DYLEMAT Samsung czy Philips 32 '?????

adamo_

New member
Bez reklam
Witam, zadaję to pytanie do osób które ostatnio dokonały zakupy takiego TV

Mam na myśli dwa modele:

Philips 32PW9551/12

Samsung WS32Z409P


Wybrałem te dwa modele wg mojego portfela tj okolo 2300 zł

Nie chę LCD, bo mam kablówkę i DVD więc nie potrzebuję więcej.

Proszę o konstruktywną poradę co do tych dwóch modeli które wyżej podałem

Który wybrać i dlaczego
 

despertador

New member
Sorry, cos mi sie nie tak klikneło jak trzeba. Chciałem tylko powiedziec ze od tygodnia mam Samsunga 29Z408PQ i jesli ci to w czyms pomoże to jestem z niego bardzo zadowolony (no może poza jakością telegazety). Nie widzę w nim usterek czy też jakiegoś brakoróbstwa o jakim czytałem wcześniej na forum. Za tę kasę - niecałe 1,6k - nie można więcej wymagać. Wiem, że to nie 32" i nie panorama ale jakość chyba podobna.
Powodzenia i polecam Samsunga.
 

adamo_

New member
Bez reklam
despertador napisał:
Sorry, cos mi sie nie tak klikneło jak trzeba. Chciałem tylko powiedziec ze od tygodnia mam Samsunga 29Z408PQ i jesli ci to w czyms pomoże to jestem z niego bardzo zadowolony (no może poza jakością telegazety). Nie widzę w nim usterek czy też jakiegoś brakoróbstwa o jakim czytałem wcześniej na forum. Za tę kasę - niecałe 1,6k - nie można więcej wymagać. Wiem, że to nie 32" i nie panorama ale jakość chyba podobna.
Powodzenia i polecam Samsunga.

raczej nie pomogło :), chciałbym poznac opinie osoby która ma konkretnie
Samsunga WS32Z409P, Wiekszosć dostępnym materiałów jest o Philips-ie, są to pozytywne opinię, jednak w dalszym ciągu nie wiem co kupić. Czy slim Samsung HD ready czy Philips HD Prepared........
 

bmw316

New member
witam
mam od tygodnia samsunga 409 i jestem z niego zadowolony,swietnie sie prezentuje w moim pokoju(olbrzym)
obraz jest ladny(moze brakuje w nim ostrosci ale jest to panorama 32 i prawie w kazdym takim crt jest za slaba ostrosc)duzo zalezy co mu sie podlaczy,
wybralem samsunga dlatego ze ma 24 miesiace gwarancji(serwis przyjezdza do mnie) a phil tylko 12m(podobno szybko w nim pada kineskop,powiedzial mi to sprzedawca)
wybor nalezy do ciebie(najlepiej zobaczyc te dwa telewizory jak graja i wybrac ten ktory ci sie spodoba)
samsung ma slaba glowice dlatego obraz jest slabej jakosci(w sklepie lacza wszystko jednym kablem)najleepiej poprosic sprzedawce o podlaczenie dvd
obraz z cyfry bardzo ladny z dbox2
 
Ostatnia edycja:

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
...

W sumie ja tez przylaczam sie do prosby o opnie nt tego samsunga.
Ostatnio widzialem do na zywo i moglem porownac z philipsem, jak dla mnie zdecydowanie przemawia od wzgledem wygladu. Niestety obraz byl nie gosc ze z anteny to jeszcze kiepskiej jakosci i nie moglem zobaczyc co one potrafia.
Sklaniam sie na samsunga ze wzgledu na gabaryty (LCD odpada bo budzet ograniczony ok. 3000 z kablami i DVD divx) ale potrzebuje wiecej pozytywow zeby sie zdecydowac. Wiem ze jeden ma HP prepared samsung HD ready choc roznie bywa w rzeczywistosci i niby philips wypada lepiej.

Obecnie posiadam 32'' philipsa 9763 Match Line i przez caly okres uzytkowania bylem bardzo zadowolony ale przyszedl czas na zmiany i zanim pojdzie na allegro albo w ogole pojdzie trzeba cos wybrac, bo po sprzedazy duzo czasu nie bedzie.

Generalnie chce go kupic do ogladania obecnie cyfry, filmow divx (korr na tapecie tez mysle o zmianie na cos lepszego firmowego ale racze z nizszej polki cenowej do 400 zl) i przyszlosciowo o telewizji cyfrowej n.

Wiec jeszcze raz prosimy uzytkownikow samsunga 409 o opinie na jego temat.

Pozdrawiam
 

adamo_

New member
Bez reklam
bmw316 napisał:
witam
mam od tygodnia samsunga 409 i jestem z niego zadowolony,swietnie sie prezentuje w moim pokoju(olbrzym)
obraz jest ladny(moze brakuje w nim ostrosci ale jest to panorama 32 i prawie w kazdym takim crt jest za slaba ostrosc)duzo zalezy co mu sie podlaczy,
wybralem samsunga dlatego ze ma 24 miesiace gwarancji(serwis przyjezdza do mnie) a phil tylko 12m(podobno szybko w nim pada kineskop,powiedzial mi to sprzedawca)
wybor nalezy do ciebie(najlepiej zobaczyc te dwa telewizory jak graja i wybrac ten ktory ci sie spodoba)
samsung ma slaba glowice dlatego obraz jest slabej jakosci(w sklepie lacza wszystko jednym kablem)najleepiej poprosic sprzedawce o podlaczenie dvd
obraz z cyfry bardzo ladny z dbox2

Bawiłeś si w menu serwisowym aby ostrość poprawić ? podobno tam mozna. Co z geometrią ?? boki krzywe ?, w sklepie włączyłem tryb zwykly nie panoramiczny i widziałem boki na końcach zagięte... Tez mnie kusi wygląd i do końca nie wiem.. Ile zapłaciłes i gdzie ?
 

adamo_

New member
Bez reklam
Jesłi ma ktoś jakieś info jeszcze z autopsji na temat Samsunga , to niech napisze.

Ps , samsunga trudno dostać, natomiast Philipsa jest pełno .. czy ktoś to może też skomentowac?
 

kamil

New member
Miałem wielką chrapkę na ten tv, ale niestety on ma tylko ładny wygląd, ma dużo minusów.
Ten TV kosztuje 2400 dokładasz 900 i masz Panasonica 32LX60P LCD , który naprawdę nieźle gra.

Wyleczyłem się i z tego CRT i kupuje LCD Panasa a jak kaski wpadnie wiecej to Plazmę Panasa.
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
...

Dla scislosci mozna go kupic juz za niespelna 2300 a niestety panasonic to koszt powyzej 3400 wiec co najmniej 1100 zl roznicy, dla kogos z ograniczonym budzetem niestety nie do przeskoczenia.

Ciekawe jak sie zakonczy wybor u mnie, niestety musze czekac na spieniezeni mojego obecnego sprzetu i jak tylko padnie na cos wybor podziele sie z wami swoimi spostrzezeniami.

Pozdrawiam
 

adamo_

New member
Bez reklam
FredzioPL napisał:
Dla scislosci mozna go kupic juz za niespelna 2300 a niestety panasonic to koszt powyzej 3400 wiec co najmniej 1100 zl roznicy, dla kogos z ograniczonym budzetem niestety nie do przeskoczenia.

Ciekawe jak sie zakonczy wybor u mnie, niestety musze czekac na spieniezeni mojego obecnego sprzetu i jak tylko padnie na cos wybor podziele sie z wami swoimi spostrzezeniami.

Pozdrawiam

No właśnie mam spory dylemat.... za tydzień planuję zakup , może jeszcze ceny w dół polecą puki co stoi 2349 Philips, a Samsung okolo 2400 tydzień na kolejne porównania i czytania forum :)
 

DoLeck

New member
Qrcze widze, że tu przedemną sporo chętnych na takowego samsunga ;]

ALe jak narazie żadnych konkretów nima...co mnie niezmiernie smuci...

Czy wogóle ktoś z Was może powiedzieć mi jak to się ma z tym HDTV Ready w samsungu i HD Prepared w Philipsie.
Skłaniam sie ku zakupowi abonamentu N'ki więc nie ma co ukrywać, że intereuje mnie, który z porównywanych lepiej sie sprawuje z HD...

Pozdrawiam.
 

robert1v

New member
philips 32pw9551/12

czesc mam tego fila ze 3 tygodnie i jestem bardziej niż zadowolony - obraz z dvd po component(video) jest bdb.
po euro (w rgb) też nieźle
po antenie radzi sobie dostatecznie ale mam magnetowid philipsa (stara dobra montażówka z bdb i czułym tunerem + 4-6bd na sygnale) więc jak pościłem do niego sygnał antenowy przez vhs'a to jest dobrze
a poza tym nasi kochani nadawcy co 4 film puszczają w
16/9 więc opłaca się co jakiś czas "pomieszać strzałkami prawo-lewo"
jakbyś miał jakieś pytania to proszę na meila
acha po hdmi jeszcze nie podłączałem:cool:
 

apollo32

New member
http://**********.com/index.php?showtopic=2034

Tutaj masz test Samsunga na sąsiednim formum...Piszą o nim bardzo pozytywnie..:) Chyba pierwsza recenzja tego tv na Polskim forum. Tez skłaniałbym sie na niego ze wzgledu na cenę i kosmiczny wygląd i niech nikt nie mowi ze wygląd nie "gra" bo jednak jest to mebel stojący w centralnym punkcie mieszkania.Philips ma lepsza geometrie wynikającą z budowy. Zreszta w tej recenzji jest napisane ze geometrie w Samsungu mozna idealnie ustawic w menu serwisowym. O Philu jest wiecej materiałow na necie i to wszystko. Ja napewno nie postawil bym u siebie na pólce takiego "kibla"
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
DoLeck napisał:
Qrcze widze, że tu przedemną sporo chętnych na takowego samsunga ;]

ALe jak narazie żadnych konkretów nima...co mnie niezmiernie smuci...

Czy wogóle ktoś z Was może powiedzieć mi jak to się ma z tym HDTV Ready w samsungu i HD Prepared w Philipsie.
Skłaniam sie ku zakupowi abonamentu N'ki więc nie ma co ukrywać, że intereuje mnie, który z porównywanych lepiej sie sprawuje z HD...

Pozdrawiam.


Philips ma HD Prepared bo tak wymyślił , Samsung ma HD REady- w gruncie to to samo , podobno kila linii różnicy na korzyść Samsung,a ale w praktyce obraz i tak lepszy jest w Philipsie, udowodnione na forum zarówno tym jak i **********.com . Ludzie tak piszą. Ja od tygodnia też mam ten TV i jestem zadowolony, początkowo jego rozmiar mnie przeraził ( miałem 21' cali też Philips) ale już jest ok. Kolorki, głębia dźwięk super. Właśnie oglądam jakiś film na TVP1 scna zarówno zimowa jak letnia wygląda super, a to tylko kablówka. DVD po Componencie to żyleta. Kupiłem w Best-MEdia.pl za 2219 - polecam, ale już ceny spadły i są po 2199 w zadowolenie.pl więc wybór pomiędzy Samsungiem a Philipsem jest twój :) chyba ze wybierzesz LCD, ale na dobrego to min 4,500 w gore szykuj
 

Piotr_the

New member
potwierdzam ma Philipa jest ok. obraz na hd super na kablówce lepszy niż na lcd co do Samsunga to kiepsak geometria najgorsze, że pozioma a tej to raczej wyrególować za bardzo nie można no i ostrość ogólnie słabsza najbardziej w rogach, plus dla Samsunga dla to, że jest płytrzy i ładnie wygląda:) nie miałem okazji ogladać hd na Samsungu tak wię nie mogę do końca ocenić tego tv;)
 

DoLeck

New member
Heh...
Fakt faktem wygląd takiego kolcka(jak by nie patrzeć to w końcu 76cm) ma wpływ na decyzję czy nabyć, czy też nie...

Przeczytałem kope postów na przeróznych forach(równierz tyc od Was) i będę decydował się na Samsunga WS-32Z409P.

Wygląd ma PRZEKOSMICZNIE fajny, poza tym 40mm głębokości =]

Co do geometrii jeśli tak bardzo mnie będzie przeszkadzał, pobawie się menu serwisowym z 20stronicową knigą ;)

A tak już wogóle na marginesie w porównaniu z filkiem jest tańszy i piękniejszy(możliwe, że się powatrazm :p )

Jak tylko dustanę go w swoje łapki zapodam relację foto z moimi odczuciami po opatrzeniu kineskopu =]

Pozdrawiam.
 
Do góry