dylemat 50" czy 42" z 3,8 metra

timonek

Member
Bez reklam
supczinskib napisał:
Moje odczucie w tej materii jest takie, ze telewizor w sklepie wypada subiektywnie wiekszy niz pozniej w domu.

Witam nie zgodze sie z tym stwierdzeniem poniewaz jest odwrotnie wszystko w sklepie jest mniejsze niz pozniej w domu i to nie koniecznie musi sie tyczyc tv sklepy maja wieksza powierzchnie a w domu zawsze potem wszystko jest wieksze, ale i tak polecam 50 z tej odleglosci bez zastanowiania sie.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
timonek napisał:
Witam nie zgodze sie z tym stwierdzeniem poniewaz jest odwrotnie wszystko w sklepie jest mniejsze niz pozniej w domu i to nie koniecznie musi sie tyczyc tv sklepy maja wieksza powierzchnie a w domu zawsze potem wszystko jest wieksze, ale i tak polecam 50 z tej odleglosci bez zastanowiania sie.
Dokładnie jest tak jak mówisz. To co w sklepie wydaje sie np małe, w domu jest spore. Co ciekawe jak zmieniałem tv z 32'' na 37'' to zmiana wydawała sie duzo większa niz jak zmieniałem po roku z 37 na 42'' mimo ze w obu przypadkach róznica to 5 ''
 

Hans68

New member
Witam !

Od 2 tygodni mam Samsunga PS42A451 i jestem bardzo mile zaskoczony tym co oglądam. Szczególnie zaskoczyła mnie jakość odbioru TV ze zwykłej anteny. Jakość z N nie powinna budzić zastrzeżeń. Co do Divx to tu należy zwrócić uwagę na jakość materiału. Nie można sie spodziewać niczego dobrego po filmie nagranym na 1 płycie CD. Pixeloza pewna ! Przyjemność ogladania żadna a im większa przekątna tym gorzej.
W przypadku DVD to też różnie wygląda. Są filmy nagranie skandalicznie. Są także nagrane poprawnie ale szału nie robią. Są wreszcie filmy nagrane wyśmienicie po obejrzeniu których zastanowicie sie poważnie czy jest sens inwestować w blue ray.
Pierwotnie miałem zamiar nabyć Panasa 50 cali. Jednak nagle model 50PV8 stał sie nieosiągalny. Żaden sklep nie chciał konkretnie powiedzieć czy w ciągu 2 tygodni są w stanie sprowadzić. Po szybkim rekonesansie w terenie doszedłem do wniosku, że skoro nie ma 50 cali to nabędę 42PV80. Cena 2500. Była do przełknięcia. Wdepnąłem jednak u konkurencji na Sama PS42A451 za 2100 i stwierdziłem, że skoro nie ma tego co bym chciał to biorę najtańszy towar na rynku i już. Za 2, 3 lata będą pewnie jeszcze lepsze okazje.
Wcale nie żałuję takiej decyzji.
Dziś mogę powiedzieć, że choć 50 cali wcale nie byłoby zbyt dużym ekranem a oglądamy z odległości od 2,5 do 3,5 m to na tych 42 calach też czujemy sie jak w kinie.
 

qwert

New member
Hehe :D Ale w kinie siedzimy ok 2-3 godzin, ciekawe czy przy ogladaniu w domu, bez przerwy takiego olbrzyma nie mielibyśmy zawrotów głowy i oczopląsów.
Ale i tak jestem zdania że im większy telewizor tym lepiej.
 

timonek

Member
Bez reklam
qwert napisał:
Hehe :D Ale w kinie siedzimy ok 2-3 godzin, ciekawe czy przy ogladaniu w domu, bez przerwy takiego olbrzyma nie mielibyśmy zawrotów głowy i oczopląsów.
Ale i tak jestem zdania że im większy telewizor tym lepiej.

Kto oglada bez przerwy to oglada ja nie ogladam tv wiecej jak 3 do 4 godzin i nie mam na mysli tu ogladania wiadomosci czy programow tylko filmy bo program czy wiadomosci mozna ogladac i na 30 calach bo co tam podziwiac redaktora jakiegos co prowadzi wiadomosci duzy ekran jest potrzebny do filmow czy to np. przyrodniczych czy do fabularnych gdzie sie przyjemniej oglada na duzym ekranie.
 

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
timonek napisał:
Witam nie zgodze sie z tym stwierdzeniem poniewaz jest odwrotnie wszystko w sklepie jest mniejsze niz pozniej w domu i to nie koniecznie musi sie tyczyc tv sklepy maja wieksza powierzchnie a w domu zawsze potem wszystko jest wieksze, ale i tak polecam 50 z tej odleglosci bez zastanowiania sie.
Masz rację, w większej przestrzeni przedmioty wydają się mniejsze zatem w sklepie powinny wyglądać na mniejsze. Ale jednocześnie czasem rzeczywiście powstaje uczucie jak się przywiezie tv do domu, że jest jakiś mniejszy. Wydaje mi się że to wynika z faktu, że w tych sklepach z TV oglądamy je zwykle z dość bliska 1-2m. Jak przychodzimy do domu i siadamy na kanapie 4m od TV to wydaje się jakiś mały i mamy ochotę się przysunąć.
 

gofer

New member
Z takiej odległości to 50 cali minimum, a jak oglądam jakiś film w hd to siedzę około 1metra od tv i jest w sam raz:grin::grin::grin::grin:, ma samsunga 50 cali od dwóch miesięcy i jak teraz wchodzę do salonu to tv wydaje mi się mały, szkoda że wszystkie tv powyżej 50 cali są takie drogie, bo chętnie woziłbym 60 cali:D:twisted:
 

qwert

New member
Mi 50 calowe TV w sklepie wydają się małe (w domu spoko) a patrząc na 42' wydaje mi się że to 37'. Kwestia przyzwyczajenia.
Faktycznie gdyby nie duże ceny telewizorów większych niż 50' , to z miłą chęcią bym takiego 63' calowca przyjął pod swój dach :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak na dobrą sprawę to jest walka o wyższość świąt.
Przecież przy takiej robieżności trzeba skorzystać z prezentacji w Domu.
Coraz więcej osób żałuje swojego wyboru.
To Twoja decyzja czy dołączysz do zachwyconych - czy niezadowolonych.
Makieta niewiele wnosi i zaciemnia obraz. Ponieważ obraz naścianie jest jak lustro gdy nie świeci a jak świeci rozjaśnia to makietowe miejsce.
Po co wydając własną kasę narażać się na stress.
 

jacekkoz

New member
witam,

fakt 46" było by złotym środkiem ale znalazłem takowe tylko w Full HD a to mnie nie interesuje.

Eksperymentowałem z makietą z tektury :) Dało pewien obraz jak plazma będzie wyglądała.

Ale w końcu zdecydowałem się na 42". Na ten wybór złożyły się następujące czynniki:

1. Tak jak napisałem wcześniej, TV będzie stał/wisiał we wnęce 175x50. Po wstawieniu w tą wnękę 50" wyglądało by to raczej kiepsko.

2. Mój 3,5 letni syn sporo siedzi przed TV i nie chciałem żeby dostał zeza rozbieżnego. To był dość ważny argument.

3. Usiadłem u kumpla i odlądałem 42" z 3,5 i było naprawdę spoko, Nie byłem sobie w stanie wyobrazić 50" z tej odległości

4. Cena (najmniej brana pod uwagę), ale w sklepei nie dla idiotów kupiłem 42" za 1950 pln.

Generalnie nie żałuję wyboru. Serio serio. Uważam, że przy moich warunkach 50" było by przesadą.

Ale.... zawsze jest jakieś ale :) Gdybym z tej samej odlegości miał oglądać plazmę powieszoną na płaskiej, jednolitej ścianie to 50" było by w porządku.

W każdym razie dziękuę wszystkim za poradę. Sorry że się nie posłuchałem ale miałem parę silnych argumentów za 42" a za 50" przemawiało bardzej szpanerstwo, czy chęć posiadania wiekszego sprzęta niż znajomi. Rozsądek wziął górę.

Jeszcze raz dzięki za poradę.

I jeszcze jedno pytanie OffTopic:

jak podłączyć kino domowe które ma tylko wyjście HDMI a nie ma wejścia. Mam kino połączone z TV za pomocą kabla HDMI, enkę za pomoca kabla HDMI i mam problem bo musze jakoś audio z enki podłączyć do kina. Czy jest jakaś zasadnicza różnica między poączeniem optycznym a zykłymi chinchami?
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
Quantum Of Solace !!!

Wg fachowców z renomowanej firmy Sony - TV LCD Full HD 52" powinno się oglądać z odległości 2.1m powierzchnia wymagana min 4,5m kwadratowego tak,że jak masz kasę to kupuj jak największy odbiornik !!!:)
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
jacekkoz napisał:
witam,
fakt 46" było by złotym środkiem ale znalazłem takowe tylko w Full HD a to mnie nie interesuje.
Eksperymentowałem z makietą z tektury :) Dało pewien obraz jak plazma będzie wyglądała.
Ale w końcu zdecydowałem się na 42". Na ten wybór złożyły się następujące czynniki:
1. Tak jak napisałem wcześniej, TV będzie stał/wisiał we wnęce 175x50. Po wstawieniu w tą wnękę 50" wyglądało by to raczej kiepsko.
2. Mój 3,5 letni syn sporo siedzi przed TV i nie chciałem żeby dostał zeza rozbieżnego. To był dość ważny argument.
3. Usiadłem u kumpla i odlądałem 42" z 3,5 i było naprawdę spoko, Nie byłem sobie w stanie wyobrazić 50" z tej odległości
4. Cena (najmniej brana pod uwagę), ale w sklepei nie dla idiotów kupiłem 42" za 1950 pln.
Generalnie nie żałuję wyboru. Serio serio. Uważam, że przy moich warunkach 50" było by przesadą.
Ale.... zawsze jest jakieś ale :) Gdybym z tej samej odlegości miał oglądać plazmę powieszoną na płaskiej, jednolitej ścianie to 50" było by w porządku.


Ciekawe rzeczy po pierwsze dieciak nei dostanie zeza ani niczego innego a po drugie to jaki miales wczesniej tv ze piszesz ze z 3.5 metra 42 jest w sam raz a 50 bylo by za duze niczym sie powie za duze trzeba najpierw siasc przed takim.
 
Do góry