Dylemat telewizyjny do Sportu/Filmów/Gier

ahojekk

New member
Witam,

Kiedyś przymierzałem się już do kupna TV na forum, jednak wtedy sytuacja finansowa zmusiła mnie do zmiany planów. Temat jednak powrócił po raz kolejny. Podstawowe info:

odległość od ekranu ? prawie 3,0m
jak słońce świeci w pokoju ? okno po prawej z perspektywy TV, strona południowa (jednak mam rolety, więc słońce nie powinno być problemem)
Jak duży jest pokój ? 4m x 3,5m
jakie programy najczęściej oglądasz? Sport (głównie piłka nożna i F1 ) 50% ,Filmy (DivX , HD, DVD) 30%, + chcę podłączać PC żeby w coś zagrać w dużym formacie 20%.
Sygnał: SD - naziemna cyfrowa i Cyfra +
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 20% dzień / 80 % wieczór
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? Z przytłumionym mocno światłem z kinkietów
jakie urządzenia będą podłączone ? Kino Domowe + komputer
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Głównie na wprost, w przypadku większej ilości osób trochę z boku
czy ważne jest wifi ? tak, chciałbym mieć te iplexy, iple, youtuby itp. choć traktuje to jako bajer
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
ma mieć tuner DVB-T ? tak
jakimi złączami ? HDMI, EURO, USB, wejście optyczne na kino
ma stać czy wisieć ? wisieć
jaka klasa cenowa? Chciałbym zamknąć się w 2000zł


No to teraz kolej na moje dylematy. Sam nie wiem jaki rozmiar, na początku myślałem o 32', jednak teraz stwierdziłem, że pewnie lepiej 37-42. Kolejny dylemat to LCD/LED czy Plazma, w sumie zacząłem się bardziej skłaniać ku plaźmie, jednak nie wiem czy dobrze.

Moimi faworytami do tej pory jest Panasonic TX-P42S30, którego mogę kupić za 1950zł biorąc go na raty 0%, mając naprawdę żaden miesięczny koszt. Podobał mi się też LED Panasonica L37E30, jednak jego koszt był już o 550 wyższy.

Jaki TV byłby dobrym wyborem do tv SD (sport), filmów (z usb divx, napisy są drugorzędną sprawą gdyż mogę je sobie wgrać w film), i okazjonalnie gry z komputera.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
3m to minimum 42' do SD, do komfortowego oglądania HD to 50'
S30 to bdb tv w swojej cenie, musiałbyś jednak dokupić jakiś player bo ten w Panasonic czyta wybiórczo filmy z napisami
na Twoim miejscu brałbym 50', masz minimalnie drożej LG 50PV350 lub PV250, różnica w jakości obrazu niewielka na korzyść Panasonica (nie licząc czerni praktycznie żadna), za to LG lepiej sobie radzi z sygnałem SD (przy tym samym rozmiarze), LG czyta filmy z USB
 

don111

Banned
jeśli idzie o obraz nie ma tu w ogóle co porównywać, jedyną przewagą E30 jest większa jaskrawość/matowy ekran - korzyści z tym związane są w jasny dzień
w porównaniu do E30 na S30 jest kilkukrotnie wyższy kontrast (czerń), dowolne kąty oglądania, lepsze kolory, szybsza matryca i naturalnie płynny ruch bez "teatrzyku"
 

ahojekk

New member
E30 mnie kusi tą 5cio letnią gwarancją, co jest pewnego rodzaju komfortem.. Z drugiej strony wolałbym chyba jednak plazmę, ale pierwszą z 5cio letnią gwarą jest G30, do której na pewno nie dołożę.
 

ahojekk

New member
Kupiłem 42S30, dziękuję za pomoc

telewziur.jpg
 

MWM

New member
Poprosimy o jakieś wioski i podsumowanie. Zadowolony jesteś z zakupu, czy może teraz dopłaciłbyś do lekko większego??
pozdrowienia
 

ahojekk

New member
Narazie widzę tyle, że do większego bym na pewno nie brał. Narazie nie mam żadnych zastrzeżeń przy weekendzie potestuje go na pewno bardziej.
 
Do góry