Dylemat Samsung czy Sharp?

Michalll

New member
Witam!
Mam dylemat który LCD wybrać- nowy model SHARP 42X20E full HD 4ms i inne parametry super ale bez 100hz czy zeszłoroczny model Samsunga LE40m71B HDready, wejscia na 10 kart, ze 100hz. Oba sa do dostania za ok 5000zł. Wiec który wybrać?
 

NATE

New member
Ten Sharp nie jest Full-HD.
Za tą kwotę obejrz jeszcze Samsunga M86/87 - mnie osobiście obraz na nim urzeka :eek:k: no i full-hd jest.
 

brun

Member
NATE napisał:
Ten Sharp nie jest Full-HD.
Za tą kwotę obejrz jeszcze Samsunga M86/87 - mnie osobiście obraz na nim urzeka :eek:k: no i full-hd jest.


jeśli sharp x20 nie jest fill hd to ja jestem wróżka
doczytaj, potem doradzaj
 

Michalll

New member

NATE

New member
brun napisał:
jeśli sharp x20 nie jest fill hd to ja jestem wróżka
doczytaj, potem doradzaj


nie jest Full-HD - jest HD-READY - sygnał 1080i tylko. Nie raz o nich czytałam, oraz oglądałam z zachwytem naklejki na nich HD-READY...

a teraz wywróż koledze jaki telewizor ma kupić, bo wygląda na to że jednak jesteś wróżką ;)
 
Ostatnia edycja:

mr_pit

New member
Jeżeli już to Sharp ma napis HD Ready 1080P a nie 1080i ale również jest napisane że ma panel FullHD
Polecam też instrukcję ze strony Sharpa str.16 :)
Pzdr
 

brun

Member

NATE

New member
haha to mi dokopaliście ;)

ja czytałam w wątku o X20E nawet o tym że ma przeplot - ale zawierzę wam, i przepraszam za wprowadzanie w błąd. Głupia kobieta ;)

buziaki
 

pos

New member
Witajcie,

HD Ready 1080p wskazuje na obsługę full HD, zgodnie ze standardem EICTA:

http://www.eicta.org/index.php?id=731

Kiedyś faktycznie Sharp używał takich oznaczeń
logo_FullHD_1080P.jpg


ale zgodnie ze standardami EICTA, znakiem potwierdzającym obsługę pełnego sygnału HD jest:
a_HD__ready__1080p_pos.jpg

Generalnie to chyba nie ma obowiązku używania przez producentów określonych logo dla oznaczenia parametrów urządzenia, np. Samsung używa jeszcze innego, własnego logo dla oznaczenia full HD
Tak więc wszędzie tam gdzie będzie podane 1080p, to oznacza Full HD.

No tak, ale w całej tej dyskusji nie pomogliśmy koledze Michalll w wyborze TV.
Michalll, podaj więcej szczegółów na temat warunków jakie posiadasz: pomieszczenie, jaki masz sygnał TV, odległość do TV, co i o jakiej porze dnia głównie oglądasz, do czego TV będziesz wykorzystywał TV/PC itp....

Pozdrawiam,
Paweł
 
Ostatnia edycja:

brun

Member
NATE napisał:
haha to mi dokopaliście ;)
panie Boże broń!
my wręcz podziwiamy (przynajmniej ja), kobietę w dodatku tak urodziwą, która interesuje się, i ma pojęcie o tak mało damskich tematach jak HDTV. pozdrawiam
 

NATE

New member
brun napisał:
panie Boże broń!
my wręcz podziwiamy (przynajmniej ja), kobietę w dodatku tak urodziwą, która interesuje się, i ma pojęcie o tak mało damskich tematach jak HDTV. pozdrawiam

ojej, dzięki za miłe słowa - bo takimi dla mnie są :)
no interesuję się - bo muszę ;) chciałam kupić telewizor ... i się zaczęło_Okazało się że mieć coś dobrego nie tylko na pierwszy rzut oka, to trzeba się postarać. I tak to kupowanie trwa już pół roku - bo ciągle czegoś nowego się dowiaduję, m.in. i własnie dzięki takim dyskusjom jak ta. Pozdrawiam Ciebie serdecznie i resztę expertów męskiej płci :D
 

Michalll

New member
TV ma byc dla rodziców- wiec w 99% ogladanie seriali itp. Sygnał puki co zwykły analogowy, ale jakos ich namówie na cyfre +, odleglosc od TV ok 4m, pomieszczenie ok 20-25mkw, dwa duze okna na sasiednich scianach a TV bedzie stał gdzies pomiedzy - wiec w miare naswietlone ale słonce bezposrednio na niego nie bedzie padało. duzym plusem na pewno bedzie bezawaryjniosc:) wiec co wybrac?
 

czachaaa

New member
Na standardowym sygnalem plazma 'zagra' ladniej. Na cyfrowym tez jej niczego nie braknie ... a moim zdaniem wyswietlany obraz jest znacznie lepszy niz z LCD :)

Sam borykalem sie przed tym problemem co Ty i u mnie wybor padl na Panasonica 42PV700. Porownywalem go do roznych LCD, nawet tych duzo drozszych (4600zl za plazme, ale jest tansza wersja PV70) i plazma zawsze grala ladniej, bez wzgledu na to do ktorego zrodla byla podpieta. Na poczatku chcialem kupic LCD, ale te kolory, kontrast, czernie i plynnosc obrazu - wszystko podobalo mi sie bardziej na plazmie. Gdybym mial jeszcze raz kupowac to znow wybral bym plazme. Znajomy ktory ma jakiegos "wypasionego" lcd od Samsunga z zazdroscia patrzyl na nieskazitelnosc obrazu :)

Uwazam tez, ze przy takiej odleglosci o jakiej piszesz, ciezko poznac czy cos jest nadawane w fullHD czy tylko HDready.. tym bardziej ze wzrok rodzicow na pewno juz nie ten co kiedys ;) Nie wiem zatem czy warto 'przeplacac' za fullHD jesli jego urokow nie bedzie sie w stanie dostrzec ;) Lepiej kupic wiekszy tv :p
 

autorus

New member
Pozatym w sharpach wkurza mnie fiolet przebijajacy z czerni. Nie wiem jak jest w samsungu. Natomiast w plaźmie nic takiego nie zauważyłem.

Autorus
 

km1963

New member
Bez reklam
NATE napisał:
z zachwytem ...

jesteś wróżką ;)

Witam :)

Nie pomijając sedna wątku i osoby Michalll nie wypada tak bez słowa nie dostrzec ( dlaczego widzę dopiero po tylu postach ? :confused: ) kobiety "tego rodzynka" "tej soli" na tym forum ( a i fotka robi wrażenie ;) ) dzięki za pozdrowienia ale i bez nich możesz liczyć na moją (Naszą forumową) pomoc pytaj i wyjaśniaj w myśl powiedzenia iż " aby czegoś nie wiedzieć to trzeba coś wiedzieć " a odpowiedzi uzyskasz napewno

Spojrzenie (nie to ze zdjęcia ;) ) na proces zakupu masz podobne do mnie z tą różnicą że ja swój TV wybierałem ponad rok czytając oglądając i porównując i podziwiam tych co wchodzą do sklepu i kupują kierując się "wiedzą" sprzedawcy oraz tym co widzą czyli "sprzedażowymi" ustawieniami oglądanych TV

Pozdrawiam oczekując na Twoje pytania na forum
 

km1963

New member
Bez reklam
Michalll napisał:
TV ma byc dla rodziców- wiec w 99% ogladanie seriali itp. Sygnał puki co zwykły analogowy, ale jakos ich namówie na cyfre +, odleglosc od TV ok 4m, pomieszczenie ok 20-25mkw, dwa duze okna na sasiednich scianach a TV bedzie stał gdzies pomiedzy - wiec w miare naswietlone ale słonce bezposrednio na niego nie bedzie padało. duzym plusem na pewno bedzie bezawaryjniosc:) wiec co wybrac?

Witam

Choć jestem zwolenikiem LCD ( ale nie ślepym ;) ) to przyznaję i podzielam pogląd że na sygnale analogowym ( najgorszym ) plazma zagra lepiej i jesłi nie Kuro ( to nie ten budżet ) to z plazm Panas 42PV700 lub 70

Jeśli patrzymy na LCD to nie tak ważne ( widoczne ) jest czy to HD Ready czy Full HD z odległości którą podałeś ale czy TV posiada technologię 100 Hz ( ogólnie )
Ten parametr poprawy wyświetlanego obrazu widać i nie trzeba być HD maniakiem czy nawet patrzeć porownując jeden TV obok drugiego - chyba nikt nie zaprzeczy
( oczywiście osobną sprawą jest iż każdy producent posiada inne rozwiązania poprawjające i mogą się inaczej nazywać )

Z przedstawionych przez Ciebie modeli niestety (jak dla mnie) oba nie spełniają warunków bo ten model Sharpa nie ma 100 Hz a Samsung mimo iż taką ( podobną ) funkcję posiada to jest to najgorsze rozwiązanie wśród potentatów a do tego jeszcze te kolory okropnie nienaturalne

Pozdrawiam
 

NATE

New member
@km1963:

Bardzo ale to bardzo dziękuję, aż mi się lżej zrobiło do takich słów. Wspaniale spotykać na swojej drodze takich ludzi. Przyznam się, że czasem w strachu pytania zadaję, gdy sobie pomyślę że 90% ludzi tutaj zna na nie odpowiedź i trzęsię się pewnie ze smiechu przed monitorem czytając moje laickie posty. Nie mam czasem jednak innego wyjścia. Cieszę się, że mogę liczyć na odpowiedzi i (m.in) Twoją pomoc. Przymierzam się do zakupu TV, jak mówiłam już od jakiegoś czasu - i tylko rosną wątpliwości (ale i pieniądze w potfelu od tego czekania i odkładania ;) ) ale myślę że wreszcie uda się zrealizować ten plan w dobrym stylu, a dzięki Twojemu postowi chyba bardziej w to jeszcze wierzę :D

Serdeczne dzięki!
 

km1963

New member
Bez reklam
NATE napisał:
@km1963:

Bardzo ale to bardzo dziękuję, aż mi się lżej zrobiło do takich słów. Wspaniale spotykać na swojej drodze takich ludzi. Przyznam się, że czasem w strachu pytania zadaję, gdy sobie pomyślę że 90% ludzi tutaj zna na nie odpowiedź i trzęsię się pewnie ze smiechu przed monitorem czytając moje laickie posty. Nie mam czasem jednak innego wyjścia. Cieszę się, że mogę liczyć na odpowiedzi i (m.in) Twoją pomoc. Przymierzam się do zakupu TV, jak mówiłam już od jakiegoś czasu - i tylko rosną wątpliwości (ale i pieniądze w potfelu od tego czekania i odkładania ;) ) ale myślę że wreszcie uda się zrealizować ten plan w dobrym stylu, a dzięki Twojemu postowi chyba bardziej w to jeszcze wierzę :D

Serdeczne dzięki!

Jestem przyznam pod wrażeniem Twojej łatwości formułowania myśli zagadnień nie mówiąc o konstrukcji zdań ( Twoje posty )

Niestety (bez obrazy dla Forum) ale tylko może 10% (i w tym procencie mnie nie ma) ma wiedzę która pozwala IM mówić o HD w różnych aspektach i nie obarczaj się niewiedzą bo każdy w pewnym momencie przechodził po ścieżce niewiedzy i tylko od niego samego zależało jak długo tam został lub na ile (bez wchodzenia w szczegóły) była ona odpowiednia dla osiągnięcia satysfakcji w zakupie TV

A ile z "Tych" ludzi czyli "kopalni wiedzy" ma czas i ochotę dzielić się tą wiedzą z Nowymi na forum dla których w większej części funkcja szukaj jest nie dostępna lub nie do zastosowania bo brak czasu?

Twoje ewaluowanie w kierunku optymalnego TV jest na niekończącej się drodze ( bez szczegółów i oczekiwań znanych forum ) to niczym nieodgadniona przyszłość z którą to może kiedyś Nas zapoznasz

Pozdrawiam
 

Michalll

New member
No i teraz to juz całkiem mi namieszaliscie- ale to dobrze:) biore w tym momencie pod uwage plazme 42PV700 Panasonica. Troche mnie martwi czy nie za bardzo naswietlony pokój mam do plazmy (pomimo ze bezposrenio słonce na niego niebedzie swieciło). I mam jeszcze pytanie co do plazmy- rozdzielczosc jest tam ( w tym panasonicu) 1024x.... jak to sie ma do rozdzielczosci lcd? przelicznik jest taki sam? Czy w plazmach uzywa sie tez oznaczen FullHD lub Hd Ready? Dzieki za pomoc!
 

NATE

New member
@KM1963

już pisałam kiedyś o moich warunkach - tv oglądany z 2,5 - 3m. Pokój nasłoneczniony ale są rolety i nie jest źle,zresztą na TV mam czas i tak tylko wieczorami prawie ;) Sygnał ... hmm tv do wszystkiego (czyli zakładam, że w niczym nie będzie wybitny ;) ) 33% kablówka, 33% DVD, 33% w przyszłości PS3.

Szukajki używam, tylko czasem poprostu potrzebuję żeby ktoś powiedział mi : Tak, ta biało-czarna krowa jest rzeczywiście biało-czarna... ;) hihi

szukając tv byłam na etapie JVCG80 - potem się naczytałam o plazmach, i żyłam tym natchnieniem forumowym dobre 4 miesiące do czasu gdy ujrzałam obraz na plaźmie i czar prysł. Mnie on nie odpowiada, nie wchodząc już w szczegóły. Znów powrót do LCD.... miałbyć bez szału - 100Hz, teraz skłaniam się mocno ku full-hd i wierzę, że dobrze robię. Moje typy to SAMS m86/87 i SHARP x20E. I ta szala z korzyści na samsunga przechyliła się od wczoraj (znów wizyta w MM) na korzyść Sharpa. Teraz wiesz już wszystko - więc czasem mi pomagaj, jak gdzieś wytropisz moje pytania ;)
 
Do góry