Dylemat przy zakupie telewizora Sony.

bugger

New member
Witam. Jako że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie proszę o wyrozumiałość.
Odpowiedzi na swoje pytanie szukałem na różnych forach (nawet zagranicznych), ale nie mogłem znaleźć postu który rozwiązałby mój problem mianowicie:

Planuję zakup jednego z dwóch następujących modeli ze względu na pozytywne rekomendacje jeśli chodzi o niski input-lag:


KDL-42W805A
SONY KDL-42W805 3D,4XOKULARY,400Hz,2 PILOTY,WI-FI (3964961390) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


KDL-40W905A
SONY KDL-40W905 A 3D,TRILUMINOS, 2 x OKU ,2 PILOTY (3993919054) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.




Głównie zakupiony telewizor chciałbym wykorzystywać do grania na konsolach PS3, PS4 oraz oglądania transmisji sportowych w HD.

Różnica w przekątnej ekranu nie jest dla mnie żadnym problemem.
Oba modele różnią się częstotliwością odświeżania pierwszy 400Hz, drugi 800Hz (słyszałem że jest to tak naprawdę 100 i 200Hz).

1. Czy decydując się na zakup droższego modelu będzie zauważalna jakakolwiek różnica w obrazie przy jego użytkowaniu porównując z tańszym modelem? Różnica w cenie to prawie 1500 zł, zatem czy naprawdę warto zakupić ten droższy?

2. Może to głupie pytanie: Czy jest możliwość podłączenia obu modeli do komputera PC za pośrednictwem kabla HDMI?


Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź.
 
Do góry