Dylemat: TH-42pv80 czy TH-50PV8

wojfes

New member
Zdecydowałem się na TH-42PV80, miałem okazje dokładnie go przetestować bo najpierw kupił go mój tata. Problem polega na tym, że mój pokój ma ponad 40 metrów i prawdopodobnie 50 calowy telewizor sprawdził by się lepiej. Widziałem w sklepie 42 i 50 (dwóch różnych producentów) postawione obok siebie i różnica w wielkości jest kolosalna. Po prostu 42 calowy telewizor wygląda na mały.
Wracając do obydwu modeli, oprócz wielkości różnią się kontrastem i funkcją C.A.T.S oraz procesorem video (wszystko na korzyść 42).
Nigdzie nie spotkałem się z 50-ka pv8 i zastanawia mnie czy jest równie dobry jak ten 42-u calowy. Zastanawia mnie jakość obrazu bo przecież wielkość pikseli jest większa a kontrast mniejszy.
 

qwert

New member
Powiem Ci tak że, na materiale hd (z Wd media playera) obraz jest jak dla mnie super. Filmy np "planet earth" 720p i 1080p ogląda się znakomicie. Ciesze się dużym obrazem, a też miałem wcześniej 42PV80 i miałem dylemat czy wymienić na większy. Ale ciesze się że wymieniłem, choć obraz w 42pv80 na kanałach SD był o wiele ładniejszy. Ale wydaje mi się że to przez większą rozdzielczość 1366x768 i na pewno większy ekran.
Ja postawiłem na wielkośc i filmy hd wyglądają super ,przynajmniej na moje oko.
Najlepiej sprawdż w sklepie jak Ci się podoba obraz na tym telewizorze.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

wojfes

New member
Gdzie kupiłeś i za ile. Czy miałeś możliwość obejrzenia przed zakupem? Zmartwiłeś mnie tą jakością obrazu SD. Miałem nadzieje że różnica nie będzie wielka. Odległość od telewizora to około 4 metry, ciekawe czy z tej odległości widać różnice w ostrości pomiędzy tymi dwoma telewizorami?
 

qwert

New member
Kupiłem ją w sklepie internetowym "AGDhome hurt-detal" z Warszawy za niecałe 3200. Wcześniej widziałem ją "na żywo" w MM i euro agd rtv.
Obraz w jednym sklepie średnio mi się spodobał, ale skalowanie obrazu "naturalne" miał lepsze niż inne tv. Póżniej widziałem ten tv w MM gdzie stało kilka panasów (również z wyszszej pólki cenowej z fullhd) i leciało demo hd panasa na nich. Obraz był przepiękny i 50pv8 niczym się nie różnił w wyświetlaniu od nawet droższych modeli.....Ale to tylko moja ocena !!!!

POLECAM więc najlepiej SAMEMU sprawdzić gdzieś "na żywca" :D ten tv

Z 3,5m ja różnic w kontraście nie widzę między modelami , czerń jest moim zdaniem bardzo ładna (czarna) w tym modelu, oczywiście mówię o video HD.
I na tym materiale obraz moim zdaniem jest bardzo ładny
Przy 4 m to jak dla mnie minimum 50 cali.

W SD da się oglądać np. tvn wygląda bardzo przyzwoicie, ale na słabszych kanałach widać że 42PV80 ŁADNIEJ ODBIERAŁ.

Ja osobiście cieszę się z tego modelu i nie żaluję przesiadki z lepszego pod względem elektroniki,wejśc i kontrastu modelu 42pv80.

Mam za to duży i ładny obraz (oglądam z 3-3.5m) i jestem ze swojego tv jak najbardziej zadowolony.
Pozdrawiam.
 
Do góry