dwa wyjści HDMI

Sprzedałem mój stary amplituner Onkyo Tx 606.

Poszukuje nowego najlepiej z dwoma wyjściami HDMI (tv + projektor).

Moje pytanie do znawców bądź dla tych którzy testowali.
Lepiej dopłacić i kupić z dwoma wyjściami ale to już są niestety wysokie modele a budżet zawsze za mały:) Czy może podłączyć spliter hdmi i po prostu
zaoszczędzić?
Czy strata jakości przez spliter jest jakaś mega duża?

Pozdrawiam
Ł
 

dzierbiaty

New member
Cześć
Mam podpięty splotter do ampli a do splittera projektor i tv. Wszystko działa prawidłowo. Nawet działa na projektorze i tv jednocześnie, a z tego co pamiętam w opisie splittera było napisane, że nie będzie działać. Splitter bezobsługowy, zapomniałem że go mam
Pozdrawiam
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też mam splitter i nie zauważam różnicy w jakości obrazu. Producent twierdzi wręcz, że może on wzmocnić sygnał.
Jeśli zależy Ci na 3D to musisz kupić urządzenie ze standardem HDMI 1.4.
 
Onkyo TX-NR656 drogi jest?
2200zł i masz 2xHdmi out, jest to jeden z tańszych amp av na rynku z nowinkami technicznymi tj.Atmos czy DtsX. Możesz jeszcze spojrzeć na Marantz SR5010 lub Denon AVR-X3200W

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
a Coś innego w klasie Onkyo TX-NR656?

Nie ukrywam, że gdzieś wyczytałem ostatnio ze moje jamo nie najlepiej brzmią z onkyo. Choć ja tego nie słyszałem, ale może warto spróbować czegoś nowego.

Pozdrawiam
Ł.
 

jokerpw

New member
Niezależne wyjścia HDMI

Podłączam się do pytania. U mnie dodatkowy warunek, to nie symultaniczność obu wyjść HDMI i cena ok 2000zl.
Z tego co znalazłem w sieci:
Denon AVR-X3200W (używany)
Pioneer VSX-930 (nowy)
Czy znacie coś jeszcze w tym budżecie?
Może ktoś z was jest mi w stanie potwierdzić czy w aktualnych modelach Pioneer VSX-931, VSX-1131 wyjścia HDMI są nadal niezależne? Sprawdzałem specyfikację na stronie i nawet przeczytałem instrukcję, ale nic nie ma o niezależnej strefie HDMI. Ceny modeli 2016 są niższe niż 2015, ale to raczej nie z tego powodu.
Amplituner będzie grał w pomieszczeniu ok. 40m2 z kolumnami B&W602 i resztą kompletu 5.1 tej firmy. Głównie TV, konsola, filmy.
Który waszym zdaniem będzie lepszym wyborem?
 
Do góry