Dwa pytanka - component 1080p i judder/ghosting

sbronko

New member
Hej

Mam takie dwie sprawy.
Po pierwsze - nagrałem 2 filmiki na których mój nowy Panas s10 podłączony do ps3 podczas grania w 2 gry wyświetla obraz podwójnie...
http://youtube.com/szbronko
szukałem dość intensywnie na różnych forach, czy taki problem mam tylko ja i okazuje się, że nie - ale tak samo jak mnie, innym także większość odpowiada, że nic takiego im się nie dzieje...

Chciałbym prosić, abyście - jeżeli macie np. Killzone 2, Uncharted 2, Resistance 2, Unreal Tournament, MGS4 - włączyli tą grę, pojeździli kamera na boki i napisali mi czy macie czy nie macie podobne efekty rozdwajania się tła w ruchu i na jakim TV.

Wydaje mi się, że to jest niestety normalny efekt i będzie występował na większości TV, ciekawi mnie tylko że tak mało ludzi potwierdza że takie coś jak judder w grach na ps3 występuje.

A właśnie, btw - co to właściwie jest? Judder? Ghosting? Jeszcze coś innego?
Wdaje mi się, ze to jest po prostu judder, znalazłem taki topic o panasonic g10:
http://www.avforums.com/forums/plas...panasonic-42g10b-judder-double-images-bd.html

kolo tam ma dokładnie ten sam efekt, tylko na filmie BD
u siebie na filmie BD tez widziałem coś takiego
ciekawe - ze tyle osób z tamtego wątku twierdzi ze nic podobnego na swoich panasach nie maja
to co - może mój jest uszkodzony?
jak na razie sprawdzałem (to było jeszcze na etapie szukania TV - łaziłem z konsola po sklepach) 4 rożne TV panasonica - serii G i S i na każdym było tak samo było tez tak na moim CRT, wiec wtedy problem zignorowałem.

Drążę temat jednak, bo nie daje mi spokoju, że tak wiele ludzi twierdzi, że tak im się nie dzieje - stąd ten wątek -
chcę poznać TV które sobie radzą z judderem :)

Druga sprawa - jako, że podejrzewałem, że może mam walnięty kabel hdmi, podłączyłem swoje ps3 oryginalnym kablem componentowym sony i ten kabelek, który kosztował mnie chyba 99zl (o ile dobrze pamiętam, bo chyba 199 bym za kabel nie zapłacił) nie pozwala na wyświetlenie full hd :confused:
Na 720p jest obraz, na 1080i jest obraz, a na 1080p jest czarno :(
Dlaczego? Kabel component może nie obsługiwać 1080p? Oryginalny kabel sony? Bez sensu... ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak mi się dzieje?

Będę wdzięczy za odpowiedzi
pozdr. Szymon
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dla mnie ten filmik wygląda normalnie.
Na tym drugim faktycznie lipnie to wygląda.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

sbronko

New member
Sam sobie odpowiem - efekt rozdwojenia obrazu, ktory najlepiej widać ma filmiku z Resistance2 (YouTube - Chaîne de szbronko) jest normalny - mogłem go zaobserwować u kolegi na LCD Sharp, dostałem też potwierdzenie występowania tego na LED LCD Samsunga.
Znaczy się - to gry na ps3 tak mają, z TV jest wszystko OK.

Dziwi mnie tylko, że nikt tego u siebie nie zauważa - ja to zauważyłem od razu, do tego stopnia, że rozdwojenie obrazu przeszkadzało mi w grze i powodowało zmęczenie oczu
mam chyba nieszczęście być wyczulonym na takie rzeczy.
 

vasyndrom

New member
u mnie zarowno na panasiu g15 jak i philipsie nie wystepuje problem ktory opisujesz lecz obserwuje zwykly "blur" wykorzystywany w 99% gier
 

Luvczenko

New member
mialem podobnie to w sharpie ale pobawilem sie w ustawieniach lcd (AV MODE ) jak mialem tryb av;film to mialem taki efekty jak ty (duszki) ale jak ustawilem na tryb inny to tego nie mialem ;) ja gram na tryb; PC i jest gitara.
 

sbronko

New member
u mnie zarowno na panasiu g15 jak i philipsie nie wystepuje problem ktory opisujesz lecz obserwuje zwykly "blur" wykorzystywany w 99% gier

no to jest właśnie to - na s10 może tylko jest to wyraźniejsze, bo na innych TV faktycznie dodatkowo wszystko się jeszcze rozmazuje, a na panasie jest wszystko ostre
oglądałem to już na kilku TV i wszędzie jest rozdwojenie

na g10 jest dokładnie tak samo - widziałem na własne oczy
może g15 ma jakiś lepszy procesor obrazu - jakie masz ustawienia?

choć kurde sprawdzałem już chyba wszystkie kombinacje - nie sądzę żeby ustawienia coś pomogły :)
ja gram w trybie gra, ale próbowałem tryb zwykły, filmowy, IFC włączone, wyłączone - nie widzę w ogóle różnicy - wszędzie jest tak samo
 
Do góry