minimum to 47 cali. Ale do 50' też się szybko przyzwyczaiasz, szczególnie jak będziesz oglądać materiały głównie hd...
 

maniekn274

New member
Bez reklam
50 cali bez pytania łykaj,jak będziesz korzystał z 3d to 55cali z 2m jest akurat,ale 65 z 2,5m jest idealne,więc nie mniej jak 50cali.pozdrawiam.A znajomi pukają się w czoło że za mały czy za duży-bo jak to pierwsze to masz mają rację a jak to drugie to zaproponuj im zaczerpnąć trochę wiedzy(wielkość tv a odległość)
Tabela-odleglosci-audio-video.png
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaki masz teraz telewizor i jaki masz sygnał ?
Bo Dlugin2- to już stary "wyjadacz" wielkości ekranów.
 

sturek

New member
Mam plazmę LG 50" FHD i jest tak, że tabelkę w zasadzie mówią prawdę. Oglądam z 3m NC+ i BR lub DVD. Kanały SD z 3 m ogląda się tak sobie, wyglądają dobrze dopiero z 4m. DVD - z 3m ok - bliżej byłoby ciężko. Natomiast HD i BR można oglądać z 2m.
Dużo zależy też od tego co się ogląda. Bo oglądanie bajek przez dziecko z 3m na 50" nie jest chyba dobrym rozwiązaniem, nie mówiąc już 65", podobnie jak jakieś programy dokumentalne czy informacyjne. Za to sport czy film - to czysta przyjemność i wtedy faktycznie przydałaby się 60" dla tych moich 3m. Więc trzeba szukać kompromisu.
Dodam, że wcześniej miałem 42", które wydawało mi się olbrzymie po przejściu z CRT 29". Po jakimś czasie zmieniłem na 50" i znów w pokoju pojawił się olbrzym. Teraz przyzwyczaiłem się do niego i wcale nie jest duży.
Czy zmieniłbym na większy??? To jest problem, bo tak jak napisałem wcześniej, dziecko ogląda bajki, żona seriale, a ja sport i filmy - i te 50" to rozsądne rozwiązanie na moje potrzeby.
Jedno jest pewne - zmieniłbym na wyższy model - z filtrem antyrefleksyjnym i lepszą czernią!
 
Do góry