dylemat po plazmie

piteron

Active member
Bez reklam
tak jak w temacie
posiadałem przez 3 tyg plazmę Panasonica 42 PX80,którą ostatnio sprzedałem z powodów czysto ekonomicznych(i nie tylko,bardzo proszę o nie przekonywanie że plazma to jest to)
teraz chcę zakupić LCD,dlaczego
-nie chce mi się uważać na wszystko(wypalające się loga,paski na TVN 24 itp),
-nie mam czasu na wygrzewanie TV przez określony czas
-praca na tym TV podłączając konsolę PS jest nie taka jak sobie wyobrażałem


ale teraz konkrety,w pytaniach i odpowiedziach;)

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? -pokój 23 m

jaki sygnał ? -kablówka Aster,

jaka odległość od ekranu ? -3,5-4 metry

jakie urządzenia do podłączenia? -DVD,PS,w najbliższym czasie BR

jaka klasa cenowa? -max 5000 tyś

więcej oglądasz w dzień czy w nocy? -40% dzień,60% noc

jakie masz nasłonecznienie pokoju ? -okna po stronie zachodniej,słońce od ok 17,telewizor stoi tyłem do okna

ile osób zasiada przed telewizorem? -2-4

Jaki masz ulubiony program? - TVN24.TVN TURBO,DISCOVERY,EUROSPORT

jaki masz telewizor? -CRT Grundig 28' 100Hz

Ma stać czy wisieć? -na tą chwilę będzie postawiony na dołączonej podstawie

co mam obecnie w głowie

Sharp LC42XL2E
Sharp LC-46X20E

TOSHIBA 40ZF355
TOSHIBA 42Z3030
TOSHIBA 42XV505

SONY KDL 40 W 4000

Samsung LE40A656

i teraz jakie mam wymagania
dobre skalowanie SD,poprawne wyświatlanie kolorów,brak efektu smużenia,automatyczne dostosowanie formatu obrazu,bezproblemowa praca z konsolą PS,cena max 5000 tyś z ewentualnymi przesyłkami

co do wielkości obrazu
ostatnio miałem pożyczonego Philipsa 47PFL9632,i powiem krótko,rozmiar mnie nie przeraża,a nawet bardziej konfortowo ogląda mi się na takim ekranie w porównaniu z Panasonikiem 42' który miałem do porównania,jednak nie mówię kategorycznie że czym większy tym lepszy,może być i 40',byle by spełnił moje jakies tam wymagania
z góry dziękuję za pomoc,i ewentualne linki do sklepów z cenami(olimpiada się zbliża,a co jak co ale na 28'nie ma sensu oglądać takiegoi widowiska)

p/s
jeszcze jedno
testy Kikiego dośc uważnie przestudiowałem,porównywałem testy z TV własnoocznie(nie tylko w sklepie,ale w miarę możliwości i u znajomych) i wiem tylko tyle że gdybym nie przeczytał tych opini,na pewno nadział bym się na minę8)kupując to co nie koniecznie by mi się podobało,więc ta drogą pragnę podziękowac Autorowi za włożony trud,i przede wszystkim zaoszczędzone pieniądze i nerwy

jeszcze raz proszę o nie przekonywanie mnie do plazmy!!!!
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Kiki
czy kolejnośc jest przypadkowa,czy to wyznacznik jakiś:roll:
co do JVC
nigdzie ale to nigdzie nie mogę go namierzyć w sklepach w wawie ,żeby choć dotknąć obudowy:(
a co sądzisz o Sharpie LC-46X20E,dzisiaj spędziłem z nim w sklepie jakąś godzinę,i powiem szczerze że taka wielkość ekranu jakos mnie przekonała:cool:
 

piteron

Active member
Bez reklam
Szanowni forumowicze
oto moje ostateczne typy


Sharp LC-46-42XL2E
http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_79/products_id/2468
TOSHIBA 42Z3030 DG
http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_73/products_id/2318
Samsung LE-46-40A656
http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_79/products_id/2566
SHARP LC-46-42X20E
http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_79/products_id/2364
SONY KDL-40-46W4000
http://www.avpartner.pl/product_info.php?cPath=26_54_133&products_id=1866

proszę o jakies wskazówki,jak na razie sam czytam forum i porównuję wybrane modele,ale już mam takiego "kociokfika" że sam nie ruszę z tematem,jak już pisałem zależy mi szczególnie na dobrym skalowaniu SD,i braku efektu smużenia(sport)


 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
Niestety sport nie będzie wyglądał idealnie na żadnym z tych TV, do tego potrzebowałbyś CRT lub plazmy ;)

Ja mam Toshibę Z (tyle że 37, po wielu perypetiach i ciężkich negocjacjach z żoną udało się go kupić, choć nie do końca tam gdzie chciałem) i po paru dniach zabawy ze zwykłą kablówką (Aster Kraków) muszę powiedzieć, że w SD Toshiba sprawuje się wyśmienicie. Skalowanie jest na prawdę ok, kolory super choć tutaj polecam zakup w sklepie gdzie skalibrują Ci telewizor (sam miałem taki sprytny plan ale mi go żona finansowo ubiła :roll: ) , Toshiba ma na prawdę wiele opcji i ustawień i ciężko się z tym samemu połapać.

Jedyną poważną wadą tej Toshiby mą być kąty w pionie, wystarczy wstać siedząc na wprost ekranu i obraz staje się dużo jaśniejszy. Natomiast na boki nie ma żadnego problemu z kanapy + fotele i oglądanie w 5-6 osób, pewnie jak ktoś stanie z aparatem obok telewizora to są LCD które lepiej wypadną na takim zdjęciu, ale nazwałbym to problemem wirtualnym, w normalnych warunkach nie będzie Ci to przeszkadzać

Z pozostałych TV ciekawą propozycją wydaje się być Samsung A6, Sharpa zwłaszcza X20 bym raczej zignorował jeżeli zależy Ci na sporcie, natomiast Sony ponoć nie smuży jak na TV 50Hz" ale ma skalowanie gorsze niż Sharp (jeżeli wierzyć opisom, trzeba by to na żywo zobaczyć obok siebie żeby ocenić) no ale ciężko mi oceniać obiektywnie bo ja już wyboru dokonałem ;) i wygląda na to że jestem z niego bardzo zadowolony

pzdr

a jeszcze jedna uwaga, w przypadku Astera niecyfrowego jakość Eurposrot jest mocno zmiena, niektóre transmisje wyglądają rewelacyjnie (np. piłka nożna plażowa, czy ostatnio kolarstwo) inne wyglądają dramatycznie słabo, nie wiem jak będzie z asterem cyfrowym i Eurosportem HD

i jeszcze jedna sprawa, po przesiadce z plazmy w Toshibie Z może przeszkadzać Ci czerń, jak na standardy LCD nie jest zła ale daleko jej od ideału i Samsung czy Sony będą pod tym względem na pewno lepsze, ewentualnie Toshiba ZF ;) ale to już droższa zabawa
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
serdeczne dzięki za podpowiedź,szczególnie za taka że nie wychwala TV po sygnale HD
chyba jednak zdecyduję się na pokaz w domu,choc tak po cichu mówiąc to myślałem że wybiorę droższy TV bez pokazu,ale..................:hmm:
 

alyjen

New member
Mam też podłączony do tego telewizora komputer i jestem dość przekonany, że praktycznie każdy z wyżej wymienionych zagra rewelacyjnie przy filmach BR lub dobrej jakości DVD więc tutaj nie ma wielkiego problemu

natomiast skalowanie SD wystawia taki sprzęt na ciężką próbę i tutaj albo trzeba mieć mocne przekonanie że dany model się spodoba, albo trzeba zobaczyć kilka obok siebie i zdecydować poprzez eliminację jeżeli nie ma się jakiś faworytów
a niestety w naszym kraju dominuje sygnał przeciętnej jakości i niezależnie od tego czy jest to analog czy jego cyfrowa wersja to potrafi odebrać dużo radości z zakupu nowego sprzętu
Obejrzałem na tej Toshibie już kilka filmów (które normalnie raczej bym zignorował bo widziałem po 20x, np Parszywa 12, 7 Lat w Tybecie, Kosmiczni Kowboje) i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że nie jestem rozczarowany tym co widzę => efekt zgodny z zamierzonym ;)
 

piteron

Active member
Bez reklam
a w jakiej cenie dostanę tego Sharpa u Ciebie w sklepie
jeśli w podobnej jak w Digitalo to biorę prezentację

p/s
Panowie
jeszcze pytanie o z3030
czy wersja 42 i 46 calowa ma taką sama matrycę,bo coś kojarzy mi się że matryce sa różne,i że w modelu 46 calowym nie występuje juz problem z kątami tak jak w wersji 42
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
dopiero 52 i 57 różnią się zasadniczo matrycami MVA
w mniejszych rozmiarach jest IPS lub jej wariacje a różnice w kontraście dynamicznym podane dla poszczególnych rozmiarów nie wynikają z tego że każdy TV ma inną matrycę ;)
ja z 37ki jestem bardzo zadowolony, daje miękki przyjemny obraz w SD i jest bardzo ostro i wyraźnie w HD i grach
ale nie uznawałbym tej serii za jakiś najlepszy dostępny model, dużo zyskuje jeżeli się uwzględni ekonomię i to że np. 37" można już dostać grubo poniżej 4k, choć z drugiej strony odbije się to pewnie w rachunku z prąd ;)
 
Do góry