Dvi --->> Hdmi

marcino86

New member
Witam
Jak podłączyć PC do TV za pomocą kabla DVI-HDMI ??
Mam telewizor Samsung LE32A656, kartę Leadtek Winfast a6600 TD, monitor HP W2007v. W windowsie w opcjacj ekranu pojawia mi się dodatkowy wyświetlacz Samsung ale na TV nie ma żadnego obrazu. Na TV jest "wyszukiwanie sygnału" a po chwili brak sygnału. Kabel HDMI podłączam do wejscia HDMI2 (tak jak pisze w instrukcji jesli chodzi o połączanie kabli HDMI-DVI) = efektu brak. Mam również drugi kabel HDMI-HDMI i przejsciówkę na DVI = to samo :/ W ustawieniach telewizoru nie ma żadnej opcji zeby to właczyć czy wyłączyć. Jak podłączyłem kino domowe (HT-TZ215R) przez HDMI to mi sie tak jakby tam zainstalowało i pokazały się nowe opcje dotyczące ustawień kina ale jak podłączyłem kompa przez DVI-HDMI to nic sie nie pokazało nowego w ustawieniach. W kompie w ustawieniach ekranu jest duzo opcji, nie wiem do czego służą wszystkie ale wydaje mi się że najważniejsze dobrze ogarnąłem. Mam najnowsze sterowniki z nvidii.
Co robię nie tak ? Dzięki
 

marcino86

New member
zoltan napisał:
Sprawdz ustawienia w Panelu sterowania NVIDII, o ile dobrze pamietam to tam mozna wlaczyc obraz na tv.

Wydaje mi się, że włączyłem... jeśli myślimy o tej samej opcji, mogłbyś dokładniej opisać co gdzie kliknąć ?
 

zoltan

New member
Szczerze mowiac nie pamietam juz jak to dokladnie robilem, bo bylo to 2 miesiace temu. Patrzac po ustawieniach jak mam teraz to w zakladce Wyswietlanie > Konfigurowanie wielu monitorow w 1pkt. (Wybierz tryb wyswietlanie nView) powinno byc klonowanie, albo Dual View. W 2pkt. monitor + telewizor. A w 3pkt. monitor (chyba, ze wolisz inaczej). Jesli natomiast nie bedziesz mial tam widocznego telewizora to sprobuj przez Wyswietlanie > Uruchom kreatora wielu monitorow, aby go wlaczyc. Pamietam, ze tez mialem z tym pewne problemy, ale jakos mi sie udalo.
 

marcino86

New member
dalej nie działa

Opiszę dokładnie kable ktore posiadam:

Wtyk HDMI 19 pin - Wtyk DVI High Quality Gold
FULL HD 1080p ze złączem 18+1 pinów DVI-D (Dual link)
Długość przewodu - 7 metrów



FULL HD HDMI - HDMI GOLD v1.3b cat II - 7.5 metra2560x1600p przepustowość 10.2 Gbit/s 340 MHz


na karcie graficznej jest złącze DVI-I (GF Winfast a6600 TD)

Czy ilość pinów na na kablu ma znaczenie ?? czy zbyt duża długość kabla moze powodować ze nie ma wogole obrazu na telewizorze ?? Czemu mi to nie działa :(
 

jedrek_LCD

New member
Witaj, najpierw sprawdź to DVI na monitorze lcd.

GF6600 to jednak leciwa konstrukcja i może mieć problemy z wygenerowaniem sygnałów o odpowiedniej mocy do przesłania do tv długim kablem. Ja mam jakiś kabelek 5m 24pin i daje radę 8800GTS512 i 9600GTna Philips pfl7862 i SAMSUNG LE32A756. Obraz na samsungu jest wyraźnie poddany korekcji błędów i wygląda z bliska na ostrych elementach jak jpg.
Ten sam kabel na 8600GT już zrywał transmisję. Więc problem u Ciebie może leżeć w karcie lub kablu lub rozdzielczości dostosowanej.

Jak nie masz monitora lcd to spróbuj ustawić we właściwościach sterownika karty tryb klonowania i ustaw jakąś małą rozdzielczość max 1024x768. Zmień też opcję "potraktuj jak tv hdtv".Jak te kable nie są aż tak beznadziejne to obraz powinien się pojawić.
Ewentualnie w rozdzielczościach dostosowanych utwórz nawą dostosowaną rozdzielczość z parametrami z instrukcji od tv.
Mi przy filipie pomogło uzyskać prawie natywną rozdzielczość 1360x768.
Samsung wręcz uniemożliwia dodanie takiej dostosowanej rozdzielczości:roll:
Wogóle ten samsung tak zachwalany do pc to jakaś pomyłka, skaluje wszystkie rozdzielczości i powiększa minimum do pionu.
No chyba, że to taka "przepaść" pomiędzy 551, 656.

Ps kiedyś miałem winfasta GF4200 i generował na wyjściu vga takie szumy, że raz na zawsze się z winfasta wyleczyłem.
 
Do góry