Dwie plazmy. Którą kupić ?? 64-65''

SDman

Banned
Witam,

Chiałbym się przyłączyć do dyskucji.
Tez mam dylemat z wyborem, tyle ze ja jeszcze dodałbym do powyższej dwójki jeszcze jeden model 65ST60.
TV będzie działał popołudniami i wieczorami, ale oczywiście w weekend w godzinach przed i popołudniowych. Repertuar - bajki, programy przyrodnicze, mecze piłki nożnej, no i filmy.
Jednak często równiez będzie na nim odbywały sie pojedynki rozgrywane na konsoli.
FIFA, strzelanki i wyscigi.
Przyznam ze to moja pierwsza plazma, teraz 52" LCD w salonie, sypialnia LED 40".
Co do LCD - dla mnie 100 razy lepiej odbiera niż nowe zakupione miesiąc temu LED do sypialni.
A wiem że plazma, bedzie lepsza ....mam nadzieję.
Czego się boję ?
1.powidoków - może któryś model ma jakieś zabezpieczenie i coś można robić aby to nie powstało ?
2. input lag - to chyba podczas gier najbardziej widoczne będzie ?
3. bzyczenia
4. Najwięcej oglądamy meczy - i nie wiem czy nie będzie smuzenia ?
5. Podobno niekórzy widzą drgania - jak to sprawdzić. ( ja np. widzę na projektrze przy szybkich akcjach w filmie na scianie 3 kolory RGB - jest jakis ułamek sekundy, żona tego np. nie widzi)

Wdzięczny będę za Wasze opinie, podpowiedzi i uwagi.

Witam,
nadzieje zawsze mieć możesz, ja też miałem ogromną chęć na PDP po 8 latach z LCD (wysokie modele Philipsów).
Nie zawiodłem sie i to już przy 50ST60.
ad. 1 Powidoki grożą i nie wierz w bajki, że np. VT ma lepszą ochronę bo tak nie jest. Kilka sztuk już w marketach jest z powidokami.
ad. 2 nie gram
ad. 3 Nie wiem czy ST60 ma pasywne bo nie ma absolutne żadnego hałasu, trafiło się, że bzyczenia również.
ad. 4 PDP nie ma smużenia, to tzw. "banding" efekt technologii LCD.
ad. 5.nie drgania, a migotanie, owszem jest i coś mi się widzi, że Ci co nie widzą to raczej nie chcą widzieć.
Efekt ten jest najbardziej widoczny na białych tłach reklam w szczególności, czyli jakieś 0,01% oglądania TV,
Rada: odwracam wzrok. Białe tło np w sportach zimowych nie ma tego efektu.

To co piszesz, że stary LCD-CCFL gra lepiej niż nowy LCD-LED ja potwierdzam w 100% .
Wybór należy do Ciebie, ja wyszedłem z założenia, że ST teraz, a zaoszczędzona różnica
w cenie vs VT już na konto OLED`a powędrowała.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
Do góry