dvi/hdmi poszły iskry

vxam

New member
Witam,
jakiś czas temu podpinałem kabel dvi/hdmi do samsunga ps42a451. Kiedy chciałem podłaczyc go do TV zrobiło się spięcie, wywaliło korek główny. Komp i TV na szczęście działa, choć nie wiem co z hdmi bo okolice gniazda są lekko okopcone.

Przypuszczam, że problem mógł sie brać z upalonego zera w gniazdkach. Teraz po wizycie elektryka jest już OK.
I teraz pytanie..Jak bezpiecznie sprawdzić ponowne podłaczenie dvi/hdmi nie testując to na sprzęcie? Co proponujecie?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
co ma upalone uziemienie w gniazdku do hdmi nawet jak jakies tam napiecie na obudowie powstawalo itp to nie powinno nadpalic gniazda hdmi :confused:

ja tez jak wtykam hdmi mam jakies tam iskierki jak przypadkiem dotkne do obudowy ale uziemilem i mam luz .. strach cos u ciebie podlaczyc :) moze to wina kabla cos sie zwarło we wtykach i bedziesz miec to samo ..

na twoim miejscu probowal bym jakims zalewanym kablem innym uziemił wszystko .. gniadka masz juz sprawne..nie za bardzo cos innego da sie zrobic .. jak masz miernik to sprawdz czy masz napiecie na koncowce kabla hdmi ( na pozlacanej czesci )
 

ivf

New member
przede wszystkim należy przypomnieć o fundamentalnej zasadzie podłączania wszelkich kabli sygnałowych - podłączamy je gdy sprzęt jest WYŁĄCZONY, a najlepiej jakby dodatkowo był odłączony od zasilania

w ten sposób możesz bez obaw sprawdzić czy złącza działają
 
Do góry