Dwa pytania o BD-F5100

mrluck

New member
Witam wszystkich!

Przymierzam się do wyposażenia mojego drugiego pokoju (poza salonem) w Tv wraz ze sprzętem. Wymagania są proste:
- odtwarzanie filmów po DLNA z napisami SRT,
- dźwięk tylko 2.0, ale ze źródeł AC3 oraz DTS 5.1 (downmix),
- nie potrzebuję 3D.

Całość w oparciu o starego 32 calowego Panasonica, który zakończył służbę w głównym miejscu do oglądania. :)

Początkowo planowałem pobawić się jakimś pudełkiem z Androidem, ale po zgłębieniu tematu doszedłem do wniosku, że chyba za stary jestem już na (wydaje się, że nieuniknione) zabawy z softami. Jako, że w salonie mam ciągle świetnie sprawdzającego się BD-C5900, więc postanowiłem pójść tym tropem i do drugiego pokoju dokupić najprostszego BD-F5100.

Tu jednak mam pytania:
- czy ten model będzie odtwarzał napisy SRT z DLNA? Skoro model serii C sobie z tym radzi to zakładam, że model z linii F (nawet prostszy) też powinien zadziałać. Ale czy ktoś z Was to przetestował?
- jak to jest z dźwiękiem DTS? Na stronie Samsunga niby w obsługiwanych formatach audio DTS nie jest wymieniany, ale sekcji "sygnału audio" jest wymieniony "DTS 2.0 Channel". Jako, że te sprzęt nigdy nie będzie podłączany do więcej niż dwóch głośników nie zależy mi na niczym poza DTS downmix do 2 kanałów. Czy ten model tak zadziała? Generalnie chodzi mi o to, że jeśli puszczę materiał z dźwiękiem DTS (i tylko DTS) to nie chciałbym mieć głuchej ciszy w TV.

Pozdrawiam!
 

Gollum

New member
czy może kupiłeś już ten model?
mam co do niego pytania:
1) wg specyfikacji model umożliwia upscaling materiału DVD do rozdzielczości HD. czy to oznacza stricte płytę dvd, czy może to być avi lub inny format?
2) czy upscaling możliwy jest jedynie z materiałem z napędu, czy po podłączeniu pendrive'a/ zewnętrznego dysku również będzie to możliwe?

mam zamiar nabyć jakiś napęd bd, a ponieważ mam samsunga plazmę, bd też by mi się taki przydał. nie zależy mi na smart-tv, wifirifi, dlna, bo bd kupuję po to, by z filmów móc korzystać bez włączanego komputera. uwierzcie mi pół roku Diablo3 granego na plazmie potrafi nieźle podwyższyć opłatę za prąd =)
 
Do góry