dylemat-samsung UE55F8000; philips 55PFL8008 a może coś innego

nowson

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Mam duży problem z wyborem pomiedzy samsung UE55F8000 a philips 55PFL8008. A może jakiś inny w tych granicach cenowych (ok 7500PLN) ale min 55 '' może jakaś plasma (pobór prądu nie ma znaczenia).
Pozdrawiam

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 38m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-4,5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno w salonie jest na południe ale u mnie żadko świeci słońce (mieszkam w Norwegii)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX-P42S20E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HD
10.Jakie urządzenia ? dekoder HD nc+ i cp
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport 40% , film 30% i bajki 30%
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak aczkolwiek twierdze że do tego służy laptop
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? obecnie nie, ale dzieci rosną
16.Preferencje co do marki ? Philips , Samsung , Panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? 55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenia wszelkiego typu, brak płynności obrazu , płytki obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 7,5 tys
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? raczej tak , nie wiem jakie
 
Ostatnia edycja:

maziboss

New member
Podepnę się pod pytanie założyciela wątku.W moim przypadku plazmy mnie nie interesują i zastanawiam się nad modelami:
Philips PFL8008
Sony W905A
Samsunf F8000
Panasonic TX-L55WT60E
Będę na tym oglądał: piłka***nożna, formuła 1, filmy z blu-ray i mkv.
Chciałbym żeby TV był kompatybilny z iPhonem, iPadem.
Reszta odpowiedzi tak jak założyciel.
Z góry dziękuję za pomoc!
 

nowson

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
A więc zapadła decyzja o kupnie Panasonic TX-P55VT60Y. U mnie nie ma dostepnego modelu gt a ten vt jest nieznacznie droższy od st. Ciekawi mnie tylko ta ostatnia litera w kodzie modelu u mnie jest "Y" , być może jest to model na skandynawie (mieszkam w Norwegii).
Mam pytanie czy jeśli ta litera oznacza skandynawie to czy będzie dostępny język polski w tv??? Czy jeśli nie ma języka polskiego to czy później można go jakoś ściągnąć i doinstalować???
Pozdrawiam
 
Do góry