Dwie plazmy. Którą kupić ?? 64-65''

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bardzo dobry wybor, a to ze namawiano Cie na samsunga to i nie dziwne, dziwne by bylo jakby nie namawiano Ciebie :) Pozdro.
 

alpin

Member
Dzisiaj byłem w paru sklepach w poszukiwania tego Panasa niestety, we Wrocławiu nigdzie go nie ma.
W Saturnie miła pani próbowała mnie namówić na takie cudo: Sony kdl65w855abaep nawet nieźle to świeciło na programach(TVN,tvp1) z pendrive. W necie zero informacji na temat tego telewizora.:niewiem: co to za nowość?
 

wojtas86

New member
pierwsze wrażenia z 65VT60 -- > jakość obrazu, zadowala mnie w pełni, SD dobrze wyświetla, nie mówiąc już o pozostałych sygnałach.
Jedynie mógłby być jaśniejszy, czyli lepsza biel :)

ciekaw jestem czy kalibracja pomoże w tym zakresie ?
 

SDman

Banned
pierwsze wrażenia z 65VT60 -- > jakość obrazu, zadowala mnie w pełni, SD dobrze wyświetla, nie mówiąc już o pozostałych sygnałach.
Jedynie mógłby być jaśniejszy, czyli lepsza biel :)

ciekaw jestem czy kalibracja pomoże w tym zakresie ?

Witam,
w zakresie czystej bieli oczywiście, że pomoże.
Ogólnie w jasności już nie.
Dziwi mnie to trochę, bo ST60 po skalibrowaniu bielą pobiła mojego starego Philipsa
(myślałem, że to nie możliwe) i jest tak jasna, że po kalibracji spokojnie w niesłoneczny dzień
lub przy sztucznym świetle mogę na kontraście 22 ze 100 oglądać -obraz bomba !

Pozdr.
 

B.D.

New member
wojtas przemyśl temat jasności, mam ten sam model i czasami mi to przeszkadza a mam ciemne pomieszczenie, kalibracja nie poprawi jasności ale obraz będzie czystszy w porównaniu do thx, a tak generalnie to plazma raz zachwyca a raz denerwuje, jak coś to pytaj
 

alpin

Member
Już miałem zamawiać w sklepie internetowym a teraz są jakieś wątpliwości, u mnie też będzie grał w salonie tyłem do okna, cały czas w cieniu.
Napisz co cię denerwuje.
 

SDman

Banned
Już miałem zamawiać w sklepie internetowym a teraz są jakieś wątpliwości, u mnie też będzie grał w salonie tyłem do okna, cały czas w cieniu.
Napisz co cię denerwuje.

Witam,
ST60 stoi mniej więcej tak:
View attachment 8752

Słońce może nie takie mocne ale jest, kontrast 22 przy wyłączonym czujniku.
Jak słońce daje max włączam czujnik i bez problemu daje radę.
Wiem, ze ST60 jest jaśniejsza od VT ale czy aż tak bardzo ?

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

B.D.

New member
1. jasność - i nie chodzi tu tylko o oglądanie w dzień, wieczorem jak jest dużo białego koloru to obraz robi się ciemniejszy i jałowy, wyobraź sobie dobrze oświetloną ludzką twarz i jak w tle masz biały kolor to to ta twarz szarzeje
2, szary czarny w dzień - jak jest sporo światła bezpośredniego lub rozproszonego to czerń robi się szara a obraz lekko zamglony
3, powidoki - niestety mimo grzecznego używania przez pierwsze 200, 300 godzin powidoki na jasnym tle występują, logo eurosportu czy tvn24 dostrzegalne, zwłaszcza jak kamera się przesuwa. Ale tak sobie myślę że jak samsung jest jaśniejszy to powidoki mogą być bardziej widzialne.
Ale żeby nie wyszło że jestem przeciwnikiem plazm testowałem wcześniej w domu pfl8008 oraz w905 i plazma mimo kilku wad jest wg mnie lepszym wyborem. W ledach clouding, a pod nawet niewielkim kątem fioletowa czerń, blade kolory i jakieś zamglenie.
 

prezy

New member
Bez reklam
W ledach clouding, a pod nawet niewielkim kątem fioletowa czerń, blade kolory i jakieś zamglenie.

Ja już nic nie rozumiem. Jedni twierdzą że czerń fioletowa, blade kolory i mgła. A z drugiej strony "opiniodawcy" twierdzą, że obraz jest jaskrawy i jak to nazywają "cukierkowy" co jest bardzo denerwujące.
Wniosek ......?!
 

RHJG

New member
Bez reklam
Wniosek;nie ma idealnego TV, żeby było w miarę OK to trzeba zacząć od jak najlepszego dostarczonego sygnału.Po drugie profesjonalna kalibracja....
 

SDman

Banned
1. jasność - i nie chodzi tu tylko o oglądanie w dzień, wieczorem jak jest dużo białego koloru to obraz robi się ciemniejszy i jałowy, wyobraź sobie dobrze oświetloną ludzką twarz i jak w tle masz biały kolor to to ta twarz szarzeje
2, szary czarny w dzień - jak jest sporo światła bezpośredniego lub rozproszonego to czerń robi się szara a obraz lekko zamglony
3, powidoki - niestety mimo grzecznego używania przez pierwsze 200, 300 godzin powidoki na jasnym tle występują, logo eurosportu czy tvn24 dostrzegalne, zwłaszcza jak kamera się przesuwa.
Witam,
pkt.1 kłania się kalibracja w szczególności parametry IRE10,20 itd, również w gamma.
pkt.2 oczywiscie ale mówisz o ekstremalnych -nasłonecznionych warunkach na takie jeszcze nie
wymyślono TV. Co z tego, że wysoki model Philipsa dawał radę na czujniku ON jak niestety
degradacja kolorów i przepalenie strasznie się nasilały.
pkt.3 obym nie doświadczył.
Wniosek;nie ma idealnego TV, żeby było w miarę OK to trzeba zacząć od jak najlepszego dostarczonego sygnału.Po drugie profesjonalna kalibracja....

Całkowicie słuszne słowa. :eek:k: .

Pozdr.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Ja już nic nie rozumiem. Jedni twierdzą że czerń fioletowa, blade kolory i mgła. A z drugiej strony "opiniodawcy" twierdzą, że obraz jest jaskrawy i jak to nazywają "cukierkowy" co jest bardzo denerwujące.
Wniosek ......?!


Wniosek jest jeden:

1. Goście którzy twierdzą j.w., ani nie umieją sami ustawic odpowiednio swojego LCD, ani nigdy nie posiadali LCD "ze średniej półki" tylko użytkują najtańsze modele i stąd te problemy. Wśród tych malkontentów są na pewno, także posiadacze taniutkich plazm, gdzie obraz to jedna wielka kicha, a obraz na ich TV da się oglądac jedynie w piwnicy bez okna.

:wink:
 

prezy

New member
Bez reklam
Wniosek;nie ma idealnego TV, żeby było w miarę OK to trzeba zacząć od jak najlepszego dostarczonego sygnału.Po drugie profesjonalna kalibracja....

Zgadza się, ale zawsze możemy wybrać ten Tv który najbardziej jest zbliżony naszemu ideałowi.
Chodzi mi o to że są posiadacze ale jeszcze nie użytkownicy, którzy nie potrafią albo nie chcą dobrze skalibrować Tv i dają opinie do tego samego tv obraz blady, obraz "cukierkowy", obraz się trzęsie itp.
Jestem ciekawy jak by im wrzucić tylko pierwszy bieg w porsche i kazać jechać 200 km/h.
Pewnie też zaczną marudzić, że auto jakieś przereklamowane :)
 

B.D.

New member
Ale ja mam skalibrowany tv :). Tylko nie pisz że ktoś mi źle skalibrował bo jak napiszesz że miał zły sprzęt to po przeczytaniu tej dyskusji nikt nie będzie chciał kalibrować swojego tv :)
 

SDman

Banned
Ale ja mam skalibrowany tv :). Tylko nie pisz że ktoś mi źle skalibrował bo jak napiszesz że miał zły sprzęt to po przeczytaniu tej dyskusji nikt nie będzie chciał kalibrować swojego tv :)

Oczywiście sztuka sztuce nie równa, jak Ci się chce klepnij na ustawieniach własnych
takie:
http://hdmoje.strefa.pl/kalibr.txt
oczywiście delikatnie pod otoczenie i własne preferencje modyfikuj.
Jak będzie się wyświetlał obraz z tłem prześwietlonym zobacz na nich i swoich.

Pozdr.
 

gs500f

New member
witam,
zdecydowałem się na plazmę (będzie to moja pierwsza plazma)
Służyć będzie w 80% do odbioru tv SD, więc musi ją dobrze skalować.
Oglądałem wiele modelów i zawęziłem swój wybór do dwóch modeli

1) Panasonic 65VT60
2) Samsung 64 f8500

i tutaj proszę was o poradę, na który model postawić :)

Witam,

Chiałbym się przyłączyć do dyskucji.
Tez mam dylemat z wyborem, tyle ze ja jeszcze dodałbym do powyższej dwójki jeszcze jeden model 65ST60.
TV będzie działał popołudniami i wieczorami, ale oczywiście w weekend w godzinach przed i popołudniowych. Repertuar - bajki, programy przyrodnicze, mecze piłki nożnej, no i filmy.
Jednak często równiez będzie na nim odbywały sie pojedynki rozgrywane na konsoli.
FIFA, strzelanki i wyscigi.
Przyznam ze to moja pierwsza plazma, teraz 52" LCD w salonie, sypialnia LED 40".
Co do LCD - dla mnie 100 razy lepiej odbiera niż nowe zakupione miesiąc temu LED do sypialni.
A wiem że plazma, bedzie lepsza ....mam nadzieję.
Czego się boję ?
1.powidoków - może któryś model ma jakieś zabezpieczenie i coś można robić aby to nie powstało ?
2. input lag - to chyba podczas gier najbardziej widoczne będzie ?
3. bzyczenia
4. Najwięcej oglądamy meczy - i nie wiem czy nie będzie smuzenia ?
5. Podobno niekórzy widzą drgania - jak to sprawdzić. ( ja np. widzę na projektrze przy szybkich akcjach w filmie na scianie 3 kolory RGB - jest jakis ułamek sekundy, żona tego np. nie widzi)

Wdzięczny będę za Wasze opinie, podpowiedzi i uwagi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Najlepsze zabezpieczenie ma Panasonic 65VT60
2. Input Lag - 65vt60
3. Jest w niewielkim stopniu - wszystko ogólnie zależy jak słuchasz telewizora, na jakim poziomie głośności ?
4. Nie będzie na żadnym, chyba że zamiast anteny masz "kij"
5. Niewielki procent to widzi, sprawdź w sklepie czy należysz do tej grupy
 
Do góry