DVI-HDMI przez stację dokującą lenovo

plesniak

New member
Mam laptopa lenovo R61 z ThinkPad Advanced Mini Dock.
W laptopie nie ma DVI, natomiast w stacji dokującej jest taki port (DVI-D).
Podpiąlem laptopa do LCD (JVC42S90) przez stację dokującą przejsciówką dvi-hdmi a potem kablem krórym mam podpięty dekoder UPC - HDMI-HDMI. W programie do obsługi we/wy ekranowych nie mam niestety widocznego portu DVI - mam tylko RGB i s-video.

Oczywiście piszę tutaj bo nie ma - jak dla mnie - żadnego sygnału z laptopa na telewizor. Czy są jakies programy które odpalą mi to DVI? Jak sprawdzić czy to DVI działa. Do laptopa była załączona tylko instrukcja okrojona - to samo do stacji dokującej. Nie ma nawet opisów portów w tej instrukcji. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Dowiedziałem się że w moim laptopie po podpięciu do stacji dokującej to DVI-D jest wspierane, także problem jest czysto softłerowy. Będę wdzięczny za pomoc.

Karta graf to : Intel 965 Express chipset family
 
Ostatnia edycja:

Mike_D

New member
Mam bardzo podobny setup - lap co prawdo to T60 ale taka sama stacja dokująca. Wszystko powinno Ci smigać bez żadnego cudowania w ustawieniach - ja nie miałem problemów ani na kablu HDMI-HDMI z przejściówką, ani na "czystym" DVI-HDMI. Spróbuj skombinowac inny kabelek, może z nim bądź przejściówką jest coś nie tak. Używasz windowsowego narzędzia do ekranów czy Thinkpad Presentation Manager (czy jakoś tak..)?
 

plesniak

New member
Używam Thinkpadowewgo softu i tam mam do wyboru tylko dwa gniazda: RGB i S-video. DVI nie ma i pewnie dlatego jest problem, Wczoraj zrobiłem update łącznie z Biosem (130 Mb) i nic nie pomogło, dalej mam tylko te dwa gniazda. Kabel i przejscióka ok - testowane na innym kompie
 
Ostatnia edycja:

Mike_D

New member
Żeby było ciekawiej, mój TPD nie widzi gniazda s-video. Czy to czym sprawdzasz wygląda tak jak na screenie poniżej?
 

Attachments

  • tpd.JPG
    tpd.JPG
    55,4 KB · Wyś: 268

plesniak

New member
dokładnie tak z tym że u mnie nie widać DVI za to widać s-video :) apdejtowałem soft i nic z tego. Czy jak odłączysz stację dokującą to masz DVI w menu czy nie? Czy DVI widzisz w zainstalowanym sprzęcie?
 
Ostatnia edycja:

Mike_D

New member
Po wyjęciu ze stacji DVi jest w menu; natomiast niezaleznie od tego czy lap jest zadokowany czy nie, DVI nie wyświetla się jako osobny element sprzętowy.

Polecam Ci http://forum.thinkpads.com/; kopalnia wiedzy o Thinkpadach, mozliwe że ktoś tam walczył z Twoim problemem - według mnie to może być problemz kartą graf. (możliwe, że zintegrowana grafika nie współpracuje z DVI, ale to tylko daleki strzał)
 

plesniak

New member
No i niestety nic z tego w R61 z kartą graficzną intela DVI nie działa, Support zaproponował zakup zwenętrznej karty GeForce :) Ale na stronach lenovo już nic nie ma na ten temat, wręcz jest informacja że DVI z moim modelem współpracuje.
 

Mike_D

New member
Wiarygodność oficjalnych informacji na stronach Lenovo jest w najlepszym przypadku problematyczna ;) - twierdzą np. że DVI w dokach nie obsłuży niczego więcej niż SXGA (a to brednie, bo obsługuje aż do 2560x1600).

Zewnętrzna karta graf. - z tego co wiem to nie ma jeszcze żadnego takiego rozwiązania które można by kupić.. Najbliżej jest Asus XG Station, a i tego jeszcze nie ma w sklepach..

Mógłbyś kupić Advanced Docka (nie mini) który ma slot PCI Express na kartę graf - ale koszty tego byłyby duuże.. ew. zmienić lapka na takiego z niezintegrowaną kartą, ale to pewnie też odpada ;)

Ogólnie współczuję, sam kupiłem doka tylko po to żeby mieć DVI..
 

plesniak

New member
Na zagranicznych forach czytałem że ogólnie r61 ma możliwość podłączenia DVI przez dock, ale że jest to zablokowane w biosie.
 
Do góry