dwa tematy: mkv i 3d

marcinch

New member
witam, po krótce bez ogródek:

1. zdejmujemy film w 3D - super tylko że zamiast podzielonego ekranu na 2 części np. w poziomie mamy już "rozjechany" obraz podany na tacy, jak do cholerstwo teraz zmusić do pracy? wrzucając jakąkolwiek opcję 3D - mamy kompletną lipę - ani symulacja 2d do 3d nie zdaje egzaminu, ani scalanie podwójnych ekranów - czy wystarczy może wtedy wrzucić na głowe zwykłe okulary 3d z kiosku ruchu?

2. czy ktoś może podać jasną i prostę metodę na konwersję filmu z mkv do mkv, a dokładniej:
- film na kompie odtwarza się idealnie, wrzucony w tv wywala komunikat o nieznanym kodeku
- nie ważne czy podam go z usb, dysku, czy czegokolwiek, o ile nie jest to 3d, nie ma problemu - wrzuce przez kompa, ale jak jest 3d - to lipa bo w kompie nie mam hdmi 1.4 ani innego
- może ktoś napisać jakim programem konwertuje ew pliki i jakie dokładnie wybrać ustawienia
- wydaje mi się że bardziej idzie o ścieżki audio - jak przerobie film konwerterem wycinając mu ścieżke audio - idzie, ale oczywiście bez fonii - troszke nie o to chodzi

- tv samsung PS51d550
- soft chyba z 10.2011
- dysk zewn WD z własnym zasilaniem - podobno samsung preferuje 2,5 bez zasilania, ale podając z usb też wywala - więc dysku bym się nie czepiał

dzieki za pomoc - myśle że sporo ludzików ma z tym problem -
 

marcinch

New member
nie odpala np. takie coś:
Looney Tunes Rabid Rider 2011 3D 1080p Half-SBS AC3.mkv

z kompa używam ew. VLC media player
co dziwne - nie odpala też to:
IMAX Hubble 3D 1080p Half-SBS AC3.mkv

a za to dziala to:
IMAX Dolphins and Whales 3D 1080p Half-SBS AC3.mkv
 

zwierzak11

New member
hmm? ja z kompa wszystkie filmy 3d sbs przez hdmi odpalam zawsze na tv. jak mam problem to zmieniam player na inny np. splash pro , bsplayer, powerdvd itp. i zawsze któryś zaskoczy ale warunkiem jest ze musi być film w half sbs (czasmi się trafia że plik jest przerobiony nie w half sbs i wtedy nie da rady odpalić tak żeby je tv złożył w jeden i dał sygnał na okulary). trzeba też zwrócić uwagę aby program do otwarzania z kompa nie łączył half sbs z poziomu komputera w całość bo wtedy tv nie włączy okularów. A player tv może częsci plików nie odtwarzacz jeżeli np. jest jakaś dziwna rozdzielczość, albo roższeżenie pliku jest nieobsługiwane. Jak plik jest w kompie odtwarzany w dwoch obrazach to na pewno pójdzie na tv przez hdmi i tv go scali w jeden.wg. mnie próbuj z innych playerów na kompie.
 

marcinch

New member
nie czytałeś - ale i tak dzieki za wykład, choć to co napisałeś jest jasne

- nie mam HDMI w kompie - tu tkwi problem - szukam metody na konwersję filmów SBS na jakiś inny pewno wariant kodeka video/audio który zagwarantuje odpalenie do przez samsunga z dysku - bez udziału kompa
 

marcinch

New member
ufff, doszedłem do tego, może się komuś przydać info, screeny mogę wysłac na maila zainteresowanym, doszukałem się do odpowiedniego programiku i odpowiednihc ustawień, problem tkwi i w ustawieniach audio i wideo -
w aucio na pewno trzeba ograniczyć "moc" a w wideo jak jest za dużo klatek na sekundę to wywala błedy, przerówka trwa sporo czasu, ale warto, trzask plask i gotowe. czyli pełen sukces. każdy filmik odpala!
 

marcinch

New member
podeśle wieczorkiem, zagapiłem się - zrzuce sreeny z ustawieniami - mam go w wersji darmowej - wiec pokazuje sie text na środku ekranu, ale przy 3d akurat to nie ma znaczenia.
 
Do góry