Dwa pytania nowicjusza o ampli + PS3

vvilk

New member
Nie bardzo obeznany jestem w tym temacie a mam dwa pytanka:
1. Mam Amplituner Yamaxa rx-v663. Jak ustawić PS3 Slim. LPCM czy bitstream? W której opcji dźwiek będzie lepszy?
2. Czy podłączając sprzęt przez Amplituner (HDMI) będę miał wieksze opóźnienia (Lag) niz w przypadku podłączenia bezpośrednio do tv?
 

vvilk

New member
Dzieki za link. Temat niby podobny ale dalej nie wiem czy przez ampli bedzie wiekszy lag niz bez, oraz czy bedzie roznica w dzwieku przy LPCM wzgledem BitStream.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
vvilk napisał:
Dzieki za link. Temat niby podobny ale dalej nie wiem czy przez ampli bedzie wiekszy lag niz bez, oraz czy bedzie roznica w dzwieku przy LPCM wzgledem BitStream.

Lag musi być większy z powodu elektronicznego switcha po drodze, ale zapewne niemierzalny z punktu widzenia człowieka (dużo mniej niż 1ms).
Teoretycznie nie powinno być różnicy między LPCM a Bitstream (to pierwsze może być bardziej ciche, ale to niczego nie zmienia).
 

vvilk

New member
Po raz kolejny wielkie dzieki!
Zawsze jak widzę avatar z małpką to wiem, że dostanę profesjonalną odpowiedź. :)
Z tego co pamiętam to też miałeś Yamahę. Czy da się używać PS3 podłączonego przez amplituner ale bez jego włączania?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
vvilk napisał:
Zawsze jak widzę avatar z małpką to wiem, że dostanę profesjonalną odpowiedź.
Czuję zapach kadzidełka :D

vvilk napisał:
Z tego co pamiętam to też miałeś Yamahę. Czy da się używać PS3 podłączonego przez amplituner ale bez jego włączania?
Odpowiedź brzmi: nie.

Switch HDMI zawsze musi być zasilany (niezależnie od rodzaju amplitunera), ale ani 661, ani 663 nie wspiera zasilania samego switcha HDMI (nie widziałem wzmianki o takiej funkcji w instrukcji, chociaż mogę się mylić) - zatem trzeba włączyć wszystkie układy ampli - inaczej TV nie dostanie sygnału od PS3. Chociaż zawsze możesz coś ściągać na PS3 z PSN, jeśli to też chcesz nazwać "używaniem".
 
Ostatnia edycja:
Do góry