Dylemat : Sony 40X4500 czy 46W4500

arkkul

New member
Bardzo proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Odległośc od telewizora 3,3 m. Telewizor będzie wisiał na ścianie. Bedzie podłaczony do " n " - ki , ampli i dvd Denona , oraz blu-ray panas 50. Czy 40 nie będzie zbyt mała. Czy postawić na jakość czy na większy ekran. Róznica w cenie nie gra roli.
A może różnica w jakości obrazu jest zbyt duża ?
 

WojtR

Member
Bez reklam
arkkul napisał:
Bardzo proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Odległośc od telewizora 3,3 m. Telewizor będzie wisiał na ścianie. Bedzie podłaczony do " n " - ki , ampli i dvd Denona , oraz blu-ray panas 50. Czy 40 nie będzie zbyt mała. Czy postawić na jakość czy na większy ekran. Róznica w cenie nie gra roli.
A może różnica w jakości obrazu jest zbyt duża ?


jak różnica w cenie nie gra roli .....

:hmm: po co się głupio pytasz weź sobie X-sy 46:)
 

arkkul

New member
WojtR napisał:
jak różnica w cenie nie gra roli .....

:hmm: po co się głupio pytasz weź sobie X-sy 46:)

Myślę że z tekstu jasno wynika że chodzi o róznicę w cenie miedzy tymi dwoma modelami a nie 46X4500. Ten jest poza moim zasiegiem. Kosztuje dwa razy tyle co 40X i trzy razy co 46W. Dylemat nadal aktualny.
 

kris7777777

New member
Witam, dołączę do dyskusji bo również mam podobny dylemat z wyborem. A może jeszcze lepszym wyborem jest starszy model 46X3500 szczególnie, że można go już kupić za 7tys. Dręczy mnie również pytanie czy warto inwestować w nowy model 46X4500 i czy w to miejsce nie lepiej kupić po prostu model 46X3500, który moim zdaniem ma teraz bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Doradźcie proszę i podzielcie się waszymi ocenami.
 

ortax360

New member
Ja wybrałbym 46w4500 .

40 cali to za mało .

Jakosc obrazu własciwie bedzie taka sama jak w x4500 . X4500 ma większe mozliwosci kalibrab. obrazu dodany balans bieli i gamma . Pomijam korekte czerni bo do niczego sie nie przydaje . Dodatkowo w x4500 mamy tryb drc ( mozna regulowac realizm obrazu i czystosc plus uwydatnienie szceg. w obrazie - raczej mało przydatne ,ale daje rade mozna sie pobawic .

Podswietlenie ekranu jest takie same jak w W4500 . Co innego 46x4500 on ma juz podswietlenie led .


PS: 46W4500 jest lepszym wyborem od 46x3000/3500 . Oferuje lepszą jakosc obrazu , czern ,kontrast - jasnosc itd . Dodatkowo układ 100hz działa lepiej w W4500 od tego w ser. X3000/3500 i W4500 nie posiada wentylatorków .
 
Ostatnia edycja:

kris7777777

New member
ortax360 napisał:
Ja wybrałbym 46w4500 .


PS: 46W4500 jest lepszym wyborem od 46x3000/3500 . Oferuje lepszą jakosc obrazu , czern ,kontrast - jasnosc itd . Dodatkowo układ 100hz działa lepiej w W4500 od tego w ser. X3000/3500 i W4500 nie posiada wentylatorków .


Dzięki ortax360 - mnie też przekonałeś do 46w4500 w odniesieniu do 46x3000/3500.
Pozostaje tylko w dalszym ciągu otwarte pytanie czy warto inwestować w nowy model 46X4500 i czy w to miejsce nie lepiej kupić po prostu tańszy model 46W4500. Wiem, wiem te ledy - pytanie tylko czy warto w odniesieniu do współczynnika cena a jakość, w końcu to prawie drugie tyle jeśli chodzi o kasę. Czy drugie tyle jeśli chodzi o jakość to chyba trudno ocenić. Ale to odwieczny problem w tego typu sprzęcie. Jakie jest Twoje zdanie w tym temacie? Może również inni koledzy dołączą do dyskusji i łatwiej będzie podjąć decyzję co do planowanego zakupu. Z góry za to dziękuję.
 

mumu

New member
od 3 metrow wzwyz 40 jest za mala. najlepiej 46, 50. ewentualnie 52. 55 moze byc troche przytlaczajaca juz i trudno to przewiezc pozniej nawet duzym kombiakiem ;).
 

ernet

Active member
Bez reklam
Statystyka ;-)

Gdzieś czytałem,że ok 70 % nabywców LCD/ Plazma dochodzi do wniosku ( po pewnym czsie ), że kupiło ZA MAŁY TV. Ja niestety też do nich należę ;-(. Jeśli chce ktoś kupić 32 " , to powinien 40", jeśli 40", to powinien 46"... itd ;-) Nigdy nie słyszałem aby ktoś powiedział,że kupił ZA MAŁY TV. A odwrotnie ? Bardzo często.
 

pythondancer

New member
ernet napisał:
Gdzieś czytałem,że ok 70 % nabywców LCD/ Plazma dochodzi do wniosku ( po pewnym czsie ), że kupiło ZA MAŁY TV. Ja niestety też do nich należę ;-(. Jeśli chce ktoś kupić 32 " , to powinien 40", jeśli 40", to powinien 46"... itd ;-) Nigdy nie słyszałem aby ktoś powiedział,że kupił ZA MAŁY TV. A odwrotnie ? Bardzo często.

Przepraszam, że się wtrącam, ale czy nie chodziło Ci o ZA DUŻY TV ?
A wracając do tego wniosku: masz całkowitą rację. Też doszedłem do tego jakiś tydzień po zakupie 40" Niestety, pewne względy konstrukcyjne mojego mieszkania nie pozwalają mi na większy TV (ale chcieć to jednak chciałbym:eek: )
 
Do góry