dylemat 50" czy 42" z 3,8 metra

jacekkoz

New member
Witam,

kupuje plazmę Panasonic PV8 i mam dylemat między 42 a 50". Odległość od ściany na której będzie wisiała plazma do miejsca z którego oglądam to jakieś 3,5 do 3,8 metra.

Wiem że teoria mówi że powinienem kupić 42 cale ale na forum często daje się wyczytać info że ludzie narzekają na za małe tv. Jednak według "sprzedawców" powinienem kupić 42". Gdybym znalazł palzmę 46" w HDReady to bym się nie zastanawiał. Problem w tym, że wczoraj była ze mną szanowana małżonka i słyszała że powinienem kupić 42". Ciężko będzie ją przekonać. Zwłaszcza, że 50" kosztuje 3180pln a 42" w MM kosztuje 1999pln

Warunki odbioru to telewizja n oraz sporo divxów puszczanych przez usb podpięte do kina domowego. Raczej nie palnuje podłączania kompa.

Tak więc chciałem zadać pytanie posiadaczom plazm, którzy oglądają z odległości około 3,5 metra: czy 42 wystarczy i czy 50" nie będzie za duże. 50" mnie korci ale nie wiem czy nie będzie mnie baniak bolał i nie dostanę zeza rozbieżnego.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

magic79

New member
Nie słuchaj tego co mówią sprzedawcy tylko kupuj 50.Telewizory w domu po pewnym czasie strasznie maleją.Ja oglądam Tv z 1,5 max 2 metrów i zastanawiałem się nad 32 lub 37 cali.Na szczęście kupiłem 37 a teraz chętnie bym się zamienił na 42 lub chociaż 40;)
 

jacekkoz

New member
ciężko powiedzieć jaka jest wielkość pokoju. Generalnie jest to część wydzielona z większego salonu. Tv będzie wisiał we wnęce o wymiarach 50x180x280. Naprzeciwko na ścianie, która jest oddalona o jakieś 4 metry, stoi kanapa z której oglądam TV. Odejmując miejsce na oddalenie tv od ściany oraz oparcie to wychodzi jakie 3,5 metra od tv do paszczy.

Generalnie tv będzie stał w miejscu gdzie kiedyś był pokój około 10-12 mkw. Boję się że przy 50" mogę poczuć się lekko klaustrofobicznie.
 

plor

New member
Mam ten sam problem z wyborem LCD 46 czy 52''. Pomijając już różnicę w cenie (2000) kwestia odbioru sygnału z kablówki. Może ma ktoś TV z tunerem cyfrowym TOYA i 52'' i zechciałby się podzielić spostrzeżeniami o jakości odbioru przy tej wielkości TV.

Pozdrawiam
Piotrek
 

qwert

New member
Doradzam 50 cali bez zastanowienia ! Oglądam z 3 m -wcześniej miałem 42' i okazał się niewystarczający dlatego ...mam większy.
 

Arly

New member
Bierz śmiało 50. Tez to przerabialem . Ogladam z dwoch miejsc: 3,5-4m i ok 6m. Fakt, przez 2 dni zona marudzila ze za duzy ( o tesciach nie wspomne):D . Dla mnie tez byl szok ale ze szczescia:p a przesiadlem sie z 21 cali... a teraz mysle ze i 58 cali bylby ok ale na szczescie cena skutecznie odstrasza:-D
Teraz jak bede zmmienial za minimum 5 lat to juz bedzie pewnie laser 65 cali;) chyba ze plazmy do tego czasu pokarza cos nowego.
Pozdrawiam serdecznie
 

jacekkoz

New member
jaki rozmiar boków ma plazma 50"

wiem że się kania podstawówka ale to było 25 lat temu :)

pewnie jednak skończy się na 50". Ale jak próbuję sobie wyobrazić te 50" w mojej wnęce to cały czas mam wątpliwości.
 

ankan

New member
50 czy 42 cale

Stary kupuj 50, ja mam 42 i nTV oglądami z 4 m. i mowie Ci chętnie zamieniłbym to na 50 cali napewno bedzie super. :)
 

qwert

New member
jacekkoz napisał:
jaki rozmiar boków ma plazma 50"
Ale jak próbuję sobie wyobrazić te 50" w mojej wnęce to cały czas mam wątpliwości.

Moja pv-ka ma wymiary :
Obudowa- 121cm szer x 78cm wys.
Sam Ekran- 111cm szer x 62.3cm wys.
Radze kupić od razu 50' żeby póżniej nie żałować :D
Pozdrawiam.
 
Do góry