dylemat kupna- PS60E6500 czy UE55ES6800 ???

jack_top

New member
Panowie, Panie.

Bardzo proszę o fachową pomoc. Przymierzam się do zakupu samsunga. Ponieważ nie mam kasy na najbardziej wypasione modele serii 8 czy 9, znalazłem cenowo podobne z tytułu posta.

Nie ukrywam że ciut brakuje mi tych 5 cali w LEDowej wersji 6800 i chciałbym rozmiarowo większy model.

TV ma być podłączony pod satelitę z kartą CI (chyba będzie Cyfra+), dostęp do netu będzie także ważny.

Interesuje mnie więc wyłącznie opinia dotycząca jakości wyświetlanego obrazu. I wszystkiego co się z tym wiąże. Nie jestem ani nałogowym oglądaczem sportu (raczej wpadkowo), ani graczem konsolowym. Chcę jak najlepszej jakości obrazu i komfortu obsługi.

Co myślicie?
 

tdx

New member
Bez reklam
A jakie warunki w pomieszczeniu gdzie będzie stał/wisiał tv?
Komfort obsługi jest taki sam bo to samsung, modele pod względem wyposażenia też są podobne. :)
plusy tego LEDa
+ dobre kolory, ostry obraz (nawet w ciągu dnia w silnie nasłonecznionym pokoju)
+ małe pobór prądu

plusy tej Plazmy
+ naturalniejsze kolory
+ większy ekran

Sugeruje zobaczyć 1 i 2 TV w akcji bo wiele będzie zależało od Twojego subiektywnego odczucia :)
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
To kiepski pomysł na takie modele.
Do jakiej kwoty zakup?
Odpowiedz proszę na pytania będzie znacznie łatwiej:

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...przygotuj-odpowiedzi-na-ponizsze-pytania.html

A to niby dlaczego kiepski pomysł? W watku o e6500 jedna z forumowiczek pisze ze 2 sciany w jej pokoju to same szyby i jest zachwycona. Prawie kazdy zagraniczny test to potwierdza. Wiec w czym problem.

Bierz który chcesz i bedziesz zadowolony. Ja bym brał e6500, bo wiekszy
 

jack_top

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 51m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głównie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? tak
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? najlepszą jakość wyświetlanego obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? TVSAT
10.Jakie urządzenia ? karta CI Cyfry+
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? informacyjne, przyrodnicze, sportowe,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? samsung, wybór z modeli wskazanych w zapytaniu lub podobnych
17.Preferencje co do wielkości ? 55/60 jak w zapytaniu
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne przełączanie kanałów, zła jakość obrazu,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po południu, wieczór,
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? które lepsze.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Powtórzę sie... bierz PS60E6500 (chcesz do sportu, wiec płynność przede wszystkim)
Więcej ? Proszę bardzo
Jak najlepsza jakość obrazu - plazma
oglądasz wieczorami - plazma
Ta sama kasa a 5 cali więcej - plazma
3D pasywne - połowa rozdzielczości pionowej ale nie męczą się gały - traktuj jako gadzet a nie wyznacznik w wyborze
Zresztą obydwa TV mają technologię aktywną
 
Ostatnia edycja:

piotrusbor

New member
Witam, jak podłączyć głośniki zewnętrzne tak aby dźwięk z tego tv z youtuba szedł wlasnie na nie ? Dodam że mam stare kino i ma ono tylko wejście euro i wejście l mono i r. Z samego tv dźwięk idzie ładnie natomiast z youtuba tylko na głośnikach tv a nie na zewn.
 
Do góry