Dwa te same soundbary TCL TS9030, ogromna różnica w brzmieniu. Różne softy. TCL leci w kulki.

Czy ktoś z użytkowników soundbaru TCL TS9030 ma obecnie zaktualizowaną wersję softu do wersji zaczynającej się EU087 a kończącej się na D0300 ?
Kupiłem niedawno drugi taki sam soundbar do sypialni. Firmware ma oznaczenie zaczynające się od EU086 a kończący się na D0214. Różnica jest ogromna. Ten, który jest po aktualizacji czyli ten starszy, dwuletni odnosze wrażenie wrażenie graniczące z pewnością, że puszcza dźwięk bez wyrazu, basu tyle co kot napłakał. Dopiero po przełączeniu się na PCM idzie coś z tego wyciągnąć. Przed aktualizacją do softu o końcówce D0300 śmigał bardzo fajnie. Teraz wszystko bez wyrazu. Ten nowo zakupiony po połapaniu się co i jak w tym porównaniu szybko przywróciłem do ustawień fabrycznych by nie miał jakiejkolwiek styczności z WIFI i nie ściagał aktualizacji.
Ten "stary" dwuletni... no cóż... liczyć pozostaje chyba tylko na jakąś sensowną aktualizację która go ożywi.
Najgorsze, że producent w ch.... gra i na syronie znaleźć można tylko jakiś stary bardzo firmware z 2021 roku. Lipa ogólnie jedna wielka.
Czytałem też tutaj, na hdtv, że Ci którzy próbowali wgrać stare wersje mieli z tym problem bo sounbar nadal wyświetlał nowszą wersję.
Mam jeszcze pytanie do użytkowników tej grajbelki. Czy też macie taki kłopot z wyświetleniem na niej wersji softu?
Czasem potrzebowałem dziesiątek prób by na wyświetlaczu pojawiły się informacje o nim.
 
Do góry