Dwa telewizory jeden do 1500, a drugi około 2500 zł

gobi12

New member
Hej.
Na początku napisze, że jestem kompletnym laikiem w kwestii telewizorów, po prostu nie mam rozeznania w tym sprzęcie. A zdarzyło się tak, że potrzebuje kupić nie jeden, a aż dwa telewizory. W związku z tym muszę się w pełni zdać na waszą wiedzę.
Przejdźmy do sedna, potrzebuje dwa telewizory.
Pierwszy: będzie stał w pomieszczeniu o wymiarach 3,5 x4,5 metra, obraz będzie oglądany z odległości około 3 metrów. Telewizor ma wisieć na ścianie. Ogólnie chodzi o to, że ma być jak najlepsza jakość obrazu i dźwięku w tej cenie, czyli 1500 zł. Jak na razie polecono mi Samsunga UE40F5300. Co o nim sądzicie, nada się do moich potrzeb czy jest coś lepszego?

Drugi:
Drugi telewizor ma być większy myślę, że około 42 cali. Pomieszczenie ma 5.5 x 6.5 m odległość kanapy od odbiornika to minimum 4 metry. Tutaj też jest zasada, że ma być jak najlepsza jakość obrazu i dźwięku w tej cenie (około 2500). Musi radzić sobie z odtwarzaniem filmu z laptopa i pendrivea oraz napisami z polskimi znakami. Odbiornik ma stać na komodzie. Tv nie będzie używany do gier ani internetu, tylko filmy i programy informacyjne, ewentualnie sport. Jak na razie polecono mi w tej cenie Sony KDL 42W655A, to dobry wybór w tej cenie? A może jesteście w stanie polecić coś lepszego za około 2500. Może dodam jeszcze, że oba telewizory będą włączone około12 godzin dziennie.

I to chyba tyle, z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Drugi powinien mieć przynajmniej 100Hz.
Więc musisz zacząć od Panasonica 42Et60 z matrycą natywną 100 Hz.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
Tym bardziej ze mieści się w klasie cenowej.

Ten pierwszy też powinien być przy tej odległości 42" i kasy nie wystarczy na extra modele. Jeśli ma być 39-40" to :
- Sharp 39LE 752 - z matrycą natywną 100 Hz
- Panasonic 39E6 lub za dopłatą 42E6
- Philips PFL 4208
 
Do góry