Dwa cyfrowe źródła audio - pomocy

arragorn

New member
Witam,

Proszę o poradę: chciałbym podłączyć do jakiegoś (jeszcze nie wiem jakiego, poszukuje odpowiedniego) systemu kina domowego 5.1 (bed dvd) dwa źródła (cyfrowe) sygnału audio. I-szy z "n"-ki, drugi z komputera.
Prosze o informacje w jaki sposób można to zrobić? Jakie (Waszym zdaniem) są najlepsze rozwiązania?

Czy amplituner JVC QP-D25 nadaje się do tego typu rozwiązania?
Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem audiofilem i zależy mi na dzwięku 5.1 zarów z "n"-ki jak i z PC (filmy w HD).

Dodam jeszcze, że koszt takiego systemu ok 1500 zł. Czy to jest realne?

Dzieki za pomoc.
 

arragorn

New member
ArtS007 napisał:
Ważna jest ilość i rodzaj wejść cyfrowych w amplitunerze.

ArtS :)

Zdaje sobie z tego sprawę. Niestety jako laik (jeśli chodzi o tego typu sprzet) nie mogę znaleść w opisach amplitunerów: wejscie optyczne (cyfrowe): x2
dlatego wysłałem zapytanie.
Być może istnieją jakieś "złodziejki" sygnału? - do jednego wejscia optycznego podłączam dwa sygnały?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Złodziejek nie ma, chyba, że są jakieś przełączniki. Każdy szanujący się producent podaje w specyfikacji ilość i rodzaj wejść, więc nie powinieneś mieć z tym problemu. Podany przez Ciebie amplituner, to chyba nie jest z bieżącej oferty?

ArtS :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
arragorn napisał:
Zdaje sobie z tego sprawę. Niestety jako laik (jeśli chodzi o tego typu sprzet) nie mogę znaleść w opisach amplitunerów: wejscie optyczne (cyfrowe): x2
dlatego wysłałem zapytanie.
Z tego co przeczytałem w specyfikacji tego sprzętu JVC. Ma on jedno wejście cyfrowe. Czy sa jakies dzielniki ? Może. Szukaj dzielnika lub, lepiej innego zestawu.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Wszystko zależy od tego, jakie wyjścia masz w DVD i w n-box. Jeśli jedno z nich ma wyjście optyczne, a drugie koncentryczne, to nie potrzebujesz przejściówek.

ArtS :)
 

arragorn

New member
Do góry