Dwa Low-End, który lepszy?

loky

New member
Witam, zdaję sobie sprawę z tego że piszę o najtańszych a co za tym idzie pewnie najmarniejszych telewizorach. Nie piszcie proszę że rozdzielczość nie ta i żebym trochę dołożył. Najpierw myślałem o LCD ale skłaniam się teraz ku plaźmie, oglądam przede wszystkim kablówkę i DVD z około 2-2,5m. Kupna platformy z HD nie mam w planach w ogóle.

PANASONIC TH-37PA60E
LG 42PC1RV

To są telewizory za około 3200zł i to już i tak więcej niż uciułałem. Za LG oczywiście przemawia wielkość, panasonic ma markę. Z 2 strony, ostatni panasonic (CTR) z jakim miałem do czynienia był wyprodukowany bodaj w Pruszkowie i z dawnej świetności firmy nie pozostało w nim nic... Nie mogę iść do sklepu i porównać, będę kupował w necie.

pozdrawiam i proszę o opinie.
 
obojetnie gdzie kupisz to do sklepu mozesz i tak isc i porownac jak swieca.
To Twoj zakup i Tobie musi sie podobac.
 

loky

New member
Słuchaj, ja liczę każdy grosz, nie mam kasy na prezentacje. Będę wdzięczny za wypowiedzi, może jakąś polemikę. Nie oczekuję że ktoś powie "weź ten bo lepszy", oczekuję racze czegoś w stylu "ja bym wziął X, bo to, tamto".

pozdrawiam
 

setunia

New member
Bez reklam
Nigdy nie miałem ich zakupu w planach, ale widziałem je "niechcący" w markietach -IMHO lepszy obraz daje Panasonic chociaż w LG jest też matryca SD a te daja lepszy kontrast w heLGach od martyc HD-rejdi. W sumie to akurat w tym przypadku dałbym wybrać żonie - a co - niech ma trochę radości :grin:
 

loky

New member
Gdybym dał wybrać żonie, miałbym BarbieLCD 20" na pluszowej poduszeczce :) Gdzieś tam działa jednak na mnie legenda Panasocica i też się ku temu skłaniam, ale minimalnie. Ktoś może wie gdzie one są produkowane? Czytałem coś że dobrze opierają się wypalaniu loga itp.
 

smoku666

New member
Śmiało wciągaj LG.

1) 42 cale to sporo wiecej niż 37
2) problem wypalania loga na obu tv bedzie w 99% identyczny, a wiec będzie zależał tylko od ciebie
 

bart

New member
Ja Ci radze zamow prezentacje. Co z tego, ze ktos powie zebys kupil Panasa (np ja), a kto inny LG - z Twoich postow wnioskuje ze chcesz miec sprzet na lata, wiec musisz miec mozliwosc zobaczenia na wlasne oczy przed wydaniem ciezko zarobionej i niemalej kasy.
Skontaktuj sie z Kikim, prezentacja to nie jest duzy wydatek, a poza tym moze zrobi Ci cene promocyjna :)

pozdro
 

malin_f1

New member
Ja bym wziął na twoim miejscu Samsunga 42C91 telewizor tani bez wad poprzednika obraz ładny dla oka nie ziarnisty jak w Panasonic-u dobre zabezpieczenie przed wypalaniem. Obstawiam że na 99% będziesz zadowolony
 

loky

New member
malin_f1 napisał:
Ja bym wziął na twoim miejscu Samsunga 42C91

Nie starczy mi na niego pieniędzy, to już około 4000zł. Myślisz że wybrałem te 2 bo mam awersję do wyższych rozdzielczości?
 

malin_f1

New member
czekasz już tyle poczekaj jeszcze miesiąc dwa... dołożysz kupisz coś z czego będziesz zadowolony. o samsungu będzie więcej opinii. Ja też czekam :)
 

setunia

New member
Bez reklam
loky napisał:
Gdybym dał wybrać żonie, miałbym BarbieLCD 20" na pluszowej poduszeczce :) Gdzieś tam działa jednak na mnie legenda Panasocica i też się ku temu skłaniam, ale minimalnie. Ktoś może wie gdzie one są produkowane? Czytałem coś że dobrze opierają się wypalaniu loga itp.

No tak jedno słowo mniej i już źle mnie zrozumieli. Chodziło mi , żeby wybrała z tych dwóch, kiery sie jej bardziej podoba.
Następna sprawa to nie wiem jak szanownym forumowiczom, ale dla mnie obraz kablówki i DVD ze starych matryc plazmowych SD dużo bardziej się podoba, a @loky w pierwszym poście zaznaczył, że HD go nie interesuje - w tym przypadku dwa podane przez niego na wstepie modele są moim zdaniem optymalne i podtrzymuję propozycję - daj wybrać żonie - jak kiedyś obraz jej sie nie spodoba to nie będzie zrzędziła
 
Ostatnia edycja:

loky

New member
Zrobiłem po części tak jak mówiłeś, dałem żonie zdjęcia do wyboru. Dałem zdjęcia żeby się nie zasugerowała wielkością, wiem że chciałaby mniejszy. Wybrała LG bo jej się podstawka w Panasie nie spodobała :niewiem: Ja właściwie już wcześniej wybrałem LG, wiem że do rozmiaru się człowiek szybko przyzwyczaja i za kilka tygodni czy miesięcy żałowałbym że nie wziąłem większego. Na forum nikt mnie nie przestrzegł przed jakimś kolosalnym błędem który mógłbym popełnić wybierając jeden czy drugi więc założyłem że wybór był kwestią gustu. Trochę się obawiam domniemanego buczenia w LG ale tego się i tak nie da posłuchać w żadnym sklepie. Wynikły jeszcze jakieś perturbacje z ratami ale za kilka dni powinienem mieć tv w domu.
Powiedzcie mi, czy jest jakiś sens łączyć telewizor VGA z DVD przez HDMI? Wydaje mi się że HDMI wymyślili specjalnie pod HD więc..? Mam DV-490V z HDMI i nie wiem czy kupować kabel czy zostawić jak jest? Swoją drogą, buczący telewizor i najgłośniejsze DVD z jakim miałem do czynienia, nieźle...

Pozdrawiam i dzięki!
 

dziubek123

New member
Jeśli DVD ma HDMI to chyba jednocześnie skaluje obraz do większych rozdzielczości tam by lepiej wygladał na TV HD READY i więszych, z tego wynika że jednak warto, a może się myle, początkujący jestem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TV LG też ma zabezpieczenia .
Mozesz zostać przy LG - jeśli masz dobrą doległość i sygnał powinieneś być :D
 

setunia

New member
Bez reklam
Co do łączenia DVD z TV SD po HDMI (niezłe co?), to sobie odpuść. Żeby zobaczyć dobry obraz musiałbys jeszcze zainwestować w porządne kable, a za niewielkie pieniadze kupisz dobre kabelki Component ( moje kosztowały raptem 30pln ), żeby wyswietlać sygnał bez przeplotu, a resztę gotówki zainwestuj w dobre wydanie filmu na DVD lub porządną antenę. W twoim przypadku jakość materiału źródłowego ( niski stopnień kompresji filmu w dobrym wydaniu lub silnysygnał antenowy ) będzie miał podstawowe znaczenie dla jakości obrazu.
 
Do góry