dwa pytania odnosnie RX-V475

snajper21

New member
Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem amplitunera yamaha rx-v475. Jest to mój pierwszy sprzęt tego rodzaju i nie ukrywam ze chwile zajęła mi lektura instrukcji obsługi i zapoznanie się z ogromem jego możliwości. Mam zapytanie odnosnie dwoch drobnych szczegółów. Mianowicie czy jest jakaś różnica pomiędzy programem kształtowania przestrzeni dzwiękowej (MUSIC) – 5ch Stereo a odtwarazniem wielokanałowym przy uzyciu dekodera np Pro Logic w przypadku sluchania sygnału z zapisu 2-kanałowego (np plyta cd czy chyba radio rowniez)?

I kolejna sprawa, po podłączeniu yamahy do routera bez problemu mogę słuchać radia internetowego jak również odtwarzać pliki muzyczne zapisane i udostępnione przez grupę domową na pc jednak tylko z “pozycji” amplitunera. W momencie kiedy otwieram plik muzyczny na pc prawym przyciskiem myszy i naciskam odtwarzaj do RX-V 475 otwiera sie WMP , niby następuje łączenie , przetwarzanie , jednak na koncu wyskakuje bład UPNP:501 – jako polecenie UPnP nie zostalo wykonane przez urządzenie. Czy to jest jakiś błąd w ustawieniach? Jeśli tak to gdzie , ponieważ tak jak wcześniej wspomniałem odtworzenie tych samych plików znajdujących sie na komputerze poprzez funkcje NET i dalej SERVER odbywa sie bezproblemowo.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Do góry