Dwa pytania:

_Sebek_

New member
Witam wszystkich!

Jako że jestem "świeżym" użytkownikiem N-ki (po przesiadce z Cyfry) mam do Szanownych Kolegów dwa pytania:

1.
Moja instalacja antenowa to 70 Corab + zez Astra/HB. Na poprzednim tunerze (Ferdek 7318) siła i jakość sygnału HB była na poziomie 99/99.

Po podłączeniu Nboxa w menu ustawianie satelity poziomy odbioru z HB są na poziomie 95/70 a z Astry 70/50 (siła/jakość). Konwerterem już kręciłem. Czy dać sobie spokój czy szukać dalej lepszych ustawień?

Jakość obrazu oceniam na dobrą (z kanałów HD bardzo dobrą) ale subiektywnie wydaje mi się że na obrazie mam więcej zakłóceń "blokowych" a na gładkich, jednolitych kolorystycznie powierzchniach obraz charakteryzuje się lekką "kaszką". Jest to widoczne oczywiście po podejściu bliżej odbiornika.

Nbox podłączony jest kablem HDMI (Tech+Link). Połączenie Component zarezerwowane jest dla odtwarzacza DVD.

Czy jest to spowodowane sposobem połączenia (cyfrowe) czy słabym poziomem sygnałów? Słyszałem, że analogowe połączenie może dać lepsze rezultaty - telewizory częściowo usuwają tego typu defekty obrazu.

2.
Posiadam Logitecha Harmony 525. Po zaprogramowaniu go dla Nboxa zauważam częsty efekt "podwójnego" wciśnięcia. Naciskam np.5 a odbiornik Nbox odbiera to jako dwie piątki - trudności z wyborem kanałów.

Zmieniłem opóźnienie reakcji na przyciśnięcie ze standardowego 100 na 200 ms i dalej to samo. Może ktoś się już uporał z tym problemem?

To tyle...Pozdrawiam
 

lotartur

New member
TVP Historia na Astrze w Ntv?

OK. Astrę odbieram (kanały powyżej 500 i te 630 w górę też) aktualizowałem dzisiaj nboxa i nic to nie dało nie ma TVP Historia a podobno jest na Astrze. Czy Panowie programiści jeszcze nie zdążyli zadziałać?
 
Do góry